Doğa'nın rengi yeşil ile ev dekoru

Ayşegül AYRANCI

Daimi Üye
Doğa'nın rengi yeşil ile ev dekoru
Ev dekorasyonlarında renklerin canlılık yarattıkları gerçeğini hepimiz biliyoruz. Pek çok kişi için çok da önemsenmeyen yeşil renk ile ortamlar yakalamak doğadan bir parçayı evimize davet etmek gibi bir şeydir. Oda görünümlerimizde son derece ışıltı katan bu renk ile gerçekleştireceğimiz dekorasyonlar son derece özeldir. Şık bir görünüm için yakalayabileceğimiz renk kombinlerinde yeşile uyum sağlayacak pek çok renk vardır. Bugünkü yazımda 2017 sezonunda sık karşılaşacağınız bir renk olan greenery rengi ile nasıl harika görünümler yakalayabileceğiniz hususunu konuşmak istiyorum.
afce46b13089d6b29ed59eda2c150491.jpg


Duvar rengi ile konuya giriş yapalım ister misiniz? Duvarlarınızda estetik dokunuşlar yakalamanıza destek olacak olan canlı renkler listesinde bulunan yeşil farklı tonlarda tercih edilebilir. Mesela duvarınızda yeşilin açık tonu bir tercih olabiliyor iken koyu tonu da hayli hayli doğru bir tercih olabilir. Üst resimdeki görünüm gibi sevebileceğiniz harika görünümleri yeşil rengin değişik tonları ile yakalayabilme fırsatını elde edebilirsiniz. Sadece renk konusunda kararlı olun yeter.
Color-Trend-Emerald-and-Teal-Room-Decor-4.jpg

Farklı yeşil tonlarını da birlikte kullanabilirsiniz. Açık renk yeşil, çimen yeşili ya da daha koyu yeşilin bir araya gelişi ile dekorasyonunuz anlamlı bir hale gelebilir. Bunun için yeşilin değişik renkleri ile oda görünümlerinde estetik yaklaşımlarda bulunmayı zevkinize bırakın ve odalarınızı güzelleştirin. Bahçe keyfini sevenler için bu renk seçimi çok da uzak gelmeyecek odalarında geçirecekleri zaman daha özelleşecektir.
Color-Trend-Emerald-and-Teal-Room-Decor-7.jpg

Çok koyu bir yeşil ile duvarı boyamanın her ne kadar doğru olmadığını söyleyenler olsa da diğer renklerle elde edilen bütünlük beğenilebilmektedir. Açık renkli yatak örtüleri ya da yastıklar ile yeşilin uyumu son derece özelleşebilmektedir. Enerjinizi odanızdan almaya hazırsanız ve yatak odanızı yeşil ile değiştirmek istiyorsanız bu görsel size yeterli ışığı tutabilecektir.
DSC00563.JPG

Duvar rengi ve pencere alçısının rengi ile aynı olan üstteki görünümde de biraz daha açık ton olsa da canlılık elden düşmemektedir. Kendinizi iyi hissedebileceğiniz bu olumlu enerjiyi alabileceğiniz rengi duvarınızda gönül rahatlığı içinde tercih ederek kullanmaya başlayabilirsiniz.
6b733084cd09b4c3be9a5dbef644dce3.jpg

Yeşili mobilyalarında tercih etmek isteyecekler için bir alternatif olacak olan üst resimde ise görsel şıklık karşısında hayran kalabileceksiniz. Yaşamınızda özel bir yeri olacak olan yeşili denemek için daha fazla düşünmeye gerek yok. Haydi, kolları sıvayarak işe koyulun.
 
Üst