doğar doğmaz sünnet ettirmeyi düşüneneler varmı?

• Konbuyu başlatan Kayıtsız Üye
  • Başlangıç tarihi
K

Kayıtsız Üye

Forum Okuru
doğar doğmaz sünnet ettirmeyi düşüneneler varmı?
Bir oğlumuz olacak ve düşüncemiz doğar doğmaz hastanede kestirmek .Tabi büyükler istemiyor, yanlış buluyor ama. Siz ne düşünüyorsunuz? Yaptırdınız mı, yaptırmayı düşünür müsünüz?

Bu konuda çok farklı düşünceler ve söylenenler var. Evet, küçükken sünnet olunca çocuk çabuk atlatıyor ama sıkıntıyı yine anne çekiyor. Fazla büyümesini beklemek te yanlış. Benim oğullarımın biri 9 biri 3 yaşındaydı. Büyük oğlumun gıkı çıkmadı acı çekse de ama ufaklık tam 2 gece annemle benim emdiğimiz sütü burnumuzdan getirdi. Çok çok zor geçen 2 gündü, uykusuz, perişan. Ama sonradan çok rahatımıza geldi.İyiki de yaptırmışız dedik :)

doğumdan sonraki 10 gün içinde bebek acı hissetmiyor en mantıklısıda ozaman sünnet etirmek diye düşünüyorum

benim oglan 5 yasinda oldu,simdiki aklim olsa yeni dogdugunda yaptirirdim.acayip zorrrrrr,onun yerine 3 kez yada 4 kez dogum yapmayi tercih ederim

Bende 2 yaşında yaptırdım ama titan gibi burnumdan geldi anestezi olduğu için cocuk tuvalete cıkamadı beni yedi bitirdi ama şimdi diyorum iykide yaptırmışım hatırlamıyo bile

Bence en iyisi doğar doğmaz çünkü çok çabuk iyileşiyor ve en önemlisi bebek sünnetin farkın da olmadığı için acısını bilmiyor ve kolayca bu dönemi atlatabiliyorsunuz. Benim ilk oğlum 7 aylık sünnet oldu öğlen sünnet akşam parka götürmüş salıncağa bindirmiştik ama ikinci oğlum 2 yaşındaydı ve herşeyin farkında olduğu için nazı sözü hiç bitmedi bayağı zorluk çektik onun sünnetinde:)

Geri