1. *Melek*

  *Melek* Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  10 Mart 2012
  Mesajlar:
  402
  Beğenilen Mesajlar:
  269
  Ödül Puanları:
  63
  Şehir:
  yüreğimin götürdüğü yerde...

  Doğru Bir İlişki için Bunları Asla Yapmayın!

  Konu, 'Bunları Biliyor musunuz ?' kısmında *Melek* tarafından paylaşıldı.

  Hepimiz doğru ve mutlu olabileceğmizi bir ilişki yaşamakisteriz. Ama buna ulaşmak için kendi özeleştirimizi yapabilmemiz ve kendi hatalarımızıgörmeli ve bunları değiştirmek için çabalamalıyız. Bu şekilde zaten istenilenilişkiye ulaşmak ve devam ettirmek çok kolay hale gelecektir. Bu konu hakkındasize yardımcı olabilecek birkaç tüyo vereceğim. Umarım işinize yarar Melekler... İlişkiye başlamadan:
  Önyargılı olmak: Daha önce olumsuzilişkiler yaşamış olabilirsiniz. Mesela daha önce bir avukatla birlikteydiniz,ve dominant kişiliği, sürekli konuşmacı ve savunma halinde olması nedeniylesizi bunalttı. Olabilir; ama alacağınız karar "bir daha asla bir avukatla birlikteolmam" şeklinde olmamalıdır. Her insanın kendine has bir kişilği olduğunudüşünürsek, bunu meslekle bağdaştırmak yanlış olacaktır. Herkes bir şansıyeniden hakeder!
  Senin için mükemmel olanı listele: Tam olarak aradığınkişi nasıl olmalı, hangi özelliklere sahip olmalı, tüm bunlardan emin olman,istediğin kişiyi bulmanda sana çok yardımcı olacaktır. Aradığın kişide hoşunagidecek ve de hoşuna gitmeyecek şeyleri bilirsen, karar vermen de o kadar kolayolacaktır. Bunları belirlemek içinde eline kağıt kalem alıp, tüm bu (+) (-)durumları maddeler halinde kağıda dökebilirsin. Şunu da belirtelim neistediğini bilmemek, sizi ilişkiler konusunda acı çeken taraf yapabilir!
  Evde oturup aşkın kapını çalmasınıbeklemek: Ne istediğinizden de emin olduktan sonra, evde aşk filmleri izleyerek,dondurma yiyerek, aşkınızın birgün kapınızı çalmasını beklemekten vazgeçin.Sosyalleşin! İlk aşamada arkadaşlarınızla dışarı çıkın, arkadaş ortamlarınakatılın. Ayrıca sosyal medya artık o kadar revaçtaki aşkınızı internet üzerindenbulmamanız içinde hiçbir neden yok!
  İlişkiniz sırasında...
  Sürekli parayı ön plana çıkartmak: İlişkiniz öncesindeya da sonrasında kendinizin kazancı, işi konusunda kendinizi dominant yapmaçabasındaysanız hemen vazgeçin. Sağlıklı bir ilişkide, karşı tarafa saygıduyulması gereken bu gibi bir durumda parasal konularla üstün olmaya çalışmak,ilişkinizin sonlanmasına neden olacaktır.
  Eski ilişkilerinizden fazlaca bahsetmekve suçu hep eski partnerlerinize atmak: Sürekli olarak konuyu eski ilişikilerinizegetirmek, şu anda birlikte olduğunuz kişinin kırılmasına neden olacaktır. Bununyanısıra sürekli eski ilişkilerinizde karşı tarafa suç atıyor, ilişkinin tümolumsuz yanlarını diğer kişiye yüklüyorsanız da bu da özgüven eksikliğiniziaçığa çıkartacaktır. Ne de olsa ilişki 2 kişi arasında yaşanır ve desorumluluklar da karşılıklıdır.
  Zevkleri ve hobilerinizi fanatizm olaraksunmak: Bir müzik grubunu çok seviyor olabilirsiniz, tuttuğunuz takıma bağlıolabilirsiniz, ya da dans etmeyi çok seviyor olabilirsiniz. Ama hobilerinizihobi olarak tutmakla, bu hobileri fanatizm haline getirmeyi birbirinekarıştırmamanız gerekli! Bir maç izlerken kendinizden geçmemelisiniz, takımınızyenildiğinde bunun sorumluluğunu partnerinize yüklememelisiniz. Ya da kendinizidansa adayıp, her boş vaktinizi bunla doldurup, partnerinizi ihmal noktasınagelmemelisiniz.

  Devamlı umutsuz, özgüvensiz bir görüntüsergilemek: Süreklimızmızlanan, sürekli olumsuz düşünen biri ile kimse bir ömürpaaylaşmak istemez. Öncelikle hayattan zevk almanın yollarını bulmalısınız,bulamıyorsanız da çabalamalısınız. Dertlerinizi, sorunlarınızı tabii kipartnerinizle paylaşacaksınız; ama bu sürekli ve hayatınızı negatif yöndeetkileyecek şekilde olmamalıdır. Takıntılarınız hakkında hiçbir şeyyapmamak: Olumsuz yanlarınızın farkında olduğunuz halde, partnerinizin de siziuyarmasına rağmen, kendinizi değiştirmek için hiçbirşey yapmıyorsanız, hemenbunu düzeltin! Örneğin; sakal traşı olduktan sonra, kıllarınızı musluğun içindeöylece bırakıyorsanız ve bunu değiştirmiyorsanız üzgünüz. Onun dışında maçizlerken duygularınızı kontrol edemiyorsanız, bu konu için de üzgünüz. Bir anönce kendinize gelmelisiniz.
  Sürekli karşındakini kritik etmek: Sürekli ama sürekliolarak partnerinizi eleştiriyorsanız, her hareketi konusunda olumsuzsöyleyeceklerinizi dile getiriyorsanız, bundan hemen vazgeçin. Herkesin birkişiliği vardır. Olumsuz gördüğünüz yanlar konusunda uyarabilirsiniz tabii ki,ama karşı tarafı sürekli eleştirmek ilişkinizin sonlanmasını kaçınılmaz hale getirecektir.
  Partnerinizi dinlememek: İlişkinizdepatnerinizi dinlememek, yapacağınız en büyük hatalardan biri olacaktır. Busadece sizin bencilliğinizin ve karşı tarafa saygı duymamanızın birgöstergesidir. Belli bir süreden sonra bu ilişkinizin olumsuz yöne kaymasına vebelki de sonlanmasına neden olacaktır, aman dikkat!
  Uzlaşmacı olmamak: Her ilişkidetartışmalar, fikir ayrılıkları olabilir. Önemli olan ise bu konuları kavgaboyutuna taşımadan, mantıklı bir şekilde uzlaşmaya gidebilmektir. Bunuyapabilmeniz için de hem kendi, hem de partnerinizin hatalarınıgörebilmelisiniz. Bu şekilde zaten orta noktada buluşmamak için bir nedenolamaz.
  Yukarıda saydıklarımızdan en az 3'ü ile kendiniziözdeşleştiriyorsanız, o zaman hemen kendinize gelmenizin zamanı gelmiştegeçiyor demektir! Tabii ki ilişkinizin başlamasını ve sağlıklı bir şekildedevam etmesini istiyorsanız... Üstelik yapmanız gereken çok basit:"hatalarınızın farkında olmak, partnerinize saygı duymak, ve ilişkinizindevam etmesini istemek". Bu şekilde düşünüyorsanız zaten çözümler de çorapsöküğü gibi gelecektir.
  Mutluluklar Hepinize Melekler...   
Doğru Bir İlişki için Bunları Asla Yapmayın! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. bunları yapmayın beyne zararlı...

  bunları yapmayın beyne zararlı...

  * Arkadaş çevresinin zayıf olması * Göz bozuklukları * Vücudumuza, yeterli sıvı alınmaması * Kravatı sıkı bağlamak * Vücudumuzun yeterli uyku almaması * Zihne zarar veren aşk acısı çekmek * Beyni tembelleştiren yağlı yemekler yemek * Sigara içmek alkol Almak * Sakız çiğnemenin, beyine pozitif etkisi varmış. Yorumlarınızı bekliyorum
 2. Sağlam bir ilişki için

  Sağlam bir ilişki için

  ilişkinin başında Temelleri sağlam bir ilişki istiyorsanız, kendinizi etkilemesi zor, cool bir kadın olarak göstermeniz akıllıca olur. Erkekler, kadınları etkilemek için hep türlü yöntemlere başvuruyor. Kadınlar da okşanan gururlarının etkisiyle çoğu zaman yelkenleri suya indiriveriyor! Oysa temelleri sağlam bir ilişki istiyorsanız, kendinizi etkilemesi zor, cool bir kadın olarak göstermeniz...
 3. asla yapmayın..!‏

  asla yapmayın..!‏

  ASLA ELEKTRIK PRIZINE BAGLI BIR CEP TELEFONUNU KULLANMAYIN. LUTFEN. Cep telefonunuz şarj olsun diye elektrik pirizindeyken bir çağrı alırsanız, önce fişini çekin, sonra konuşun. Elektrik pirizinde takılıyken, hem şarj olsun hem de konuşayım derseniz, sonuç aşağıda görülen resimdeki gibi oluyor. Lütfen bu bilgiyi cep telefonu kullanan herkese gönderin. Bu mailden bir bilgi sahibi olduğunuz...
 4. Bebeğinize bunları yapmayın!

  Bebeğinize bunları yapmayın!

  Genelde ülkemizde yörelere göre bebeklerle ilgili bazı batıl inanışlar ve gelenek görenekler vardır ama uzmanının tavsiyesine göre bunları bebeğe yapmak uygun değil.Bakın uzman hekim konuyla ilgili neler açıklamış? İleride teri kokmasın diye yeni doğan bebeği tuzlu su ile yıkamak, sarılık olmasın diye sarı giydirmek, göbek kordonunu evde saklamak, gözü tok olsun diye yarı kırkında yumurta ve...
 5. Bebeklerinize bunları asla yapmayın!!!

  Bebeklerinize bunları asla yapmayın!!!

  Sevgili anneler bebeğimiz bizim kıymetlimizdir.Onların sağlığı bizim için çok değerlidir.Bazen yapmak istediklerimizin yanlış mı doğru mu olduğunu anlayamayız.Bakın sevgili meleklerim bebeğinize asla yapmamanız gerekenler ki bir çoğunu yapanlarımız var. Geceleri Aydınlık Odada Uyutmayın Karanlıkta melatonin hormonu daha fazla salgılandığı ve hormon hipofiz bezinden büyüme hormonu salgısı...

Sayfayı Paylaş