1. ASİMELEK

  ASİMELEK Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  13 Aralık 2010
  Mesajlar:
  4.422
  Beğenilen Mesajlar:
  2.168
  Ödül Puanları:
  113
  Şehir:
  yüreğimin yüreği

  Doğru İnsanla Birlikte Olmak

  Konu, 'Kadınca' kısmında ASİMELEK tarafından paylaşıldı.

  birlikte olmak,birlikte olmak ne demek,sinirli bir insana bitkisel tedavi,seven insan karsisindakini degistirme calismaz,insanla beraber olmak,birlikte olma sitesi,bir gunluk beraber olmak icin bayan,zor insanla birlikte olmak

  [​IMG]

  Bir insan ile birlikte olup, o insan ile hayatınızı paylaşmayı planlıyorsanız; bu insana karşı olan duygularınızın değşmeyeceğinden emin olmalısınız. Yoksa bir insanı hayatınıza almak sizin için bir işkenceye dönüşebilir…

  Peki birlikte olduğunuz insanın size uygun olup olmadığını; ve onunla ilgili düşüncelerinizin değişip değişmeyeceğini nasıl anlarsınız? Bunun farklı yolları var…


  Sevdiğiniz insana, istediğiniz herşeyi anlatabiliyorsanız eğer, bu, ona olan güveninizin kanıtıdır. Onun, sizinle ilgili her gerçeği bilmesini istediğinizin göstergesidir. Bu nedenle, kimseyle paylaşmadığınız şeyleri onunla paylaşmanız, ilişkinizin uzun ömürlü olabileceğinin işaretlerinden ilkidir.
  Kötü zamanlarınızda onun, sizin yanınızda olmasını istiyorsanız, bu da ona olan güveninizin göstergesidir.

  Sevdiğiniz insanın, yanınızda olmasındansa; zor zamanlarınızda yalnız kalmayı tercih ediyorsanız, bu, o kişi ile, uzun süreli bir mutluluğunuz olamayacağının işaretidir.
  Onun düşünce tarzını değiştirmeye çalışmıyorsanız, onu kabullenmişsiniz demektir. Ancak düşüncelerini eleştirerek değiştirmeye çalışıyorsanız, ki hiç bir ilişki için kendisini değiştiren bir insan, karşısındakini mutlu edemez… Bu halde mutlu olamazsınız demektir.

  Onu aileniz ve en yakın arkadaşlarınız ile tanıştırmak istiyorsanız; bu da, onun sürekli hayatınızda olmasını istediğiniz anlamını taşımaktadır.

  Onunla birlikte gelecek hayalleri kurabiliyorsanız. Onunla aynı evde, aynı yatakta birlikte uyuduğunuzu hayal ederek, birlikte uyandığınızı ve ailenizin yanına birlikte gittiğinizi hayalinizde canlandırıyorsanız, bu da, onunla bir geleceğiniz olmasını istediğinizin anlamını taşımaktadır.

  Kavga ettiğiniz zamanlarda mutlaka ortak bir noktada uzlaşabileceğinizi biliyorsanız, ve bu nedenle, aynı fikirde olmanızın pek bir önemi yoksa, onunla anlaşabiliyorsunuz demektir.

  Farklı din ve inanışlara sahipseniz; ve görüşleriniz farklı ise, o halde, bunları yok sayıp, bu konular yüzünden kavga edeceğiniz yere; ortak bir noktada çözüm bulacağınızı biliyorsanız, ona güveniniz var; ve her haliyle onu istiyorsunuz demektir.

  Aynı şeylere gülebiliyorsanız. En zor zamanınızda sizi güldürebilecek kişinin bir tek o olduğunu biliyorsanız, kesinlikle mutlu olacaksınız demektir.

  Her insanın kafasında, eskilerden kalma bir sevgili ve eş imajı vardır; ve hayalindeki kişiyi bulmaya çalışır her zaman. Ancak sevgiliniz sizin belirlediğiniz kriterlerde bir insan değilse; ama siz yine de onunla birlikte olmayı istiyorsanız, size zincirlerinizi kırdırmış demektir.

  Onun yanındayken sürekli bir şeyler yapmak gereksinimi hissetmiyorsanız. Siz konuşmasanız da onun mutlu olacağını biliyorsanız, mutluluğunuz için hiç bir zorlamaya gerek yok demektir.

  Onunlasınız die kendinizi sınırlandırılmış hissetmiyorsanız, yanındayken en doğal halinizle davranabiliyorsanız, gerçekten mutlusunuz demektir.

  Özleyebilirsiniz, ama özleminizi de bir çerçeve içine alabilmeyi bilmelisiniz. Sürekli bir arada olduğunuz bir sevgiliniz varsa, sıkılabileceğinizi de aklınızdan çıkartmamalısınız. Ve kimse, sıkıldığı bir insanla birlikte olmak istemez. Nasıl olsa hep vardır. Ve biliyor musunuz: özlemek de bazen çok güzeldir ve çok şey ifade eder.

  Kıskançlık sevgi belirtisidir. Kıskanmalısınız elbette, ama sınırlı ölçülerde. Unutmayın, kıskançlık aynı zamanda bir güvensizlik göstergesi olarak da nitelendirilmektedir.
  Onun yanında kendinizi, her zamankinden daha iyi hissediyorsanız, aynı zamanda onun sizi tamamladığını düşünüyorsanız; o kesinlikle doğru insan demektir.
  Ve belki de en iyi anlaşabileceğiniz konunun, sizi anlıyor olması olduğunu bilmelisiniz. Söylediğiniz herşeyi anlıyor, ona göre tepki veriyorsa, bu sizi kesinlikle mutlu edecek bir davranıştır. Ve siz de mutlu olmayı hakeden bir insansınız.
  Tüm bu özellikleri bir arada bulabildiğiniz insan, size hayatınızı paylaşmanızda eşlik edebilecek olan insan olabilir, ne dersiniz?   
Doğru İnsanla Birlikte Olmak konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Özcan'la birlikte olmaktan mutluyum

  Özcan'la birlikte olmaktan mutluyum

  Özcan'la birlikte olmaktan mutluyum Yaprak Dökümü'nün Necla'sı da aşkını ilan etti... Ünlü şarkıcı Özcan Deniz, Yaprak Dökümü dizisinde canlandırdığı 'Necla' karakteriyle şöhreti yakalayan gurbetçi oyuncu Fahriye Evcen ile yaşadığı aşkı geçtiğimiz günlerde Kıbrıs'ta itiraf etmişti. YOLLARIMIZ KESİŞİRDİ Özcan Deniz, Kıbrıs konseri öncesi düzenlediği basın toplantısında, Fahriye Evcen...
 2. Adetliyken birlikte olmak zararlımıdır?

  Adetliyken birlikte olmak zararlımıdır?

  mens döneminde ilişkiye girmek sakıncalımı,adet döneminde ilişkitye girmek zararlımıdır,adetliyken birlikteliğin sakıncası varmı,adetliyken birlikte olmak gebeliğe yol açarmı Bu soru hastalardan sık duyduğumuz sorulardan birisidir. Hatta adet zamanında ilişkiye girilirse gebelik olur mu? Kısırlık yapar mı? gibi sorular da gelmektedir zaman zaman. Kişilerin dini inançlarını göre yasak veya...
 3. Adetliyken Birlikte Olmak Adeti Kesermi?

  Adetliyken Birlikte Olmak Adeti Kesermi?

  adetliyken birlikte olmak sakıncalımıdır,adetliyken ilişkiye girmek zararlımıdır,adetliyken ilişkiye girilirmi,adetliyken hamile kalınırmı,adetliyken birlikte olma hakkında bilgiler Bu soru hastalardan sık duyduğumuz sorulardan birisidir. Hatta adet zamanında ilişkiye girilirse gebelik olur mu? Kısırlık yapar mı? gibi sorular da gelmektedir zaman zaman. Kişilerin dini inançlarını göre...
 4. Hamileyken birlikte olmak harammı?

  Hamileyken birlikte olmak harammı?

  Hamileliğin devamı süresince ilişkide bulunmak helaldir. Çünkü doğum öncesinde ilişkiyi yasaklayan açık bir ilahi buyruk yoktur. Eşler, aralarında zararsız bir ilişki metodu geliştirebileceklerinden, yasağın olmaması da tabidir. Ancak, hamile eşin özel durumu sebebiyle belirli sürelerle de olsa tıb bilginlerinin yasaklayacağı ilişkiyi, dini bir yasak şeklinde değerlendirebiliriz....
 5. Adetliyken birlikte olmak günahmıdır?

  Adetliyken birlikte olmak günahmıdır?

  Yasaklanan yalnız cinsel organların teması olduğu için, hiç şüphesiz sevişmek helaldir. Üstelik adet halinde sevişmek, Peygamber Efendimizin (s.a.v) sünnetlerindendir. Cümay' İbnu Umayr (ra) anlatıyor: Ben, annem ve teyzemle birlikte Hz. Aişe (ra)'nin yanına girdim. Onlar Hz. Aişe ye: "Hayızlı iken, sizlerle Aleyhisalatu vesselam ne şekilde mübaşerette bulunurdu?" diye sordular....

Sayfayı Paylaş