1. PaSikA

  PaSikA Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Kasım 2007
  Mesajlar:
  19.755
  Beğenilen Mesajlar:
  601
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İstanbul

  Doğru Parfümü Seçmenin 8 Yolu

  Konu, 'Parfüm' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

  Kızlar parfümünüzü değiştirmekmi istiyorsanız buyrun parfümü nasıl seçebilirsiniz cevabı :tik:
  < Konu Resmi..>  1- Parfüm kullanmayı sevenlerin yaptığı en büyük hata abartarak parfümü sıkmak. Burnunuz kokuya duyarlı hale gelince bir süre sonra parfümün kokusunu alamazsınız bu yüzden az mı çok mu sıktığınıza karar vermeniz zor olabilir.
  Bilek içi ve kulak arkası parfüm uygulamasındaki klasik bölgelerdir. Bu bölgeler parfümün yayılmasını kolaylaştırır. Göğüs, kalça kemiği ve bacak üstleri parfüm sürmek için idealdir.
  Çünkü havayla temas etmedikleri için parfümünüz uzun süre kalıcılığını korur ve koku yaymaya devam eder.
  2- Parfümseçerken kendinizi baskı altında hissetmeyin. Eğer teninize ve zevkinize uygun parfüm bulmakta zorlanıyorsanız yakın çevrenize danışın veya alışverişe çıktığınızda mağaza görevlisinin yardımını isteyin.

  Nasıl parfümlerden hoşlandığınız ve daha önce ne tür parfümler kullandığınız hakkında bilgi verirseniz, mağaza görevlisi size onlara göre parfüm tavsiyelerinde bulunur. 3- Unutmayın parfümler her tende farklı kokar. Tenin yapısına ve yaşa göre her parfüm
  her insanda farklı durur.
  Bu yüzden arkadaşınızda beğendiğiniz bir parfüm kendi üzerinizde hoşunuza gitmeyebilir.
  4- Tek bir parfümle yetinmeyin. Üst üste 5 gün aynı parfümü kullanırsanız, artık kokuyu alamaz hale gelirsiniz ve parfüm sürmeyi unutmaya başlarsınız.
  Çünkü sürseniz de sürmeseniz de o farklı kokuyu artık fark etmemeye başlarsanız. Bu yüzden en az üç farklı parfüm kullanın. Bu sayede teninizdeki kokuyu taze tutabilirsiniz.
  5- Dergilerde veya tanıtımpanolarında kart üzerine sürülen koku örnekleri size o parfüm
  hakkında iyi fikir verebilir ancak siz yine de teninizde nasıl durduğunu öğrenmek için parfümü teninize sıkarak dene denemelisiniz.
  Parfüm denerken bileğinize sıkın, Ancak ilk kokladığınız an parfümün kokusunu doğru
  şekilde alamazsınız.
  Gün içinde baktığınız zaman daha doğru bir sonuç alırsınız çünkü ilk sıkıldığı andaki ağır yanıltıcı koku gün içinde azalır, yerine parfümün özü kalır. Bu şekilde de teninize uyumunu doğru şekilde yapabilirsiniz.
  6- Parfümdenerken gözlerinizle de odaklanın. Bu sizin daha iyi koku almanızı sağlamaz ancak dikkatinizi aldığınız kokuya verir.
  7- Parfüm alırken, yaz için çok kullanışlı olan vücut losyonlarını, kremlerini ve deodarantlarını da ihmal etmeyin. Parfümler gibi; losyon ve kremlerin de teninize uygun olmasına dikkat edin.
  8- Parfümü sıkarken biraz uzakta tutun. Özellikle hassas ciltlere zarar verebileceği için yüze sıkılması çok sakıncalıdır.


   
Doğru Parfümü Seçmenin 8 Yolu konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. ...Doğru Sözcükleri Seçmenin 10 Yolu...

  ...Doğru Sözcükleri Seçmenin 10 Yolu...

  Doğru zamanda uygun ve doğru sözler söylemek için çok yol kat etmek gerekir. Sözcük dağarcığı ve eleştirel düşünce biçimi, fikirlerin iletişiminde ve gereken dikkatin çekilmesinde, ilginin ve profesyonelliğin bir kanıtıdır. 1. Doğru, uygun ve alışılmış sözcükler kullanın. Dinleyicilerin bilip anlayabilecekleri konulara odaklanın. İnsanlarla ilişkilendirin. Alıcılarla bağlantılı...
 2. Doğru eş seçme....

  Doğru eş seçme....

  doğru eş seçme doğru eş seçme video seçmek Zengin bir tüccarın 4 eşi vardı, her nedense tüccar 4.eşini çok seviyor ve ona ihtimam gösteriyordu. Bundan dolayı ona en güzel elbiseleri ve en güzel seyleri alip vermeye calısıyordu. 3.eşini de en az 4. kadar seviyordu, okadar güzeldi ki onunla guru duyar ve onun herkesin görmesini isterdi, ancak baska bir adamla kacar diye de heran endişe duyar ve...
 3. Ünlü Kadınlardan Parfüm Seçme Tüyoları

  Ünlü Kadınlardan Parfüm Seçme Tüyoları

  çağla şikelin parfümü Parfüm kullanmak bir sanat arkadaşlar...Podyumlardan ve televizyon ekranlarından tanıdığımız birbirinden ünlü ve güzel 4 bayan parfüm seçmenin ve kullanmanın inceliklerini anlatmış... ÇAĞLA ŞİKEL "Baharatlı kokuları tercih ediyorum. Parfüm dediğin koklayınca beni heyecanlandırmalı" Parfümsüz olmaz Güzel kokma konusunda çok titizim. Parfümleri çok...
 4. Parfüm Kalıcılığını Arttırmanın Yolları

  Parfüm Kalıcılığını Arttırmanın Yolları

  Parfüm Kalıcılığını Arttırmanın Yolları var mı arkadaşlar, parfümümü nasıl dahada kalıcı kılabilirim?
 5. Doğru Parfüm Seçimi nasıl olmalı

  Doğru Parfüm Seçimi nasıl olmalı

  Doğru Parfüm Seçimi nasıl olmalı parfüm alırken o parfümün bana gidip gitmeyeceğini ve kalıcı olup olmadığını nasıl anlarım parfümlerle ilgili bilgisi olan hanımlar haydi sizden yardım bekliyorum.

Sayfayı Paylaş