1. LuCkYMooN

  LuCkYMooN Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  15 Eylül 2009
  Mesajlar:
  25
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  Doğruluk..

  Konu, 'Duygu Yüklü Yazılar' kısmında LuCkYMooN tarafından paylaşıldı.

  Ewan 22 yaşına o sene basmıştı, kendinden emin çok zeki ve çok çekici bir genç adam olmanın asaletini taşıyordu.10 gün sonra Kore'deki bir savaşa katılmak üzere İngiltere'den ayrılacaktı, hiçbirseyden korkmuyordu ama duygusallığı nedeniyle, ülkesinden ayrılma fikri zor geliyordu ona. Ağır adımlarla büyük kütüphaneden içeriye girdi, bir kitap alıp oturdu ve okumaya koyuldu. Gerçektende çok güzel temalara değinmiş etkileyici bir kitaptı elindeki, ama daha da güzel olanı kitabi daha önce başkasının da okumuş ve bazı yerlere notlar almış olmasıydı. Okuyanın notlar aldığı bölümler Ewan'i da derinden etkiliyor, notları okudukça sarsiliyordu. Kim olabilirdi bu? Hemen kütüphane memuresine gitti ve daha önce kitabi okuyan kişinin kim olduğunu öğrendi. Holly adında bir kadındı, adresini aldı ve eve varır varmaz bir mektup yazdı ;
  "Büyük Kütüphanede bir kitap okudum. Eklediginiz notlar karsısında hayranlık duyduğumu belirtmeliyim.10 gün sonra Kore'ye gidiyorum, sizi tanımak – mektuplaşmak istiyorum. Cevabınızı sabırsızlıkla bekliyorum."
  Holly'den olumlu cevap geldi ve mektuplar ardı arkasına yazılmaya başlandı. Her yeni mektupta birbirlerinden biraz daha etkileniyor, yüreklerini birbirlerine biraz daha açıyorlardı.2 sene bu şekilde geçip gitti. Ewan ve Holly birbirlerine belki binlerce mektup yazmış, her mektuptan ayrı tatlar almışlardı. Ewan’in ülkeye geri dönme zamanı gelmişti, son mektubunda Holly'i görmek istediğini yazdı.
  "Ancak seni tanıyabilmem için bana bir resmini gönder lütfen" diye ekledi. Holly buluşmayı kabul etti fakat resmi göndermedi."Resmin ne önemi var ki? Bizi ilgilendiren kalplerimiz değil mi?Yakama kırmızı bir çiçek takacağım." dedi.
  Günler birbirini kovaladı ve Ewan ülkeye döndü.Trenden indiği ilk anda gözleri Holly'i aradı.Bir müddet bakindi, sonra kalabalığın arasından şimdiye dek gördüğü en güzel kadın belirdi.Uzun boylu, çok güzel vücutlu, uzun sari saçlı, masmavi iri gözleri ve mavi elbisesiyle muhteşem bir kadındı.Kadına doğru bir adim attı, ama yakasında hiçbir şey yoktu.Kadın gözlerine baktı ve "Merhaba denizci, benimle gelmek ister misin?" diye sordu.
  Tam o sırada güzel kadının omzunun üzerinden arkasındaki yakasında kırmızı çiçek olan kadını gördü.Kısa boylu, şişman sayılacak kiloda, gri kısa saçlı, tozlu uzun pardösüsü ve kalın bilekleriyle öylece duruyordu.Ewan şaşkındı, az önce hayatında gördüğü en güzel kadından bir teklif almıştı ancak karşısında da yüreğine aşık olduğu kadın duruyordu.
  Kendini toparladı ve yanından geçen dünyalar güzeli kadına aldırmadan ilerledi.Elinde Holly'le birbirlerini tanımalarını sağlayan kitap vardı.Elini uzattı, "Merhaba Holly" dedi gözlerinin içi gülerek."Pardon" dedi kadın."Ben Holly değilim.Az önce buradan geçen sari saçlı mavi elbiseli bayan yakama bu çiçeği takti ve bunun senin hayatinin sınavı olduğunu söylememi istedi.Sizi garın çıkışındaki cafe'de bekliyormuş...."   
 2. BAŞAK.ece

  BAŞAK.ece Forum Okuru

Doğruluk.. konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Satya - DoĞruluk

  Satya - DoĞruluk

  Kendimize ve çevremize yalan söylememektir. Doğruluğun bir kaç seviyesi vardır: En temel olan Doğruluk uygulaması günlük hayatımızdaki uygulamadır; Ne gördüğümüz, ne hissettiğimiz, ne düşündüğümüz hakkında açık olmaktır. Aslında açık olmak dediğimizde çok basit bir şeymiş gibi görünür ama aslında uygulaması zordur. Çünkü kimseyi incitmediğine inandığımız 'beyaz yalanlar'ı sürekli olarak...
 2. DoĞruluĞun Makbul Olanı

  DoĞruluĞun Makbul Olanı

  Aralarında Allah yolunda ilerlemeye karar veren iki kardeşten biri, bu amacına ancak kırlık bir yerde, bir dağ başında ulaşabileceğini düşündü ve bunun için bir dağ başına çekilip çobanlık yapmaya başladı Diğeri zorluklarına rağmen insanların kalabalık olarak yaşadığı bir yerde bu niyetini gerçekleştirmenin daha doğru ve sevaplı olacağını düşündü ve şehre yerleşip ayakkabı tamircisi oldu Sonra...
 3. DOĞRULUK... üstteki sorar alttaki dürüstçe cevep verir...

  DOĞRULUK... üstteki sorar alttaki dürüstçe cevep verir...

  Önce ben başliyim alttaki meleğim söyle bakalım hiç aldatıldın mı?
 4. hamilelik testi doğruluk oranları

  hamilelik testi doğruluk oranları

  Hamilelik testi yaptıracağım ama acaba bhcg mi yoksa evdeki gebelik testinden mi yaptırayım bunların doğruluk oranları nedir hangisine güvenmem lazım kızlar.
 5. Gebelik testlerinin doğruluk oranı nedir?

  Gebelik testlerinin doğruluk oranı nedir?

  çubuk testler doğru sonuç verirmi,hazır gebelik testleri doğru sonuç verirmi,evde hamilelik testi yapmak,hamilelik testleri ne zaman doğru sonuç verir,hamilelik testleri hakkında bilgiler Hamile olup olmadığınızı en erken anlamanın yolu gebelik testi yaptırmaktır. 4 günlük döllenmiş yumurta, insan koryon gonadotropini (hCG) denilen bir hormon salgılamaya başlar. Bu hormon vücut suyunda...

Sayfayı Paylaş