1. MaWiM

  MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  25 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  31.302
  Beğenilen Mesajlar:
  2.305
  Ödül Puanları:
  113

  doğudaki genç kızlar!

  Konu, 'Kadınlar' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

  köylü kız resimleri köylü kız isimleri doğudaki kızlar doğunun kızları doğunun güzel kızları Guardian gazetesi, Güneydoğu’da “töre cinayetlerinin” yerini almaya başlayan “töre intiharlarını” dünyaya, “Türkiye’de aileler genç kızlarını, kendi canlarını almaya zorlamakla suçlanıyor” şeklinde duyurdu. Helena Smith imzalı haberde, 25 yaşındaki Nuran Uca’nın, Batman’da bulunan Kadın hakları savunucusu Kamer Vakfı’na gelmiş olsaydı yaşamış olacağını ancak “asla evlenemeyeceği bir adama” aşık olma “suçu” nedeniyle 14 Temmuz’da evinin banyosunda kendini astığı ifade edildi. Söz konusu intihar ile ilgili konuşan Kamer yetkilisi Remziye Tural, “O çağdaş bir kadındı. Dar kıyafetler giyerdi ve bu yüzden ailesi onu reddetti. Erkek arkadaşıyla görüşmesi ailesi tarafından yasaklanmıştı. Ardından evden çıkması bile yasaklandı. En sonunda baskı çok fazlaydı” dedi.

  250 bin nüfuslu Batman’da intiharların alarm verici düzeyde arttığı ifade edilen haberde, Türkiye genelinde erkeklerin intihar oranının kadınlara göre iki kat daha fazla olduğu ancak 2001 yılından bu yana Batman’da 300 kadının intihar ettiği vurgulandı. Haberde, son bir ay içinde Batman’da yedi kadının neredeyse aynı şekilde öldüğüne dikkat çekildi. Tural, Batman’da, köylerde ve kasabalarda intihar sayılarının arttığını söyledi.

  "İNTİHARA ZORLANANLAR ARASINDA 12 YAŞINDAKİ KIZLAR BİLE VAR”

  Kadın örgütleri ve insan hakları savunucularının, söz konusu intiharları cinayet gibi değerlendirdiği kaydedilen haberde, 12 yaşındaki kızların bile yanlarında bir ip, zehir ya da silahla bir odada günlerce kilitli tutulduğuna dair hikayeler bulunduğu ifade edildi.

  Artan intihar vakaları üzerine çalışan Psikiyatrist Aytekin Sir, “namus cinayetlerinin” intiharlara dönüştüğü yönünde çok sayıda kanıtın bulunduğunu söyledi. Sir, kızların kendi hayatlarını almaya zorlandıklarını vurguladı. Geçen yıl, Birleşmiş Milletler Özel Temsilcisi Yakın Ertürk’ün de aynı sonuca vardığı hatırlatılan haberde, Nuran Uca’nın ailesinin, kızlarını intihara zorladığına dair herhangi bir kanıt bulunamadığına dikkat çekildi.

  Kamer’in bir başka yetkilisi Vildan Ayçiçek de kendilerine başvuran kadınların pek çoğunun okuma yazma bilmediğini, yasal haklarından habersiz olduklarını söyledi. Ayçiçek, İngiltere ve başka ülkelerdeki Türk ve Kürtlerden bile kendilerine telefon geldiğini ifade etti.

  “KIZ KARDEŞİM HATA YAPARSA NAMUSUMUZU TEMİZLEMEK ZORUNDA”

  Diyarbakır yakınlarında bir köylü oluğu bildirilen Seyikan Arslan, “Kurallar olmasaydı kaos olurdu. Kız kardeşim ya da annem bir hata yaparsa, biz (erkekler) gerekeni yaparız. Namusumuzu temizlemek zorundalar” dedi.

  Haberde, söz konusu intiharların artmasında, Türkiye’de “namus cinayetlerinin” önlenmesi için atılan adımların sorumlu tutulduğu, bunun ise ironik olduğu ifade edildi. Haberde,”Ankara’nın İslamcı kökenli reformcu hükümetinin” namus cinayeti ile ilgili cezaları arttırdığı bu nedenle erkekleri hapisten korumak için ailelerin kadınlarını, intihara zorladıklarına inandığı kaydedildi.
  -Hürriyet-


   
 2. ayşegül_ea

  ayşegül_ea Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  21 Ağustos 2008
  Mesajlar:
  35
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Cevap: doğudaki genç kızlar!

  yazık ya zavallı kızlar
   
doğudaki genç kızlar! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. genç kız..

  genç kız..

  Hazreti Ömer, halifeliği zamanında sütçülerin süte su katmasını yasaklamış ve bu emrini her tarafa duyurmuştu. Şehrin asayişini kontrol etmek için bir gece Medine’de dolaşırken yoruldu ve biraz dinlenmek üzere bir evin duvarına yaslandı. Evin içinde anne ile kızı arasında geçen şu konuşmayı duydu: Anne: — Haydi kızım kalk da sütlere biraz su katıver. Kız: — Halifenin sütlere su katılmasını...
 2. genç kızlar

  genç kızlar

  Rüyada genç kizlar görmek hayir ve menfaat görecegine delalet eder. Genç ve güzel bir kiz görmek, onunla konusmak, gülüsmek, dünyada saadete, büyük rizka, mala ve paraya delalet eder. Genç olmakla beraber çirkin ve asik suratli kiz görmek, bir söylentiye göre haram mala, diger bir söylentiye göre de kedere ve zarar etmeye alamettir. Bir genç kizi öptügünü görmek, dünyaya baglanmaya ve sevgiye,...
 3. Genç kızlara cici elbiseler

  Genç kızlara cici elbiseler

  elbiseler yeni moda elbiseler moda elbise Genç kızlara cici bici çıtı pıtı elbiseler
 4. Genç Kız Odalarına Bayılacaksınız!

  Genç Kız Odalarına Bayılacaksınız!

  2011 - 2012 genç kız odası tasarımlarının hepsi birbirinden güzel. Ben konuyu açarken hepsine bayıldım.. Umarım sizlerde beğenirsiniz.
 5. Genç kızlara güzellik önerileri

  Genç kızlara güzellik önerileri

  genç kızlara güzellik önerileri ergenlik sivilceleri için çözümler bilgiler burada arkadaşlar. Ergenlik döneminde ki kız ve erkeklerin ergenlik sorunlarının başında ergenlik sivilceleri gelir. Bunun için sizlere daha önce ergenlik sivilceleri tedavisi için çözümler, öneriler sunmuştuk. Şimdi ise yine ergenlik döneminin olumsuz ruh etkilerinden olan çirkinlik hissi için çözümler sunuyor ve...

Sayfayı Paylaş