Doğum hikayemi merak edenler...

Canım maaşallah doğdu mu meleğin sağlıkla büyütmek nasip olsun inşallah çok sevindim bebeğim olmayacak diye üzüldüğün zamanlarda vardım hatırlarsan canım şimdi güzeller güzeli kızını :nazar: öpüp kokladıkça bana da dua et bu duyguyu tadabileyim inşallah :bebeğim:
Tadarsın inşallah. Allahım dileyen herkese nasip etsin. Dua ederim elbette... ;) doğdu neredeyse 3 aylık olduk bile. :)
İnsanın hayal ettiğinden bile güzel oluyoır bebeği. Bu eller, bu ayaklar, bu güzellik benim karnımda mıydı diyorsun... Mis gibi kokuyor. Allahın verdiği yalancı dünya yemişi. Allahım kimseyi mahrum bırakmasın. Özellikle hak eden, can-ı gönülden isteyenleri...

canım hayırlı olsun bebegın mis gibi kokuyordur şimdi tadini cıkar merak edıyordum senı yazdıgın bılgıler içinde cok sagol malum acemı olcaz bızde
Merak ettiğin şeyleri sorabilirsin... Evet acemiliğin gözü kör olsun. Ben de yaşadım. Artık kolayını aldım ama ilk 2 ay bocaladım biraz yaani.
Meme ucu çıkık olacak değilse hazırlanacak... süt sağım pompası filan alıncak hastane odasına taşınacak... Şİmdiki aklım olsa anasının karnından daha yeni öıkmış çocuğuma mama(devam sütü) vedirmezdim. Bebek biberonu 1 kere bile alsa annenin memesini zor tutuyor. sonra mama tok tutuyor. Ağlayıp emmedikçe sütün gelmesi, çoğalması gecikiyor... vs. 3 gün hiçbir şey almasa bile bebeğin vücudu kendi kendini idare edermiş. Bize aman kan şekeri düşer diye psikolojik baskı yaptılar. Korkuyorsun, veriyorsun... 2 saatte bir topuğundan kan ala ala hastanedeyken çocuğum mahvoldu. Eve geldikten sonra da kayınvalidem filan senin sütün yok, az yetmiyor... Yine ağlıyor çocuk diye diye... beni bana bırakmadılar ki bildiğimi yapayım... Halbuki ilk zamanlar bebek annesinin kokusunu daha fazla almak için meme başına dönmek için tekrar ağlarmış. Her istediğinde meme vermek gerek. Ne kadar çok emzirtilirse o kadar süt üretiliyor.
Benim istemeyerek yaptığım hataları siz yapmayın... Sütüm az diye düşünmek bile sütün gelmesini engellermiş. Sütüm çok deyin. Kimseyi takmayın.

Evet unutursun üzüntüleri. Ben de unutmuştum. Bana evlilik yıl dönümü hediyesi size de doğum günü hediyesi oldu demek... :)
Alkım Allaha şükürler olsun. Huzurlu bir bebek. Emzirme sorunları dışında sorun yaşamadık. Uykusu güzel, gaz sorunu pek yok. Emiyor güzel kilo alıyor. Uzun boylu olacak sanırım boyu güzel uzuyor. Eşimin ailesi doğuma kadar piyasada yoktu. Sonra torun, yeğen derken ortaya çıkıverdiler. O sıralarda yardım da ettiler. Yine de sağ olsunlar. Ama kırılan şeylerin telafisi biraz zor. Bir de kayınvalide ne de olsa ne dese batıyor mu ne. Şimdi yine ara sıra görüşüyoruz. Ama en çok annem yardımcım. Allah onu başımdan eksik etmesin. Bana da iyi geldi fırsat bulabildikçe konuşalım. Öpüyorum, Allaha emanet olun...Doğumla ilgili de endişe etme şimdiden. Daha çook var ve Allah kolaylığını verir. Her şeyi tamam eder, kolay kılar Rabbime şükürler olsun.

Amin cnm rabbim ailelerimizi basimizdan eksik etmesin..masallah bebegine ohh neguzl uzun boylu olacak:) haklisin cnm daha cok var ama canimda cok tatli benim:( sende hamileligin ilk baslarinda sirt agrisi cekiyormuydun?? Ben 3gun pespese igne yedim iyi geldi sinir kasi kilitlenmis..sen kac kilo almistim hamileligin boyunca?? Birde geri verdinmi cnm? Sizde allaha emanet olun optum

Amin cnm rabbim ailelerimizi basimizdan eksik etmesin..masallah bebegine ohh neguzl uzun boylu olacak:) haklisin cnm daha cok var ama canimda cok tatli benim:( sende hamileligin ilk baslarinda sirt agrisi cekiyormuydun?? Ben 3gun pespese igne yedim iyi geldi sinir kasi kilitlenmis..sen kac kilo almistim hamileligin boyunca?? Birde geri verdinmi cnm? Sizde allaha emanet olun optum

Geçmiş olsun. Elbette çektim. Bel ağrısı rahim genişledikçe oluyor. Hamileliğin baş ve sonlarında yaşadım. En rahat aylar 4-5-6...
Başalarda kilo alımım iyiydi. Ama son zaman kantarın topuzu kaçtı. 23,5 kilo aldım. Bunun 12,5 u gitti. 10 kilo filan fazlam var şu anda. Ama emzirdiğim için diyet yapamıyorum ve iştahım iyi. Almıyorum da vermiyorum da şu anda. Bebiş 6 aylık olsun da bir beslenme programı çıkarttırıcam o zaman. Şimdi yavrum sütünden olur diye kıyamıyorum. Hamileliğinde bol su iç devamlı elişnde şişe veya bardakla gez. Balık, ceviz, badem, semizotu tüket ki omega 3 folik asit vs al beyin ve kemik gelişimi için çok önemli.

Benim çok fazla ödemim vardı. El ayak bacak yüz göz şişti çok fena. Son 2 ayım çok zor geçti. Umarım sen yaşamazsın. Düzenli yürüyüş de yap. 3. ayı doldurunca başlayabilirsin her gün yarım saat kadar orta tempo yürü. Bulantı kusman var mı? Varsa sabah kalkınca çubuk kraker yiyebilirsin azıcık. Tansiyonunu takip ettir. Preeklampsi riskine karşı ara ara ölçtür. Bazı kişilerde bizim gibi biraz kilolu olanlar özellikle risk altında gebelik tansiyonu olabiliyor o yüzden. Allah korusun öyle bir şey olursa bebek için çok riskli. Plasentanın erken ayrılmasına yol açabiliyormuş. Dikkat et ona canım.

Benim çok fazla ödemim vardı. El ayak bacak yüz göz şişti çok fena. Son 2 ayım çok zor geçti. Umarım sen yaşamazsın. Düzenli yürüyüş de yap. 3. ayı doldurunca başlayabilirsin her gün yarım saat kadar orta tempo yürü. Bulantı kusman var mı? Varsa sabah kalkınca çubuk kraker yiyebilirsin azıcık. Tansiyonunu takip ettir. Preeklampsi riskine karşı ara ara ölçtür. Bazı kişilerde bizim gibi biraz kilolu olanlar özellikle risk altında gebelik tansiyonu olabiliyor o yüzden. Allah korusun öyle bir şey olursa bebek için çok riskli. Plasentanın erken ayrılmasına yol açabiliyormuş. Dikkat et ona canım.

Canim tüyolarin icin sagol allaha sukur migde bulantisi hic yok..birde ztn cok su iciyorum insallah dedigin gibi tansiyon derdi olmaz genelde dusuk benim ama bakalim hayirlisi kiloyuda dedigin gibi verirsin insallah benim hedefim 7 kilo almak bakalim insallah basaririm..

Geri