Doğum kontrol hapı kullanıp hamile kalanlar var mı kızlar

N

Nilay93

Forum Okuru
Doğum kontrol hapı kullanıp hamile kalanlar var mı kızlar
Doğum kontrol hapı kullanıyorum, doğum kontrol hapı kullanıp hamile kalanlar yardım edebilir mi bana ?

Arkadaşlar merhaba ,

ben 6 aydır doğum kontrol hapı kullanıyorum ama içim de bir his var sanki doğum kontrol hapı yüzde yüz hamileliği engellemez gibi geliyor bana bu konu da arkadaşımla konuştum bana doğum kontrol hapları yüzde yüz engellemez dedi hatta bir arkadaşı doğum kontrol hapı kullandığı halde hamile olduğundan bahsetti bu doğru olabilir mi. bunun kesin bir çözümü yok mu bizim 2 çocuğumuz var başka da düşünmüyoruz kesim çözümü nedir.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Merhaba Nilay ,

Bence bu konuda düşündüğün ya da hissetiklerinin diyeyim doğruluk payı var çünkü doğum kontrol haplarını düzgün ve düzenli bir şekil de kullanmalısın değilse doğum kontol haplarınıdüzensiz kullanıyor günün de içmiyorsan hamile kalma ihtimalin tabiki artar ama düzenli kullansan dahi yine de doğum kontrol hapı kullandığın halde hamile kalabilirsin. bunun bir çözümü var mı kesin çözümü var mı diye sorarsan çok daha minimize ihtimal olan tüp bağlatmayı öneririm . tüp bağlatmada tabiki çok çok az da yani çok exterm bir durum olacak da hamile kalırsın yani doğum kontrol hapıyla hamile kalma ihtimali yüzde bir ise tüp bağlatmada yüz bin de bir gibi bir oransal ihtimal farkı düşünebilirsin.

Geri