1. hatiss

hatiss Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    86
    Ödül Puanları:
    0

Doğum kontrol hapı kullanmıştım bıraktım gebe kalmama engelmi diyenler burayaa

Konu, 'Gebelik' kısmında hatiss tarafından paylaşıldı.

Doğum kontrol hapı,doğum kontrol hapı kullanırken hamile kalınır mı
    Doğum kontrol hapları kullanarak ta bildiğimiz üzere gebe kalabilen bir çok kişi olmuştur hatta bazıları gebelikten korunmak için kullansada gebe kaldığı çok duyulmuştur.O yüzden ki doğum kontrol hapı kullandım ben hamile kalamam diye endişeleriz olmasın diyorum ben..

< Konu Resmi..>

Östrojen ve progesteron içeren doğum kontrol hap bileşimi ovülasyonu önler. Tri Phasil de bu çeşit bir haptır.

Doğum kontrol hapı kullan kadınlar ovüle iken siklus haplarını ilk kez kullanılmasının gecikmesi, hapları düzensiz kullanma ya da diğer ilaçların sebep olduğu etkileşimler gibi genellikle düzensiz kompliyansların sonucudur. Nadiren de olsa ovülasyon etkin hale geçerek oluşabilir.

Servikal mukusla ilgili diğer değişiklikler gebe kalmayı önleyebilir. Vajinal akışınız ya da servikal sıvınızdaki değişiklikler ovülasyonun sonucuyla örtüşmez. Ovüle olduğunuzu hissediyorsanız, hap kullanımınız yedi günden 4 ya da 5 güne kadar azaltmalısınız. Siklusun ilk birkaç hap kullanımı ovülasyon işlemini önlemede önemlidir.

Doğum kontrol hapı kullanmıştım bıraktım gebe kalmama engelmi diyenler burayaa konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Zayıflama haplarını gebe kalmadan 3 ay önce bırakın!

Zayıflama haplarını gebe kalmadan 3 ay önce bırakın!

Gebelik öncesindeki kilo anne adayları için önemli. Ancak kilo kontrolünü diyet ve egzersiz yerine zayıflama haplarıyla yapıyorsanız bu ilaçları hamile kalmadan en az üç ay önce bırakın! Çünkü bu tür ilaçlar geç gebe kalınmasına, düşüğe ya da çocukta herhangi bir anomaliye yol açabilir.. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sezai...
  2. doğum kontrol hapı kullanıp hamile kalanlarrrr

doğum kontrol hapı kullanıp hamile kalanlarrrr

slm.doğum kontrol hapı kullNIP nekadar sürede hamile kaldınız ?
  3. Doğum Kontrol Hapı Kullanırken Hamile Kalınabilinirmi?

Doğum Kontrol Hapı Kullanırken Hamile Kalınabilinirmi?

doğum kontrol hapıyla hamile kalma doğum kontrol hapıyla hamilelik mümkünmü Son günlerde etrafımda sıkça duymaya başladığım,ayrıca beni çokta şaşırtan bir durum.Doğum kontrol hapıyla gebe kalmak.Doğruluk derecesi nedir,doğum kontrol hapını düzenli kullananlar acaba gerçekten gebelik yaşıyormu?Sizde benim gibi merak ediyorsanız ozaman konumuzu dikkatlice okumanızı tavsiye ediyorum Doğum...
  4. doğum kontrol hapları sonradan gebe kalmayı engeller mi acaba?

doğum kontrol hapları sonradan gebe kalmayı engeller mi acaba?

Merhaba.Ben 3 senedir doğum kontrol hapıyla kornuyorum ve artık çocuk istiyoruz ancak etraftan doğum kontrol haplarıyle korunanların gebe kalmakta zorlandıklarını duydum bu doğru mu ?
  5. Doğum kontrol haplarının hamilelik dışında ne gibi yararları vardır?

Doğum kontrol haplarının hamilelik dışında ne gibi yararları vardır?

Doğum kontrol hapları , östrojen ve progesteron içeren hormon haplarıdır. Yüksek etkinlik ve düşük yan etki nedeni ile sıkça tercih edilen bir korunma yöntemidir.Hamilelik kadın yuurtalıklarında üretilen yumurta ile erkek sperm hücresinin birleşip döllenerek rahim içine yerleşmesi sonucunda meyana gelir. Doğum kontrol hapları içerisinde bulunan hormonlar dışarıdan verildiği için vücudun hormon...

Sayfayı Paylaş