1. birtutamanne

birtutamanne Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    31
    Ödül Puanları:
    0

doğum kontrol hapı nedir?

Konu, 'Doğum Kontrolü & Aile Planlaması' kısmında birtutamanne tarafından paylaşıldı.

doğum kontrol yöntemler doğum kontrol hapları

merhaba kızlar
    Doğum kontrol hapları günümüzde çok fazla kullanılmakta
    Östrojen ve progestoron hormonu içeren haplardır. Esas etki mekanizmaları yumurtlamayı engellemeleri sayesinde gerçekleşir
    Bu hapların hepsi hormon içerir, hormon içermeyeni yoktur
    bitkisel hap vardır gibi rivayetler dolassada bu mümkün değil

doğum kontrol hapı nedir? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. doğum kontrol hapları

doğum kontrol hapları

doğum kontrol hapları isimleri doğum kontrol hapı isimleri hormon ilaçları kadın hapları düşük yaptıran mide ilacı Doğum kontrol hapları ya da bilimsel adıyla oral kontraseptifler (OK) tüm dünyada yaygın şekilde kullanılan ve ucuz. basit ve oldukça yüksek etkili ilaçlardır. İçinde hormon olduğunun bilinmesi kadın sağlığı açısından son derece yararlı olduğu bilinen bu ilaç grubu hakkında pekçok...
  2. doğum kontrol hapı

doğum kontrol hapı

bilginize ihtiyacım var arkadaşlar ya ben suan oğlanı emziriyom ama ebeler doğum kontrol hapı kullanabilirsin dediler 6 aylık olduktan sonra ama ben 1 aydır kullamıyom sakıncası var mı ki biliyonuz mu yada kullanan var mı
  3. Doğum kontrol hapını yutmayı  unuttum ne yapmalıyım?

Doğum kontrol hapını yutmayı unuttum ne yapmalıyım?

bu konu;doğum konrol yöntemleri,doğum kontrol hapı hakkında bilgiler vermektedir Doğum kontrol yöntemlerinden biride ,doğum kontrol haplarıdır.Gebelikten korunmak için doğum kontrol haplarının her gün düzenli bir şekilde alınması gerekir.Düzensiz alınan doğum kontrol hapları ara kanamalara ,gebeliğe yol aça bilir.Peki her gün düzenli bir biçimde aldığınız doğum kontrol hapını almayı bir gün...
  4. Doğum kontrol hapını yutmayı unuttum ne yapmalıyım?

Doğum kontrol hapını yutmayı unuttum ne yapmalıyım?

doğum kontrol ilacını unutmak,doğum kontrol hapı unutulunca ne yapılmalı,doğum kontrol hapını bir kez unutmak,doğum kontrol hapını iki gün unutmak,doğum kontrol hapı kullanımı hakkında bilgiler Hapın içildiği saatler arasında en fazla 2-3 saat fark olması gerekir. Bir gün sabah ertesi gün akşam almak gibi fazla saat farkları olursa koruma özelliği azalır ve gebelik oluşabilir. Sadece bir...
  5. Doğum kontrol haplarının hamilelik dışında ne gibi yararları vardır?

Doğum kontrol haplarının hamilelik dışında ne gibi yararları vardır?

Doğum kontrol hapları , östrojen ve progesteron içeren hormon haplarıdır. Yüksek etkinlik ve düşük yan etki nedeni ile sıkça tercih edilen bir korunma yöntemidir.Hamilelik kadın yuurtalıklarında üretilen yumurta ile erkek sperm hücresinin birleşip döllenerek rahim içine yerleşmesi sonucunda meyana gelir. Doğum kontrol hapları içerisinde bulunan hormonlar dışarıdan verildiği için vücudun hormon...
Etiketler:

Sayfayı Paylaş