Etiketler:
 1. *BEYZA*

  *BEYZA* Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  16.280
  Beğenilen Mesajlar:
  2.403
  Ödül Puanları:
  113

  Doğum Kontrol Hapları kist yapar mı?

  Konu, 'Gebelik' kısmında *BEYZA* tarafından paylaşıldı.

  doğum kontrol hapı nedir,doğum kontrol hapı ne için kullanılır,doğum kontrol haplarının yan etkileri,doğum kontrol hapları kist yaparmı,doğum kontrol hapları hakkında bilgiler  < Konu Resmi..>

  İstenilen zamanda çocuk sahibi olmak her anne ve babanın hakkıdır. Doğum kontrol yönteminin birçok çeşidi vardır. Bunlarında biri de hap ile korunmaktır.
  Doğum kontrol hapları, etkili kullanımı ağız yoluyla kolay uygulanan, etkileri netleşmiş bir hap çeşididir.
  Kadın vücudunda bulunan dişilik hormonlarından oluşan ve kullanıldığı sürece hamilelik oluşmaz.


  Bir yandan da doğum kontrol hapını, folikül kistlerinin gerilemesi ve küçültmek amacı ile uzman doktorlar bu hapları kullanırlar. Folikül kistler, yumurtlama sürecinde ve folikül adı verilen kesenin aşırı büyümesi ile ortaya çıkmaktadır.


  Belirtisi olmayan bu kistin birçoğu 5cm yada daha küçük çapta gelişmektedir. Doğum kontrol hapları, kistin kaybolmasını sağlamaktadır.
  Bu haplar ise asla yumurtalıkta kist oluşumuna neden olmaz hatta bunların aksine yumurtalıkların iyi huylu kistlerinin tedavisinde kullanılmaktadır. Hatta 5 yıl kullanan kadınlarda kanser tanısına varılmamıştır.
   
Doğum Kontrol Hapları kist yapar mı? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Doğum kontrol hapı kilo yapar mı

  Doğum kontrol hapı kilo yapar mı

  kısaca doğum Bu yazı: Doğum kontrol hapı kilo yapar mı içerik kısaca.. Doğum kontrol hapları kilo yapar mı Kimler doğum kontrol hapı kullanabilir Doğum kontrol hapı kullanırken nelere dikkat edilmeli gibi merak edilen tüm doğum kontrol hap bilgilerini içermektedir. Doğum kontrol yöntemleri arasında ve hormonal tedavi uygulamasında tercih edilen doğum kontrol hapları hakkında merak edilen ilk...
 2. Doğum kontrol hapının başka yararları var mı?

  Doğum kontrol hapının başka yararları var mı?

  Adet düzenliyici Adet hapları Bazı genç kızların kullanığını çok duymuştum hatta ellerinde görünüldüğünde hemen fısıldaşmalara sebep olur Gebelikten Koruma Dışındaki Faydaları:Adetin düzenli olmasını sağlar. Adet kanamasının miktarını azaltarak gereksiz kan kaybını önler, kansızlığı önler. Adet sancısı (dismenore) doğum kontrol hapı kullananlarda daha az görülür. Endometrium (rahim iç...
 3. yumurta büyütmeyle kist oluşanlar doğum kontrol hapıyla bir ayda geçirebildinizmi?

  yumurta büyütmeyle kist oluşanlar doğum kontrol hapıyla bir ayda geçirebildinizmi?

  yumurta büyütme iğnelerinden dolayı kist oluştu ve doktor bu nedenle 21 günlük kullanım için doğum kontrol hapı verdi.peki bu kist bir ayda hemen geçermi geçmeyen arkadaşlar varmı?
 4. İshal doğum kontrol hapının etkisini azaltır mı?

  İshal doğum kontrol hapının etkisini azaltır mı?

  İyi günler qlairista doğum kontrol hapı kullanırken ishal olmak hapin etkisini azaltır mı? Hapa bu ay basladim. Gece 11 de ilacı ictim. Akşam 6 gibi ishal oldum. Çok sık ishal olan biriyim. İçtikten kaç saat sonra ishal olunursa etkisi azalmaz?
 5. İshal olmam doğum kontrol hapının etkisini azaltır mı ?

  İshal olmam doğum kontrol hapının etkisini azaltır mı ?

  İyi günler oncelikle kısa sürede sorularıma cevap verdiğiniz için teşekkür ederim. Dün gece 11 de qlairista doğum kontrol hapının 2.kutusuna başladım ilk hapı aldim. 1 saat sonra 12 gibi ishal oldum. Hapin korucuyu etkisi azalmış mıdır? Bu ay ek koruma yöntemi mi kullanmalıyım?

Sayfayı Paylaş