1. *BEYZA*

  *BEYZA* Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  16.311
  Beğenilen Mesajlar:
  2.403
  Ödül Puanları:
  113

  Doğum kontrol haplı şampuanlar saç dökülmesine iyi gelirmi?

  Konu, 'Herşeyin başı sağlık !' kısmında *BEYZA* tarafından paylaşıldı.

  Saç temizliğinde genelde şampuan kullanırız aslında sabunda kullanılabilir. Fakat şampuan özellikleri daha fazla olması nedeniyle tercih edilmektedir. Fakat bu özellikle bazen okadar abartılıyor ki, insanları yanıltmakla kalmayıp, aynı zamanda umutları ilede oynanaktadır. Şampuanlar daha çok temizlik ve içerisinde climbazol ve ketokonazol gibi bazı aktifler sayesinde de kafa derisi sorunlarının ( kepek, mantar, egzama gibi) tedavisinde önerilir. Üretici firmalar bunların dışında bir çok etkisinden söz etse de çok gerçekçi değildir. Şampuan Saç Dökülmesini Önleyemez  Şampuanlardan en sık beklenti de saç dökülmesi tedavisidir ama ne yazık ki bu tamamen yanlış bir beklentidir. Cüneyt ARKIN’ın reklamlarda söylediğine kendi bile inanmamaktadır. Çünkü 2-3 hadi bilemedin 5 dakika uygulayıp, sonrasında duruladığınız şampuan’ın etkisi kaybolmaktadır. Oysaki saç dökülmesine karşı özel geliştirilen spreyler ise uygulandıktan sonra en az 4 saat saçlar yıkanmaz, durulanmaz yani spreyin etki etmesi beklenir. Saç dökülmesini tedavi ettiğine inananlar gibi birde şehir efsanesi var, şampuana doğum kontrol hapı katıldığıdır.


  < Konu Resmi..>


  Şampuan’a doğum kontrol hapı atmak
  İlk bakışta son derece pratiktir ancak mantıklı düşünüldüğünde o kadar da basit değildir. Eğer sorun yaratmadan işe yarayacak olsa bütün şampuan üreticileri üretirken bunu karıştırır ve olur biter.  Doğum kontrol hapı nedir, ne amaçla kullanılır?
  Kadınlığı belirleyen hormonların sentetik formunu içerir yani tabletlerin içinde östrojen ve progesteron vardır. Kadınlarda saç dökülmesinin daha az olmasının sebebi normalde bu hormonların vücutlarında yeterli düzeyde olmasıdır. Bu sebeple yani bu hormonlar zaten kanda olduğu için kadınların şampuan’aa doğum kontrol hapı karıştırmasının hiçbir yararı olmaz bilakis şampuandan kana geçerek adet düzensizliğine sebep olabilir. Yani kadınların böyle bir şey yapması mantıklı değildir.

  Asıl sorun erkeklerdeki saç dökülmesi için şampuana doğum kontrol hapı atılmasıdır. Karıştırılan bu tablet şampuana yıkarken ondan kana geçer, kana geçen bu kadınlık hormonu saç dökülmesini durdurabilir, ancak erkekte çok az olan hormonlar ciddi yan etkilere sebep olabilirler. Çünkü vücuttaki dengeler bozulmuş olur.  Sonuç olarak;

  Gebeliği önlemek için kullanılan bu ilaçlar hormondur ve çok dikkatli kullanılması gerekir, üzerinde yeterince bilimsel çalışma yapılmamış, hayvanlarda ve sonrası gönüllülerde kullanılmamış bu tür uygulamalardan uzak durmalısınız. Şunu çok net bir şekilde bilmelisiniz ki şampuanlar sadeve temizlik + medikal ürünlerde bulunan climbazol ve ketokozanol gibi maddelerle kepek ve seboreik dermatit, mantar gibi sorunları çözebilir. Başkada hiç bir işe yaramazlar.
   
Doğum kontrol haplı şampuanlar saç dökülmesine iyi gelirmi? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. doğum kontrol bantları iyi bir yöntemmidir

  doğum kontrol bantları iyi bir yöntemmidir

  DOĞUM KONTROL BANTLARI Cilt bantları sentetik hormonlar içerip doğal doğum kontrol hapları gibi etki göstererek gebeliği engellemektedirler.Doğum kontrol hapları ile aynı etkidedirler.Doğum kontrol bantları haplarından daha risklidir.Bazı marka...
 2. Sarımsak Şampuanı Saç Dökülmesini Önler mi?

  Sarımsak Şampuanı Saç Dökülmesini Önler mi?

  Saç ürünleri tanıtımında muhtemelen sizinde dikkatinizi çekmiştir. Reklamlarda sıradan yüzler yerine artık topluma mal olmuş ünlü isimleri kullanıyorlar. Geçtiğimiz aylarda çam yağı şeklinde bir ürünle Tanju Çolak, devamında Tümer Metin ve şimdide evlilik proğramlarının olmazsa olmazı Uğur Aslan ile devam ediyor. Hazırlanan konuşma metninde Aslan kendisininde saç dökülmesi sorunu olduğunu...
 3. Ersağ Bio Şampuan Saçlarımın Dökülmesini Engeller mi?

  Ersağ Bio Şampuan Saçlarımın Dökülmesini Engeller mi?

  Ya bıktım artık evde her yerde benim saçlarım. Dökülmesin artık istiyorum. Bi misafir geldiğinde yemeğin içinden saç çıkmasından tırsar oldum artık. Şu ersağ bio şampuan varmış kullansam mı bilemedim artık ne çare olsa yapacağım sanırım. Kullanan varsa bilgisi olan lütfen bi el atsın benim sorunuma. Fiyatı hakkında bilgisi olan varsa ve nereden alabilirim?
 4. restorex şampuan kullananlar saçların dökülmesine karşı

  restorex şampuan kullananlar saçların dökülmesine karşı

  Uzun zamandır saçlarımda dökülmeler oluyor yeşil sabun kullanmaya çalıştım ama saçlarım keçe gibi oluyordu. Kullanamadım. Restorex şampuan nasıl bilen varmı eczaneden dr önerisi olmadan alabiliyor muyuz? Kullananlar varsa lütfen memnun kaldı mı yazar mısınız?
 5. ducray anaphase şampuan saç dökülmesine karşı kullananlar

  ducray anaphase şampuan saç dökülmesine karşı kullananlar

  Geçenlerde bir aczanede cilt analizi yapılıyordu bende tesadüfen katıldım saçlarım için bakımsız dedi dökülmeler de var zaten bana ducray anaphase şampuanı önerdi çok ta pahalı değilmiş aslında kullananlar varsa memnun kalan var mı yorumlayabilir misiniz? Alıp almamakta kararsız da kaldım sizin yorumlarınıza göre alabilirim arkadaşlar.

Sayfayı Paylaş