Etiketler:
 1. *BEYZA*

  *BEYZA* Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  16.318
  Beğenilen Mesajlar:
  2.404
  Ödül Puanları:
  113

  Doğum sancıları nasıl başlar Nasıl belirti verir?

  Konu, 'Gebelik' kısmında *BEYZA* tarafından paylaşıldı.

  doğumun belirtileri,doğumun başlıyacağı nasıl anlaşılır,doğum yapacağımı nasıl anlarım,doğum sancıları ve normal doğum hakkında bilgiler


  < Konu Resmi..>
  Doğum yaklaşmaya başlayınca annede bir panik yaşanmaktadır. Acaba ne zaman bebeğim doğacak, diye her an hazırlıklı olmaya çalışırlar. Daha önce doğum yapmış anneler, doğumun ne zaman geleceğine karşılık belirtilerini biliyorlardır.
  Doğum yapmadan önce değişik belirtiler olmaktadır, bu yüzden doğum sancısının geldiğini bilmek çok zordur. Arkadaşlarınız, akrabalarınız size kendi doğumlarını anlatabilirler. Ama bu sizinkininde aynı olacağı anlamına gelmez.


  Doktorunuz 40. hafta hamilelik zamanı üzerinden size tahmini bir doğum günü vermektedir. Ama net olamaz, çünkü erken doğumlarda yaşanabilmektedir. 37, haftadan sonra doğum sancısı gelme ihtimali vardır.
  Erken su gelmiş, bebeğin plasentasında sorun yaşanması ile erken doğum gerçekleşebilir. Geç doğum ise iri olan bebek yada çatı darlığından olabilir.
  Hamileliğin son zamanlarında, 4-6 hafta kala gibi düzensiz sancı, ağrı ve kasılmalar başlar. Ama bunlara yalancı doğum sancısı diyebiliriz. Bu sancılar bebeğin başının annenin çatısına yerleşmesinden dolayıdır. Kendinizde ağırlık, sık idrara çıkma, göğüs rahatlaması olur.


  Aslında, gerçek sancıların belirtileri 1-2 gün önce göstermeye başlar. Rahim ağzı yumuşamaya, ağrısız kasılmaya, vajinadan ( nişan ) adı verilen sümüksü, kanlı bir salgı gelmesiyle başlamaktadır. Yani rahim ağzı yavaşça açılmaya başlamıştır.
  Doğum başlangıcında bebeği koruyan su kesesi patlamaktadır. Bu su rahimden dışarıya çıkar. Hamileler idrar tutamama, akıntıdan kaynaklanan ıslaklık sanılır ama koyu kıvamlı bir akıntı değil, akışkan sudur. Su kesesi patladığı zaman mikrop kapmadan hemen hastaneye gidilmelidir.
  Doğum sancısının en belirgin özelliği düzenli aralıklarla gelmesidir. Başlangıçta 10 dakikada 2-3 kez gelir sonra ilerledikçe uzun, şiddetli bir ağrı meydana gelir. Artık bebek doğum kanalına girmiştir. Bebeğinize kavuşabilirsiniz.
  Doğum sancısı devamlıdır, ağrı geçmez. Kasık, bel ve karında hissedilen ağrılar her yerde aynıdır.
  Ağrılar hissedildiğinde az miktarda sıvı alınabilir ama yemek yenmemelidir. Bunlar kusmaya neden olabilir.
   
Doğum sancıları nasıl başlar Nasıl belirti verir? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Doğum Korkusu ile Nasıl Baş Edebilirsiniz?

  Doğum Korkusu ile Nasıl Baş Edebilirsiniz?

  dogum korkusu ali ayas doğum korkusu doğum korkuları normal Doğumuna az kalmış meleklerim,doğum korkusunu azda olsa yenmeniz için uzman dokdor tarafından bir kaç öneri... Hamilelik dönemi tüm kadınlar için heyecan verici bir bekleyiş anlamına geliyor. Ancak bazı kadınlar doğum korkusunu yaşamak bu güzel dönemi keyifle yaşayamıyorlar....
 2. Erken doğum sancıları nasıl olur doğum yapanlar yardım lütfen

  Erken doğum sancıları nasıl olur doğum yapanlar yardım lütfen

  Erken doğum sancıları nasıl olur, nasıl anladır bunu diğer doğum sancılarından ne gibi belirgin özellikleri var meleklerim sağolun.
 3. doğum korkusu ile nasıl baş ediyorsunuz?

  doğum korkusu ile nasıl baş ediyorsunuz?

  Doğum korkusu Doğum korkusu ile baş etmenin yolları Selam kızlar, sizler bu korkunuzla nasıl başa çıkıyorsunuz ben en çok doğum anının yani hangi doğum yöntemi ile doğurucaksın sohbetlerinden çok bunalıyordum eşim herkesi tembihliyordu :) konuyu açmayın diye siz neler yapıyorsunuz
 4. Doğum sancısını azaltmak mümkünmü?

  Doğum sancısını azaltmak mümkünmü?

  Anne adaylarının doğum esnasında sancılarını azaltmaya yardımcı olacak birçok teknik bulunmaktadır. Her anne adayı daha ağrısız bir doğum geçirmek ister bu nedenle doğum sancılarını azaltmanın yollarını araştırır. İşte size doğum sancılarınızı azaltmaya yardımcı olacak birkaç teknik; Masaj ve Doğum Esnasında Baskı Doğum sırasında partnerinizin size uygulayacağı hafif basınçlı ve sert bir...
 5. Doğum Nasıl Başlar Belirtiler Var mıdır?

  Doğum Nasıl Başlar Belirtiler Var mıdır?

  Doğum Nasıl Başlar?- Hamilelik özellikle ilk kez yaşayanlar için çok değişik bir tecrübe oluşturur. Her anı her sürprizi ile harika bir deneyimdir kadınlar için. Ama biraz da bunun sonucunda doğum olması bunu biraz korku ve endişelere sürükleyebilmektedir. Aslında o kadar korkulacak bir durum olsaydı onca kadın çocuk yapmazdı ama değil mi? Allah kadınlara böyle bir özellik yani anne olabilme...

Sayfayı Paylaş