Doğum sonrası bu göbek yağları nasıl gidecek?

*MeleK*

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Yönetici
Doğum sonrası bu göbek yağları nasıl gidecek?
sezeryan sonrası göbek nasıl eritilir sezeryandan sonra göbek nasıl eritilir sezeryan göbeği göbeği erir doğum sonrası
Ahh şu göbek yağları ne yesek birikiyor bel ve karın çevresinde ve kıyafetlerimizi giydiğimizde ondan burdan birde yağların pörtlemesi yokmu:D
Hamilelik boyunca normal olarak alınan kilolar doğum sonrası her anneyi depresyona kadar götürüyor.İşte sizlere eğer doğum yaptıktan sonra böyle bir şikayetiniz varsa karın yağlarını eritmenin yollarıyla ilgili bilgileri aktarıyorum
kis-diyeti3-3782.jpg

Gebeliğin başlangıcından itibaren doğum zamanına kadar aldığımız kilolar doğumdan sonra kilo olarak kalmakta ve birçok kadın bunu sorun etmekte. Doğum sonrası oluşan göbek yağları için alınabilecek önlemler doğum şekline göre değişiyor. Sezaryen ile doğum yapan bayanlar göbek bölgelerindeki dikişlerden dolayı korse kullanımı rahatsız ettiğinden bu yöntemi uygulayamazlar. Bunun yerine hekimlerine başvurarak kendilerine bebeğin beslenmesini etkilemeyecek şekilde diyet listesi vermelerini isteyebilir, bu diyet listesini uygularken ev içerisinde kendilerini zorlamadan ve dikişlerine zarar vermeden uygulanabilecek bazı egzersiz hareketleri ile doğum sonrası göbek yağlarından kurtulabilirler. Normal doğum yapan kadınlar için ise yöntemler daha gelişmiştir. Bunların başında hem göbekte oluşan yağların çabuk erimesi için hem de oluşabilecek göbek sarkmalarını önlemek için kuşak ile sıkıca bağlamak, korse giymek ve spor yapmak gelebilir. Her kadının evinde mutlaka bulunan streç filmler bu konuda en büyük yardımcımız olabilir. Bunun için öncelikle ılık bir duşa girin ve göbek bölgenizi iyice keseleyerek gözenekleri açın. Duştan çıktıktan sonra karnınızı içe çekerek streç film ile 3 – 4 kat sıkıca sarın. Yağları terleme yolu ile atacağımız için streç film üstüne korse giymeniz terlemenizi hızlandırır. Bu işlemi uyguladığınız gün mutlaka bol bol su tüketin. Su tüketimini fazla yapamıyor iseniz size önerimiz yeşil çay içmeniz olacaktır. Bu şekilde hamilelik sonrası göbeklerinden kısa sürede kurtulmanız hızlanır.
 
*MeleK*

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Yönetici
Özellikle biz kadınların ortak sorunlarından biri değilmidir göbek yağları... Tatlı tatlı yemesi güzel oluyorda ya sonra bir bakmışsınız yediğiniz içtiğiniz göbek bölgesin de yağ olarak toplanmış off ne can sıkan bir durumdur göbek yağları..

Göbek yağlarını eriten tamamen doğal bir kür tarifini de sizler için paylaşmak istiyorum. Yalnız bu kürü kesintisiz ve düzenli olarak iki hafta boyunca uygulamanız gerekmektedir.

Kürümüz yoğurtlu pul biber kürü.. Pul biber yani acı yiyemeyenler yada acı midesine dokananlar için pul biber yerine zerdeçal kullanabilirler. Yatmadan yarım saat kadar önce özellikle yağsız olan 4/5 yemek kaşığı yoğurdun içine hakiki olmasına dikkat ettiğiniz pul biber yada zerdeçali koyuyorsunuz.

1.jpg


Daha sonra içine yarım limonun suyunu sıkarak karıştırıyor ve bu karışımı bir güzel yiyorsunuz... Bu arada şunu da söyleyelim ki kürü yaptıktan sonra başka hiçbirşey yemeyin kızlar;)

Bunu iki hafta düzenli bir şekil de uyguladığınız da sizde kendinizde oluşan değişikliği mutlaka farkedeceksiniz. Gerçekten işe yarayan bir kür...
 
Üst