Etiketler:
 1. THESECRET

  THESECRET "Adalet olunca yiğitliğe lüzum kalmaz"

  Kayıt:
  16 Temmuz 2014
  Mesajlar:
  2.146
  Beğenilen Mesajlar:
  225
  Ödül Puanları:
  63
  Şehir:
  İstanbul

  Doğum sonrası süt gelmemesi

  Konu, 'Kadın Hastalıkları' kısmında THESECRET tarafından paylaşıldı.

  doğum sonrası süt gelmemesi konusunda bilgiler,doğum sonrası süt gelmemesi, doğumdan sonra sütün gelmemesi,doğumdan sonra süt gelmemesi, memeden süt gelmemesi,
  Dünyadaki en doğal şey sizin bebeğinizi kendi sütünüzle beslemenizdir ve herkes bunun bebek için çok iyi olduğunu bilir. Ama bazı anneler isteseler de bebeklerine süt veremezler ve kendilerini bu yüzden suçlu hissederler.

  Temple University Children's Hospital in Philadelphia’dan Andrea McCoy, MD’a göre annelerin üzerinde bu yönde çok büyük bir baskı var. Mc Coy’a göre en önemli olan bebeklerinin keyfine varmaları ve onunla oldukları zamanı en iyi şekilde değerlendirmeleri.

  Yeni anneler süt vermek konusunda problem yaşadıklarında bunlar genellikle çözülebilir problemler olmakta:
  - Meme ucu olmayan annelerin sütyenlerine bir parça takılarak göğüs uçlarının belirginleşmesi sağlanabilir.
  - Bir diş hekiminin yapacağı basit bir operasyon bebeğin daha iyi emmesini sağlayacaktır. Bu operasyon, bebeğin frenulum denilen dili ve damak arasındaki dokunun gevşetilmesinden oluşur.
  - Küçük ağızlı Premature bebekler bir kedi yavrusu gibi ufak bir kaptan süt içebilirler.
  Bazı anneler ise ilaç almaları gerektiği için süt vermeyi bırakmayı düşünürler. Halbuki doktorunuza danışarak bu ilaçların zararlı olmadığından emin olduktan sonra kullanabilirsiniz.
  McCoy’a göre çoğu zaman az süt gelmesi de problem yaratıyor. Çoğunlukla anne bunun üstesinden gelebiliyor ama eğer kendini kötü hissediyorsa o zaman bunu denemesini tavsiye etmediklerini söylüyor. Eğer kararı bu doğrultudaysa doktorundan ve ailesinden destek alması gerekiyor. Ayrıca birkaç gün süt vermiş bile olsanız bebeğiniz çok iyi bir başlangıç yapıyor ve bağışıklık kazanıyor.

  Bugün dünyada milyonlarca bebek biberonla besleniyor ve gayet de iyi gelişiyorlar. Anneleriyle olan bağları da aynı anne sütü ile beslenen bebeklerdeki gibi güçlü olabiliyor. Bu yüzden annelerin kendilerini harab etmemeleri gerekiyor.

  Uzmanlar kendi sütlerini veremeyen annelere bebeklerine şişeden süt verirken tenlerine temas ettirmelerinin bağları güçlendirmede önemli bir rol oynadıklarını söylüyorlar. Bu tür bağa ‘kangaroo’ deniliyor. Özellikle acil bakım ünitelerinde yatan bebeklerin annelerinin tenlerine değdiklerinde kalp atışlarının normale döndüğü, oksijen seviyelerinin yükseldiği ve kan basınçlarının normale döndüğü gözlemlenmiş.

  Uzmanlar karar ne olursa olsun annelerin kendilerini suçlamamaları gerektiğini söylüyorlar. Burada önemli olan bebeğinizle aranızda oluşturacağınız güçlü bir bağ. Kendinizi suçlu hissederseniz depresyona da girebilirsiniz. Bu da çocuğunuzla yeteri kadar ilgilenmemenize ya da daha ciddi problemlerin çıkmasına bile sebep olabilir.

  Uzmanlar bu tür kararlar karşısında annenin duygusal ve psikolojik açıdan destek görmesinin önemini bir kez daha vurgularken eşlere, annelere ve babalara yeni anneyi teselli etmek ve ona moral vermek konusunda çok görev düştüğünü de söylüyorlar.
   
  Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 9 Ağustos 2016
Doğum sonrası süt gelmemesi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Doğum Sonrası

  Doğum Sonrası

  LOHUSALIK DÖNEMİ Hamilelik dönemi vücudunuz için çok zorlu bir dönemdir. Bu süre zarfında tüm organlarınız ve uzuvlarınız limitlerinin sonuna kadar zorlanır. Mesela kalbiniz eski büyüklüğünün 1.5 katına çıkar ve yeri değişir. Damarlarınız eskisine oranla çok daha geniştir ve çok fazla kan iletir. Eklemleriniz ağırlaşan vücudunuzu taşımakta zorlanır. Aynı zamanda progestoren ve östrojen gibi...
 2. doğum sonrası kadın

  doğum sonrası kadın

  Doğumdan sonra gebelikte büyümüş olan rahim yavaş yavaş küçülmeye başlar. Bu amaçla da sık sık kasılır. Annenin kırkı çıktığında rahim tümüyle eski haline dönmüş olacaktır. Bebeği emzirmek bu sürecin hızlanmasına yardım eder. Kasılmalar fazla olabilir ve rahatsız edebilir, ama birkaç gün içinde azalacaktır....
 3. Doğum sonrası jimnastik

  Doğum sonrası jimnastik

  Bu forma girme programı sadece anneler ve yenidoğan bebekleri için. Bu program sayesinde hem siz doğumdan önceki formunuza kavuşacaksınız, hem de bebeğiniz sizinle girdiği bu yakın ilişkiden ötürü mutlu olacak; algısı ve vücudu daha kolay gelişecek. Doğumunuzdan sonra jimnastik yapmak istiyorsanız, bunu yapmak için temizliği bitirmeyi, küçüğün mamasını hazırlayıp, onu yedirip,...
 4. Doğumdan Önce Memeden Süt Gelmesi Durumu Normal mi?

  Doğumdan Önce Memeden Süt Gelmesi Durumu Normal mi?

  Doğumdan Önce Memeden Süt Gelmesi- Bu durum normal mi? Doğumdan önce memeden neden süt gelir? Hep birlikte bu soruların yanıtını inceleyelim. Gebeliğin başlaması ile birlikte vücutta birçok değişiklik oluşur hem fiziksel hem hormonal. Bu hamilelik belirtilerinden biri aynı zamanda fiziksel değişimin ilk yaşandığı bölge memelerdir. Gebelik belirtilerinden biri dedim çünkü belki de adet...
 5. Doğum sonrası çabuk toparlanmanın yolları

  Doğum sonrası çabuk toparlanmanın yolları

  Doğum sonrası dönem bebeğin doğumundan sonra başlar ve annenin vücudu neredeyse hamilelik öncesi durumuna geri döndüğünde sona erer. Bu süre genellikle altı ila sekiz hafta sürer. Doğum sonrası dönem, annenin yeni bir anne olmakla birlikte gereken tüm değişiklikleri ve düzenlemeleri nasıl başa çıkacağını öğrenirken, annenin hem duygusal hem de fiziksel olarak birçok değişiklik ile...

Sayfayı Paylaş