1. THESECRET

  THESECRET "Adalet olunca yiğitliğe lüzum kalmaz"

  Kayıt:
  16 Temmuz 2014
  Mesajlar:
  2.146
  Beğenilen Mesajlar:
  225
  Ödül Puanları:
  63
  Şehir:
  İstanbul

  Doğum sonrası süt gelmemesi

  Konu, 'Kadın Hastalıkları' kısmında THESECRET tarafından paylaşıldı.

  doğum sonrası süt gelmemesi konusunda bilgiler,doğum sonrası süt gelmemesi, doğumdan sonra sütün gelmemesi,doğumdan sonra süt gelmemesi, memeden süt gelmemesi, Dünyadaki en doğal şey sizin bebeğinizi kendi sütünüzle beslemenizdir ve herkes bunun bebek için çok iyi olduğunu bilir. Ama bazı anneler isteseler de bebeklerine süt veremezler ve kendilerini bu yüzden suçlu hissederler.

  Temple University Children's Hospital in Philadelphia’dan Andrea McCoy, MD’a göre annelerin üzerinde bu yönde çok büyük bir baskı var. Mc Coy’a göre en önemli olan bebeklerinin keyfine varmaları ve onunla oldukları zamanı en iyi şekilde değerlendirmeleri.

  Yeni anneler süt vermek konusunda problem yaşadıklarında bunlar genellikle çözülebilir problemler olmakta:
  - Meme ucu olmayan annelerin sütyenlerine bir parça takılarak göğüs uçlarının belirginleşmesi sağlanabilir.
  - Bir diş hekiminin yapacağı basit bir operasyon bebeğin daha iyi emmesini sağlayacaktır. Bu operasyon, bebeğin frenulum denilen dili ve damak arasındaki dokunun gevşetilmesinden oluşur.
  - Küçük ağızlı Premature bebekler bir kedi yavrusu gibi ufak bir kaptan süt içebilirler.
  Bazı anneler ise ilaç almaları gerektiği için süt vermeyi bırakmayı düşünürler. Halbuki doktorunuza danışarak bu ilaçların zararlı olmadığından emin olduktan sonra kullanabilirsiniz.
  McCoy’a göre çoğu zaman az süt gelmesi de problem yaratıyor. Çoğunlukla anne bunun üstesinden gelebiliyor ama eğer kendini kötü hissediyorsa o zaman bunu denemesini tavsiye etmediklerini söylüyor. Eğer kararı bu doğrultudaysa doktorundan ve ailesinden destek alması gerekiyor. Ayrıca birkaç gün süt vermiş bile olsanız bebeğiniz çok iyi bir başlangıç yapıyor ve bağışıklık kazanıyor.

  Bugün dünyada milyonlarca bebek biberonla besleniyor ve gayet de iyi gelişiyorlar. Anneleriyle olan bağları da aynı anne sütü ile beslenen bebeklerdeki gibi güçlü olabiliyor. Bu yüzden annelerin kendilerini harab etmemeleri gerekiyor.

  Uzmanlar kendi sütlerini veremeyen annelere bebeklerine şişeden süt verirken tenlerine temas ettirmelerinin bağları güçlendirmede önemli bir rol oynadıklarını söylüyorlar. Bu tür bağa ‘kangaroo’ deniliyor. Özellikle acil bakım ünitelerinde yatan bebeklerin annelerinin tenlerine değdiklerinde kalp atışlarının normale döndüğü, oksijen seviyelerinin yükseldiği ve kan basınçlarının normale döndüğü gözlemlenmiş.

  Uzmanlar karar ne olursa olsun annelerin kendilerini suçlamamaları gerektiğini söylüyorlar. Burada önemli olan bebeğinizle aranızda oluşturacağınız güçlü bir bağ. Kendinizi suçlu hissederseniz depresyona da girebilirsiniz. Bu da çocuğunuzla yeteri kadar ilgilenmemenize ya da daha ciddi problemlerin çıkmasına bile sebep olabilir.

  Uzmanlar bu tür kararlar karşısında annenin duygusal ve psikolojik açıdan destek görmesinin önemini bir kez daha vurgularken eşlere, annelere ve babalara yeni anneyi teselli etmek ve ona moral vermek konusunda çok görev düştüğünü de söylüyorlar.

   
  Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 9 Ağustos 2016
Doğum sonrası süt gelmemesi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Doğum Sonrası Egzersiz

  Doğum Sonrası Egzersiz

  Gözünüz aydın! Çok şükür sağlıklı, nurtopu gibi bir bebeğiniz oldu.” Her anne bu sözleri duymak için heyecanla bekler. Sonunda beklenilen an ve müjdeli haber gelir. Bebeğinizin sağlıklı ilk üç-dört ayından sonra dikkatinizi kendinize vermeye başlarsınız. Vücudunuz hayli değişmiş, genişlemiş, biraz da deforme olmuştur. Ne kadar az kilo alsanız, kontrollu beslenseniz de eski sıkı, esnek ve güçlü...
 2. Doğum sonrası jimnastik

  Doğum sonrası jimnastik

  Bu forma girme programı sadece anneler ve yenidoğan bebekleri için. Bu program sayesinde hem siz doğumdan önceki formunuza kavuşacaksınız, hem de bebeğiniz sizinle girdiği bu yakın ilişkiden ötürü mutlu olacak; algısı ve vücudu daha kolay gelişecek. Doğumunuzdan sonra jimnastik yapmak istiyorsanız, bunu yapmak için temizliği bitirmeyi, küçüğün mamasını hazırlayıp, onu yedirip,...
 3. Doğum sonrası depresyon

  Doğum sonrası depresyon

  Doğum sonrası depresyonu nedir? Doğum sonrası depresyonu (kısaca DSD) doğum yaptıktan sonra oluşan bir depresyondur. Depresyon bazen hamilelik sırasında başlar, ancak doğum sonrası depresyonu olarak adlandırılabilmesi için, doğumdan sonra da devam etmesi gerekir. Doğum sonrası depresyonu çok yaygındır ve doğum yapan her yüz kadından 10-15’inin buna maruz kaldığı bilinen bir gerçektir....
 4. Doğum Sonrası Depresyon

  Doğum Sonrası Depresyon

  doğum sancısı doğum sonrası depresyon doğum sonrası kilolar doğum sonrası egzersiz hakkında bilgi için yazımıza buyrun arkadaşlar doğum öncesi ve sonrası yaşınılan bir çok psikolojik olay doğumdan sonra annenin de sinir sistemini bozmakta melekler. hamilelik öncesi Yumurtama hesaplama adet günü sayma vs. derken kadının psikolojisi bozulmaya başlamakta zaten birde bunun doğum sonrası olan var....
 5. Doğumdan Önce Memeden Süt Gelmesi Durumu Normal mi?

  Doğumdan Önce Memeden Süt Gelmesi Durumu Normal mi?

  Doğumdan Önce Memeden Süt Gelmesi- Bu durum normal mi? Doğumdan önce memeden neden süt gelir? Hep birlikte bu soruların yanıtını inceleyelim. Gebeliğin başlaması ile birlikte vücutta birçok değişiklik oluşur hem fiziksel hem hormonal. Bu hamilelik belirtilerinden biri aynı zamanda fiziksel değişimin ilk yaşandığı bölge memelerdir. Gebelik belirtilerinden biri dedim çünkü belki de adet...
Etiketler:

Sayfayı Paylaş