Etiketler:
 1. *BEYZA*

  *BEYZA* Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  16.318
  Beğenilen Mesajlar:
  2.404
  Ödül Puanları:
  113

  Doğum yaptım sütüm ne zaman gelir?

  Konu, 'Gebelik' kısmında *BEYZA* tarafından paylaşıldı.

  doğum sonrası süt ne zaman gelir,doğum yaptım sütüm gelmiyor,doğumdan sonra sütü gelmeyenler,doğum ve lohusalık,doğum sonrası emzirme hakkında bilgiler

  < Konu Resmi..>

  Loğusa akıntısı
  Çocuk doğduktan sonra plasenta dışarıya atılır. Rahimde yaralı bir bölge bırakır. Tamamen iyileşinceye kadar bu yaralardan akan salgı vajinadaki bakterilerle birleşir ve iltihaplanır: Loğusa akıntısı oluşur. Yaklaşık ala hafta süren ve yoğun kanamadan hafif akıntıya dönüşen loğusa akıntısı boyunca, hijyen bakımından şunlara dikkat etmelisiniz:


  Duş yapabilirsiniz, ama banyo yapmaktan kaçınmalısınız.
  Vücudunuz, memeleriniz ve üreme organlarınız için farklı tuvalet bezleri ve havlular kullanın.
  Enfeksiyon tehlikesi nedeniyle cinsel ilişkiden kaçınmalısınız.
  Tampon yerine âdet bezi kullanın. Çünkü tampon enfeksiyonu kolaylaştırır.
  Bebeğinizin, özellikle göz, burun ve ağzının (mukosa zarlı bölgelerinin) loğusa akıntısıyla temas etmemesine özen gösterin.


  Sütün gelmesi
  Doğumdan sonra doğru dürüst süt gelinceye kadar beş gün kadar bir zaman geçebilir. Sütünüz olsun ya da olmasın, çocuğunuza sık sık meme vererek, süt oluşmasına yardımcı olabilirsiniz. Ayrıca, doğumdan hemen sonra loğusa şerbeti için. Loğusalık boyunca bol sıvı içmek de sütün gelmesini teşvik eder. Meme başlan yara olduysa, ebe ya da hemşirenizden iltihaplanmayı önleyecek özel yağlı krem rica edin. Kızıl ışık da işe yarar: Göğüslerinizi açarak ışığın karşısına, yeterli bir mesafede oturunuz. Işık yakmamalı.
   
Doğum yaptım sütüm ne zaman gelir? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Ne zaman doğum olur?

  Ne zaman doğum olur?

  25 haftalık gebelik kaç aylıktır 27 haftalık bebek kaç aylıktır haftalıkken doğum olur 25 gebelik aylık oluyor 27 aylık olur Gebelik oluştuktan sonraki aşama bebeğin ne zaman dünyaya geleceğidir.Bebeğin doğum tarihi ve doğum zamanı neye göre hesaplanıyor ne zaman doğum yapacaksınız işte cevabı arkadaşlarım Gebelik iki adet ortasında oluşur. Siklüs dönemi (periyot) 28 gün olanlar için...
 2. Ebru gündeş doğum yaptı mı ne zaman yapıyor

  Ebru gündeş doğum yaptı mı ne zaman yapıyor

  Kızlar az önce televizyonda gördüm Ebru Gündeş'i doğum yaptımı yapacak mı ? Ne zaman hangi tarihte yapacak bilginz varmı ? Sezeryanla doğum yapacakmış, bu hani eskiden bi beyin kanaması geçirmişti ya doğuma beyin cerrahı girecek diyorlar. Riski ney ki anlamadım. Bilgi verirseniz sevinirim.
 3. bebeğimi ne zaman sütten kesmeliyim.

  bebeğimi ne zaman sütten kesmeliyim.

  4-5 aylık bir kızım var ben bebeğimi halen emziriyorum. Çalıştığım için geceden sağıyorum sütümü ve bebeğime içirtiyorum. Acab kızlar kaç ay daha devam etmeliyim. Ne zaman kesmeliyim sütten kızımı ?
 4. nasretin hoca ne zaman doğmuştur

  nasretin hoca ne zaman doğmuştur

  nasretin hoca ne zaman doğmuştur ? arkadaşlar nasretin hoca nerede ve ne zaman doğmuştur cevabını bilenleri buraya davet ediyorum.
 5. Sezeryanla doğum yaptım nelere dikkat etmeliyim?

  Sezeryanla doğum yaptım nelere dikkat etmeliyim?

  sezeryan sonrası yapılması gerekenler,sezeryan sonrası nelere dikkat etmeliyim,sezeryan sonrası öneriler,sezeryan sonrası yapılması gerekenler hakkında bilgiler Anne genellikle sezaryen (sezeyan, sezaryan) ameliyatından bir veya iki gün sonra bebeği ile birlikte taburcu edilir. Bundan genellikel bir hafta sonra tekrar hastaneye kontrole gelir. Bu arada evde geçireceği bir hafta içerisinde ve...

Sayfayı Paylaş