Etiketler:
 1. *BEYZA*

  *BEYZA* Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  16.311
  Beğenilen Mesajlar:
  2.403
  Ödül Puanları:
  113

  Doğum Zamanını Nasıl Hesaplayabilirim?

  Konu, 'Gebelik' kısmında *BEYZA* tarafından paylaşıldı.

  doğum zamanı hesaplama,tahmini doğum hesaplama,ne zaman doğum yapıcam,bebeğin muhtemel doğum tarihi,bebeğin cinsiyeti ne zaman belli olur,en erken hamilelik belirtileri,doğuma hazırlık hakkında bilgiler < Konu Resmi..>  Şükürler olsun! Aslında bunun gerçekleşeceğine bir türlü inanamamıştınız, hamile kaldığınızı öğrenmek sizi de, eşinizi de biraz sarstı. bebek beklediğinizi öğrendiğiniz an, şaşılacak derecede heyecan verici bir andır. Elbette her gün binlerce insanın başına geliyor; ancak, o an siz bunu bir tek kendiniz yaşıyormuş gibi hissedersiniz.

  Hamile Olduğunuzu Anladığınızda

  İçinizde derinlerde bir yerlerde minicik bir hücre yumağının hayatınızı sonsuza dek değiştireceğinden şiddetle şüphelenirsiniz; ama bundan henüz emin olamazsınız.
  Bazı anne adayları hamile olduklarını “bilirler’ fakat, büyük çoğunluğu döllenmeden yaklaşık on dört gün sonraya kadar bunu idrak edemezler. Adetinizin geciktiğini fark etmeniz hamile olma ihtimalinizin ilk işaretidir. Buna rağmen, fazla sık rastlanmasa da, hamileyken bile âdet görmeniz mümkündür. Eğer gebelik testiniz pozitif çıkarsa ve âdet görmeye devam ederseniz, bu durumu doktorunuzla görüşmelisiniz.

  gebelik testleri

  Birçok insan marketten ya da eczaneden gebelik testleri alır ve bunları evde uygular. Eğer isterseniz, doktorunuza gidip onun denetiminde gebelik testi yaptırabilirsiniz. Sağlık kurumlan da evde yapılan testlerin çok benzerini kullanmaktalar. En temel gebelik testi ıdrarmızdaki HCG (human chorionic gonadotrophin) hormonunu kontrol eder. Test çubuğunun üzerine damlatacağınız bir miktar idrar, kısa pencerede renk değişimi olmasını sağlar ve bu da, hamile olduğunuz anlamına gelir. Eğer minik pencerede hiçbir renk değişimi olmazsa, sonuç negatif demektir. Âdet görmeniz gereken günde bu leşti uygularsanız bazen çok hafif bir renk değişimiyle karşılaşabilirsiniz. Bu testin sonucu pozitiftir, yine de birkaç gün içinde yeniden tekrarlamak isteyebilirsiniz. Test sonucu negatif çıkar, ancak siz hâlâ kendinizi hamile gibi hissetmeye devam ederseniz, birkaç gün sonra tesri tekrar uygulayın. Hâlâ şüpheniz kalırsa, doktorunuz size kan restleri uygulayarak kesin tanıyı koyacaktır.

  ilk üç ayı

  Diğer hamilelik Belirtileri

  Birçok anne adayı, hamileliğin ilk dönemlerinde hiçbir farklılık hissetmezler. Bazı anne adaylarıysa gebeliğin bazı belirtilerini fark ederler.
  - Daha sık idrara çıkma ihtiyacı hissederler
  - Sabah yorgunlukları olur.
  - Ağızda tuhaf bir tat ( metalik bir tat )
  - Mide bulantısı
  - Göğüs uçlarının hassaslaşması ve uçlarının koyulaşması
  - Yemek kokusunun ağırlaşması, mide bulandırması
  Bazı anne adayları eşinin koktuğunu söylemektedirler.

  Doğum Zamanının Hesaplanması

  Ortalama hamilelik süresi, gebeliğin başlangıcından itibaren 26b gündür. Gebeliğin tam olarak ne zaman gerçekleştiğini bilmek zor olduğundan, doğum zamanı genellikle son âdetinizin ilk gününden itibaren hesaplanır. Bu da sizin tahmini doğum yapma tarihinizin, son âdetinizin ilk gününden 280 gün sonraya denk gelmesi demektir.
  Tahmini doğum zamanınızı hesaplamak için, son âdetinizin ilk gününü, yandaki tablonun sol tarafındaki sütunlardan bulun.
  Bu tarihin sağ yanındaki komşu sütunda yazan tarih, sizin tahmini doğum yapma tarihinizdir.
  Bunun sadece bir tahmin olduğunu ve pratikte çok az bebeğin verilen tarihle doğduğunu unutmayın. Âdet periyotlarınız 28 günde bir tekrarlanmıyorsa, doğum yapma tarihinizi önceden tahmin etmek zordur. Doktorlar normal hamilelik süresini 38-42 hafta aralığı olarak kabul ederler.

  Bebeklerde cinsiyet Nasıl Belirlenir?

  Bu yeni insanı dünyaya getirirken, siz ve eşiniz malzemeyi yarı yarıya sağlarsınız ve genleriniz eşsiz bir biçimde yeniden düzenlenir. Sadece cinsiyet belirlenirken sizin ve eşinizin genleri farklı çalışır. Kadının ürettiği her yumurta X kromozomu taşır; çünkü, dişiliğin genetik kodu XX’tir. Ancak sperm, iki ‘farklı biçimde gelebilir: X kromozomu taşıyan sperm (yumurtayla birleşince bebek kız olur) ve Y kromozomu taşıyan sperm (bu durumda bebek erkek olur). Böylece bebeğinizin kız mı, yoksa erkek mi olacağı, siz daha hamile kaldığınızı bile fark etmeden önce, döllenme sırasında belirlenmiş olur.
   
Doğum Zamanını Nasıl Hesaplayabilirim? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. zamanlar

  zamanlar

  melekler mekani Personalpronomen (persönliches Fürwort) Die Deklination der Personalpronomen N(wer-was) Ich Du Er Es Sie Wir Ihr sie Sie A(wen-was) Mich Mich Ihn Es sie Uns Euch Ihnen Ihnen D(wem) Mir Dir Ihm Ihm ihn Uns Euch Ihnen Ihnen G(sessen) Meiner deiner seiner Seiner Ihrer unser euer ihrer ihrer Reflexivpronomen (rückbezügliches Fürwort) Typisch für ein Reflexivpronomen ist, dass...
 2. Bisikletin hızını nasıl hesaplayabiliriz?

  Bisikletin hızını nasıl hesaplayabiliriz?

  bisikletin hızını nasıl hesaplayabiliriz
 3. Maya burcumuzu nasıl hesaplayabiliriz?

  Maya burcumuzu nasıl hesaplayabiliriz?

  Hanımlar Maya burcumuzu nasıl hesaplayabiliriz?
 4. Düzensiz adet görenler yumurtlama günlerini nasıl hesaplayabilir?

  Düzensiz adet görenler yumurtlama günlerini nasıl hesaplayabilir?

  adet düzensizliğim var yumurtlamam ne zaman,adet düzensizliği olanların yumurtlama günü,düzensiz adet ve yumurtlama günü hesaplama hakkında bilgiler Hamile kalmak isteyen kadının, dengeli ve düzenli bir hayat tarzını seçmesi, düzenli beslenmeye çalışması, uyku düzenini koruması, varsa sigara, alkol gibi kötü alışkanlıklarından uzak durması gerekiyor. Eğer bildiği kronik bir hastalığı...
 5. Düzensiz adet görenler yumurtlama günlerini nasıl hesaplayabilir?

  Düzensiz adet görenler yumurtlama günlerini nasıl hesaplayabilir?

  düzensiz adette ovülasyon nasıl hesaplanır,düzensiz adette yumurtlama günü hesaplama,adetim düzensiz yumurtlama günümü nasıl hesaplıycam,düzensiz adet ve ovülasyon gününü belirleme Düzensiz adet görenlerin yumurtlama sürelerini kesin olarak belirlemeleri çok zordur. Çünkü zaten yumurtlamaları düzensiz olduğu için adet dönemleri de düzensizdir. Eczanelerde satılan Elisa yöntemiyle, idrarda LH...

Sayfayı Paylaş