Doğuma eşi giren varmı?

Doğuma eşi giren varmı?
doğum odasına eşlerin beraber girmesi,doğum odasına eşimde girebilirmi, doğum odasına eşimin girmesi sakıncalımı,doğumda eş desteği hakkında bilgiler

doo.jpg


Günümüzde çocuk sahibi olmak, artık sadece kadınları ilgilendirmiyor. Çocuğunun dünyaya gelişini bizzat yaşamak ve doğumhanede eşinin yanı başında bulunmak isteyen babaların sayısı giderek artıyor.
Eş desteği
Müstakbel babalar doğuma hazırlık kurslarında doğum sürecinin tüm ayrıntıları hakkında bilgi sahibi olurlar ve gevşetici sırt masajı yaparak, sancılar sırasında birlikte sesli soluyarak, iyimser şeyler anlatarak, içecek bir şeyler vererek, alnının terini silerek ya da sadece elini tuta-rak, eşlerine nasıl yardımcı olabileceklerini öğrenirler.


Ne var ki, kadınlar açısından asıl önemli olan, daha önce görmediği ebe ve doktorlarla karşılaştığı yabancı klinik ortamında partnerin, dalgalı denize atılmış sağlam bir demir güvencesi vermesidir.


Eşiniz doğumda sizinle olmalı mı? Doğumhanede eşinize yüzde yüz güvenebilmeniz için, onun kendi isteğiyle size eşlik ettiğine mutlaka emin olmalısınız. Ya siz, eşinizin doğumda yanınızda olmasını istiyor musunuz? Belki bir erkeğin (eşiniz olsa bile) bulunması, sizi gemleyecek.
Ya da doğumun son devresindeki itme esnasında, eğer önceden lâvman yapılmadıysa, bağırsaktan da bir şeyler çıkması olasılığından utanıyorsunuz.
Öte yandan kimi erkekler, doğumda hazır bulunmasının eşi tarafından beklediği kadar takdir edilmediğini düşünerek dışlanmışlık duygusuna kapılırlar. Nedeni ne olursa olsun, bu gibi durumlar, eğer partnerlerin her ikisi de birlikte doğum konusunda hem fikir değilse, ilişkiyi sarsabilir ve o harikulade doğum anına gölge düşürebilir. Bu nedenle nine, kız kardeş ya da kız arkadaşınız, doğum sırasında daha uygun bir refakatçi olabilir.
Doğum denen serüvende birlikte olmak, partnerlik ilişkilerini güçlendirir.
 
*MeleK*

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Yönetici
Ben son doğumum olan ikizlerim de eşimin de doğum da olmasını çok istedim hatta epudral olarak uyanık girmiştim doğuma. Bu muhteşem duyguyu ve bebeklerin doğduğu o anları eşimin de görmesini istedim. Fakat buna cesaret edemedi. Ben de çok üstelemedim çünkü kesinlikle doğumda beni bırakıp eşimle ilgilenirlerdi hahaha
 
Üst