Doğumdan sonra cinsel isteksizlik yaşayanlar burada mı

Doğumdan sonra cinsel isteksizlik yaşayanlar burada mı
Doğumdan sonra cinsel isteksizlik normal mi doğum sonrası cinsel isteksizlik yaşayan kadınlar melekler kulübü ne yapılabilir bunu aşmak için tşk

Selam

6 ay önce doğum yaptım. Hamilelik sürecinde eşimle çok nadir cinsel ilişkiye girdik. Yani ayda bir defa bazen iki ayda bir defa gibi. Doğum yaptıktan sonra lohusalık döneminden sonra yani bugüne kadar eşimle hiç cinsel ilişkiye girmedik . Ben de ciddi bir cinsel isteksizlik var yani .Hiç canım istemiyor kısacası bu normal mi . Tabii eşim bu durumdan şikayetçi ama ne yapabilirim hiç içimden gelmiyor ne önerirsiniz bu normal mi ne yapabilirim
 
Moderatör tarafında düzenlendi:
SadmiN

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
Merhaba Arzu

Aslında iki tane sorun var senin . Doğumdan önce ve doğumdan sonra cinsel isteksizlik normal mi diye. Doğumdan önce cinsel isteksizlik cinsel ilişki sayısınız pek normal sayılmaz. Belli hamileilk süreci içerisinde hamilelikle ilgili endişelerin cinsel yaşantına da bir şekilde yansımış. Cinsel ilişki sıklığınız çok normal değil gibi görünüyor. Tabii bunun altında yatan psikolojik sebepler vardır.

Ancak doğum sonrası cinsel isteksizlik normal karşılanabilir. Yazdıklarından anlıyorum ki bebeğini emziriyorsun.

Doğum sonrası özellikle emziren annelerde cinsel isteksizlik oluşabiliyor. Hatta yapılan araştırmalarda doğum yapan kadınların yüzde 20'sinde cinsel isteksizlik yüzde 21’inde hiç cinsel ilişkiye girmek istememek gibi bir durum söz konusu.

Hatta doğum yapan kadınların %90 ında cinsellik konusunda endişelerinin olduğu tespit edilmiş.

Emziren annelerde cinsel isteksizliğin olması normal sayılabilir. Çünkü prolaktin hormonu salgılıyorlar .Prolaktin hormonu süt yapmak için salgılanan bir hormon. Prolaktin, östrojen hormonunu baskıladığı için kadında cinsel isteksizlik ortaya çıkıyor. Yani emziren anneler emzirdiği sürece annenin cinsel isteksizliği doğal ve normal karşılanabilir. Bu durumu eşler anlayışla karşılamalı karşılıklı konuşarak bu konuyu çözmelidirler.

Zaten emzirme dönemi bittiği zaman kendiliğinden cinsel hayatınız normale dönecektir. Yani kısaca emziren annelerin prolaktin hormonu salgılaması cinsel isteksizliğe yol açıyor.

Aslında bakacak olursanız mükemmel bir fizyolojik sistem diyebiliriz. Yaratan anneyi öyle bir yaratmış ki bebeğini emzirirken adeta beni biraz rahat bırakın benim bütün odağım şimdi bebekte der gibi.

Tabii bu durumu da dengelemek normale dönmek lazım ama eşler bu durumu bilmeli ve anlayışla karşılamalılar.
 
Üst