Etiketler:
 1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Doğumdan sonra güzellik için

  Konu, 'Güzellik ve Bakım Önerileri' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  doğum sonrası güzellik önerileri doğumdan sonra kilo verme


  Her kadın doğum sonrası eski haline dönmek ister ve belki de eskisinden daha da güzel olmak ister. Bir de bunu hayal gibi hisseder. Oysaki bu hayal değildir melek'lerim. biz bu yazımızda doğum sonrası güzellik için bilmeniz gerekenleri sıraladık sizler için :)


  < Konu Resmi..>  Hamilelik döneminden itibaren bebe yağı ve badem yağı ile uygulanacak masajlarla doğum sonrası deri çatlaklarını en aza indirebilirsiniz.
  Bedendeki değişiklikler her ne kadar yavaş yavaş gerçekleşse de bu değişimin doğum sonrasını daha az etkilemesi için hamilelikte gereğinden fazla kilo almamak ve genişleyen deriye yağlı masajlar yaparak kalıcı hasarı azaltmak önerilir.

  Eğer tekrar bir doğum düşünmüyorsanız karın ve yağlar için girişimlerde bulunabilirsiniz. Aslında bir sonraki doğumu engelleyen bir durum söz konusu olmasa da, cerrahi ile alınacak sonuç yeni bir doğumla bozulacağı için bu durumda ameliyat pek önerilmiyor. Bu özellikle karından yağ çıkarılan ameliyatlar ve meme ameliyatları için geçerlidir. Aspirasyonla yağ alma yöntemi olan liposuction, tekrar bir doğum yapılacak da olsa, karın ve bacak yağları için uygulanabilir.

  Anneliğin ardından plastik cerrahtan en çok yardım istenen konulardan biri de meme estetiğidir. Bazı kadınlarda meme, emzirme sırasında çok büyüyebiliyor ve eski haline dönmüyor. Bazen de süt verme sona erdiğinde memenin içi boşalarak sarkık bir torbaya dönüşüyor. Dr. İşcen memeye estetik açıdan şekil vermek için mutlaka süt vermenin bitmiş olması gerektiğini söylüyor. Bu durumun silikon protez, küçültme ve kaldırma ameliyatlarında da geçerli olduğunu söylüyor.


   
Doğumdan sonra güzellik için konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Doğumdan Sonra Dinlenmeler

  Doğumdan Sonra Dinlenmeler

  DOĞUMDAN sonra yatağa bağlanmayı, hiçbir hekim istemez. Yatmakla vücut kendini toplayamaz. Günlük jimnastikler yapılacaktır. Ayakta dolaşılacak, belirli ve düzenli olarak denenmeye de zaman ayrılacaktır. Temiz hava, sağlıklı güneşlenme fırsatlarını değerlendirin. Jimnastik, fiziksel ve ruhsal olarak daha canlı olmanızı kolaylaştıracaktır.
 2. Doğumdan Sonra Rahim

  Doğumdan Sonra Rahim

  doğumdan sonra rahim DOĞUMDAN sonra rahim kasları hızla kasılarak kanamanın devam etmesini önler. Doğum sırasında rahimdeki düz lifçikleri arasındaki damarlar kolayca kanamaya hazır özelliktedir. Plasenta ile bağlantının sağlanabilmesi için rahim damarlarının çoğalması nedeni iledir. Fakat doğumdan hemen sonra kasların büzülmesi, damarların arada sıkışarak kanamanın durmasını sağlamaktadır....
 3. Doğum sonrasında kadın

  Doğum sonrasında kadın

  Doğum sonrasında bazı sıkıntılar sizleri bekliyor hamiş meleklerim.Bu sorunlarla nasıl baş edebilirsiniz , neler yapmalısınız öğrenelim meleklerim. DOĞUM SONRASINDA KADIN Doğum sonrasındaki değişimler en çok kadını etkiliyor demek hiç de yanlış olmaz. Doğum, başta cinsel isteksizlik olmak üzere, disparoni ve vajinismus gibi önemli pek çok soruna yol açabiliyor. Aslında bu durumdan...
 4. doğum sonrasında güzellik

  doğum sonrasında güzellik

  Doğum sonrası güzellik doğum sonrası güzellik sırları.Meleklerim bebeklerimiz bizlere haytımızın en güzel anlarını yaşatır tatlı gülümsemeleri bize bakışları ilk adımları hiç birşeye değişmek istemediğimiz anılardır ancak gebeliğin kendisi doğum ve lohusalık dönemi vücutta bazı izler bırakır ve ilk aylar sonrası kendimizede bakma zamanı gelir doğum sonrası eski güzelliğimize kavuşmak için...
 5. doğumdan sonra işerlinizi hafifletmek için öneriler

  doğumdan sonra işerlinizi hafifletmek için öneriler

  yemek tarifleri prtik bilgiler merhaba kızlar, doğum sonrası hep bir koşturma oluyor bebekle ilgilenmekten birçok şeye zama kalmıyor benim size önerim doğum sonrası yemek yapma zamanınızı en aza indirmeniz için simdiden çalışmalara başlamalısınız örneğin börek yapıp derindondurucuya atabilirsiniz köftelerinizi hazırlıyabilirsiniz kurufasulye nohut gibi zor pişen ürünleri şimdiden haşlayıp...

Sayfayı Paylaş