Doğumdan sonra saç dökülmesini önleyen şampuan

A

Aylin>><<<

Forum Okuru
Doğumdan sonra saç dökülmesini önleyen şampuan
Doğumdan sonra saç dökülmesini önleyen şampuan var mı tavsiye

Merhaba

Doğum yapalı 2 ay oldu doğumdan sonra özellikle 2.ayda saçlarımda ciddi dökülmeler başladı. Bir avuç saç neredeyse elime geliyor saçlarımı taradıktan sonra. Bu saç dökülmesini nasıl önleyebilirim saç dökülmesini önleyecek bir şampuan öneriniz var mı ya da bitkisel bir şeyler önerebilir misiniz . Ne kullanabilirim özellikle doğumdan sonra saçlarım dökülmeye başladı daha önce benim saçlarım böyle dökülmezdi bana önereneceğiz doğumdan sonra saç dökülmesini engelleyecek ya da durduracak Şampuan var mı ne tavsiye edersiniz
 
SadmiN

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
Merhaba

Özellikle hamilelik sonrasında saçların dökülmesi ya da herhangi bir hormon tedavisinden sonra ya da aşırı Doğum kontrol hapı kullandıktan sonra veya düşük kürtaj sonrası saçların dökülmesi normal sayılabilir .Çünkü bBu dönemlerde yani hamilelik dönemi içerisinde östrojen hormonu normalden fazla salgılanıp yüksek seviyelerde olduğu için doğum sonrasında östrojen hormonu ile birlikte hormonlarda normal seviyesine dönerler hamilelik döneminde aşırı uzama büyüme beslenme evresi geçiren saçlar normal süre işe ayak uydururken uyum sağlarken saçlarda dökülmeler yaşanabilir. Bu da normaldir.

Saçlarını tararken yumuşak bir fırçayla taramalı tavsiye ederim . Saçların için ekstradan farklı bir şeyler kullanma. Çok da gerekli değil. Çünkü kısa bir süre sonra saçlarında dökülme kendiliğinden duracaktır .Çünkü hormonların normale döndüğü için bütün hormonlar normal seviyede olacağından saçlarındaki dökülmelerde duracaktır. Bu dönemde vitamin mineral ağırlıklı beslenmeye dikkat etmelisin ekstradan şu şampuanı kullan bu şampuanı kullan diyemem . Ama özellikle şimdi piyasada tuzsuz şampuanlar var kaliteli bitkisel tuzsuz şampuanlar kullanabilirsin . Özellikle dökülmeyi önleyici şampuanlar diye üzerinde yazıyor ama bitkisel olsun ve tuzsuz şampuan olsun özellikle.

Aşağıdaki linki de inceleyebilirsin konuyla ilgili detaylı bilgiler var

 
Üst