Etiketler:
 1. *BEYZA*

  *BEYZA* Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  16.258
  Beğenilen Mesajlar:
  2.402
  Ödül Puanları:
  113

  Doğumdan sonra vajina değişimi genişlemesi

  Konu, 'Gebelik' kısmında *BEYZA* tarafından paylaşıldı.

  doğumdan sonra vajinada genişleme,doğumdan sonra vajinada sarkma,doğumdan sonra vajinada defermasyon,doğum sonrası vajinal sorunlar hakkında bilgiler
  Gebeler artık 9 aylık bir evreyi tamamlamıştır. Anne adayları artık anne olmuş, doğum gerçekleşmiş, doğumdan sonra da bebeğinin gelmesi ile beraber hayatında birçok değişiklikler başlamıştır.
  İlk olarak vajinada değişiklik fark edilmiştir. Vajinanın yapısı artık değişime uğradığı için yapısal olarak da sert ve de kuru hissedilmektedir.
  Vajinada gerçekleşen bu değişimden dolayı da çabuk şekilde eski haline gelmesini isteriz. Vajina gebelik esnasında büyümüş ve de rengi de koyulaşmıştır. Normal doğum da vajina bebeğin baskısına maruz kalır. Bu sebepten dolayı da ezik ve sıyrıklar da olabilir.


  Vajina ilk zamanlarda yani 2-3 hafta gibi daha açık, gevşek ve ödemli bir yapıya sahiptir. Bazı durumlarda ise morarma ve şişlikte görülebilmektedir. Ama bunlar normal doğum sonrası görülebilmesi normaldir.
  Doğum olduğunda bazen kesi (epizyotomi) uygulaması yapılmak zorunda kalabilirler. O zamanda dikiş atılarak buna da bağlı olarak da ilk zamanlarda ağrı hissedilecektir.
  Bu doğumda yaşanan ağrı ve hassasiyet durum genellikle doğumdan sonra 3.haftada iyileşmiş olur.
  Vajinada, doğum öncesindeki haline geri döner. Fakat doğumlar arttıkça vajina genişler ve de genişlemiş olan dokular da eskiye dönemeyebilir.


  Emzirmenin etkisi ile hormonal olarak ta değişim olduğu için vajinal salgıda azalma yaşanırken kuruluk ve cinsel ilişkide ağrıda olmaktadır.
  Vajina ve kasların doğumdan sonra güçlenmesi için Kegel egzersizleri önerilmektedir. Bu egzersiz cinsel yaşamınızda zorlanmanızı önlemektedir. Kegel egzersizi sadece cinsel organa ya da kaslara uygulanmalıdır. Cinsel sorunlarınız içinde vajinada için kayganlaştırıcı sürebilirsiniz.
  Vajinanın hijyenini sağlamak çok önemlidir. Bunun için her gün vajina yıkanmalı ve temizlenmelidir. Doğum sonrasında kanamanız için tampon yerine mutlaka ped kullanılmalıdır. Vajinada da şişkinlik için buz tedavisi uygulayabilirsiniz.
  Tuvalet temizliğini ise ılık su ve bezle yapmalısınız. Katı dışkınızı yaptıktan sonra gün içinde 3 defa oturma banyosu yapabilirsiniz. Kabızlık içinde çok su içmeli de lifli besinler tüketmelisiniz. Eğer yırtılma ve kanama gibi durum olursa mutlaka acil müdahale etmek gerekir.
  Yeni annelerin doğum sonrasında cinsel ilişkileri eskisi gibi normal olması ve de eşine yaklaşması zaman alabilmektedir. Bu dönemlerde eşler karşılıklı anlayışla, birbirlerine destek olarak sorunu çözebilirler.
  Haz almıyor ya da orgazm konusunda doğumdan sonra sorun yaşıyorsanız kadın hastalıkları ya da doğum uzmanınıza gitmelisiniz. Bu sorunun mutlaka bir nedeni vardır ve de tedavisi olması mümkündür.
   
  Son düzenleme: 9 Ağustos 2016
Doğumdan sonra vajina değişimi genişlemesi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Doğumdan Sonra Dinlenmeler

  Doğumdan Sonra Dinlenmeler

  DOĞUMDAN sonra yatağa bağlanmayı, hiçbir hekim istemez. Yatmakla vücut kendini toplayamaz. Günlük jimnastikler yapılacaktır. Ayakta dolaşılacak, belirli ve düzenli olarak denenmeye de zaman ayrılacaktır. Temiz hava, sağlıklı güneşlenme fırsatlarını değerlendirin. Jimnastik, fiziksel ve ruhsal olarak daha canlı olmanızı kolaylaştıracaktır.
 2. Doğum sonrasında kadın

  Doğum sonrasında kadın

  Doğum sonrasında bazı sıkıntılar sizleri bekliyor hamiş meleklerim.Bu sorunlarla nasıl baş edebilirsiniz , neler yapmalısınız öğrenelim meleklerim. DOĞUM SONRASINDA KADIN Doğum sonrasındaki değişimler en çok kadını etkiliyor demek hiç de yanlış olmaz. Doğum, başta cinsel isteksizlik olmak üzere, disparoni ve vajinismus gibi önemli pek çok soruna yol açabiliyor. Aslında bu durumdan...
 3. doğum sonrasında güzellik

  doğum sonrasında güzellik

  Doğum sonrası güzellik doğum sonrası güzellik sırları.Meleklerim bebeklerimiz bizlere haytımızın en güzel anlarını yaşatır tatlı gülümsemeleri bize bakışları ilk adımları hiç birşeye değişmek istemediğimiz anılardır ancak gebeliğin kendisi doğum ve lohusalık dönemi vücutta bazı izler bırakır ve ilk aylar sonrası kendimizede bakma zamanı gelir doğum sonrası eski güzelliğimize kavuşmak için...
 4. Vajina Genişlemesi Nelere Sebep Olur?

  Vajina Genişlemesi Nelere Sebep Olur?

  vajina genişlemesi nedir,vajina genişlemesinin nedenleri,vajina genişlemesinin nedenleri,vajinoplasti nedir,vajinoplasti hakkında bilgiler Dünyadaki en güzel kadının bile vajen estetiği konusunda psikolojik fonksiyonlarını ve cinsel yaşantısını olumsuz yönde etkileyen ve kimse ile paylaşamadığı bir sorunu olabilir. Bu sorun kadının kendi dış genital organlarından hoşnut olmamasıdır. En sık...
 5. vajina doğumdan sonra değişirmi

  vajina doğumdan sonra değişirmi

  selam ben doğum yapalı 3 gün oldu bebeğimi normal doğurdum vajinamda açıklık var ve geniş bu düzelirmi

Sayfayı Paylaş