mehmu08

Yeni Üye
Üye
Doğumu kolaylaştıran dua
Doğumu kolaylaştıran dualar, hamilelik süresince anne adayı tarafından okunabilecek dualardır. Doğumu kolaylaştıran dualar, anne adayının doğum sırasında güvende, korunmuş ve rahat hissetmesini sağlar.

Doğumu kolaylaştıran dualar aşağıdaki gibidir:

• "Yüce Allah'ım, sen benim yardımcım, koruyucum ve kollayıcım'sın. Doğum sırasında beni koruyup, yardım et ve rahatlat. Doğum sırasında bana güç ver Rabbim, Sana tüm samimiyetimle yalvarıyorum. Şafi isminle her kese şifa nasip et Allah'ım. Amin."
  • "Yüce Allah'ım, yerin göğün ve her ikisi arasındakilerin tek sahibi, benim de tek sahibim sensin. Hayırlısı ile bu bebeği dünyaya getirmek istiyorum. Rabbim bana ilahi kudretinle güç nasip et. Doğumumu kolaylaştır beni sağ salim buradan kurtar Rabbim." Amin.
  • "Ey Allahım ismi azamının yüzü suyu hürmetine, Rasulullah S.A.V Efendimizin yüzü suyu hürmetine, Şafi isminin ve 99 isminin yüzü suyu hürmetine bana güç kuvvet nasip et" Amin.
  • "Yüce Allah'ım, doğum sırasında beni koru ve bana yardım et. Şühpesiz öne geçirende geri düşüren de sensin. Kabul edilmemiş duadan, Nefsimin şerrinden, doğum sırasında başıma gelecek her türlü kaza bela ve musibetten sana sığınırım. Sen yardım et Rabbim" Amin.

Gebelik süreci hem keyifli hemde yorucudur. Mutluluğun bir süre sonra yerini doğum korkusu almaktadır. İster ilk defa doğum yapsın isterse daha önce doğum deneyimi olsun tüm gebe kadınlar doğum sancısın dan ve doğum sürecinden korkmaktadır. Doğum anı zor olsa da şehir efsanesine dönmüş ürkütücü tanımlar kadar acı verici değildir. Şayet böyle bir şey söz konusu olsa sanırım daha önce doğum yapanalr böyle korkutucu bir deneyimi bir daha yaşamak istemezlerdi ve ikinci üçüncü gebeliği planlamazlardı.

doğum duası.jpg

Doğum korkusunu yenmek için bir uzmandan yardım alabilir, dokturnuza süreçle ilgili kaygıularınızı anlatabilirsiniz. Doktorunuz size en sağlıklı bilgileri verecektir. Doğumu kolaylaştıran dualar da vardır. Bir çok anne adayı doğuma giderken, doğum esnasın da birazdan vereceğimiz duaları okumakatadır ; Peygamber efendimiz Hz muhammed s.v.s kızı Fatıma nın doğum sancılarının olduğu duyunca hemen yanına hanımlarını göndermiş ve Ayetel Kürsi ayetini, Araf süresi 54. ayet, Yunus süresi 3. ayetini ve nas felak sürelerini okumayı emretmiştir.

Bunlar Evel Allah Doğumu Kolay Yapmanızı Sağlayalcak Dualardır Şunları yapınız.

Ahkaf süresi 35. ayet, Naziat süresi42.ayet, Yusuf süresi 111. ayet yazılıp suda silininceye kadar bekletilir. Doğum sancısı başladığı anda içilir.

Ayrıca sevgili anne adayları daha önce Fatma Ana Eli Otu ile ilgili bir konu açmıştık. Bu konuda fatma ana eli otunun hem gebe kalmaya yardımcı olduğunu hemde bu otun doğumu kolaylaştırdığını belirtmiştik. Linkimizi ziyaret ederek konu hakkın da detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Bu otu aktarlarda bulabilirsiniz. Doğuma gitmeden önce doğum sancılarınız başladıysa okuyabilirseniz meryem suresini okuyun. Bu doğumunuzun rahat geçmesini sağlayacaktır. Ayrıca doğum esnasın da Rabbiyesir vela tuasır Rabb, temim Bil hayr diyin. Okuyabildiğiniz kadar okuyun.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Sevgili takipçilerimiz, Doğumu kolaylaştıran dua konusu yeni bilgilerle güncellenmiştir.Gebe olan anne adayına sıklıkla doğum eylemini nasıl yapacağı sorulur. Normal doğummu sezeryanmi diye yöneltilen sorunn cevabı bazen açık bazen de karasızlık içerir. Anne adayı zira doğum yapmaktan korkmaktadır. Oysa doğum olayı kadınlar arasında efzaneye dönmüş kadar ürkütücü değildir. Günümüz de ağrısız doğum eylemide gerçekleşmektedir. Ayrıca normal doğum yapmaktan korkanlar için dualar mevcuttur. Yukarıdaki konumuzda doğuma giderken okunacak dualar yer almıştır. Sevgili okuycularımız, sizlerin de doğuma giderken okuduğunuz dualar varsa bu başlık altın dan bizlerle paylaşabilirsiniz.

DOĞUMU KOLAYLAŞTIRAN DUA PEYGAMBERİMİZ HASTALIĞINDA OKURMUŞ OKUYUN ŞİFA BULUN İNŞALLAH.

Hz. Peygamber, bir rahatsızlıkları olduğu zaman Muavvizeteyn sûrelerini okur, kendi üzerine üfler ve onu eliyle üzerinden silerdi. Ve şöyle buyururlardı:

Bismillahi Allahümme dâvini bi devaike veşfini bi şifaike ve ağnini bi fadlike ammen sivâk vahzer anni ezake.

ANLAMI

Allah’ın ismiyle. Ey Rabbim! Beni kendi devân ile tedavi et, bana kendi şifân ile şifâ ver ve beni kendi fazlınla Senden başkalarından müstağni kıl ve beni ezalardan uzak tut.»” (Heysemî, X, 180)

Geri