Doğumu Yaklaşana Kolay Doğum için Okunacak Dua dualar zikirlerBurada

hatiss

Yeni Üye
Üye
Doğumu Yaklaşana Kolay Doğum için Okunacak Dua dualar zikirlerBurada

Kolay doğum duası melek kadınlar kulübü forum'da Doğumu kolaşlaştıran şifalı dualar


Doğumu kolaylaştıran dua Nihat Hatipoğlu Melekler Mekanı Tarafından verildi paylaşıyoruz kızlar.
Kolay doğum için okunacak diyanetin nihat hatipoğlu nun cübbeli ahmet hocanın okunacak dualar listesi arkadaşlarım.

Yer'in ve Göğün dua üzere olduğunu bilen meleklerim. Uzun zamandır beklediğiniz bebek nihayet gelmek üzere ve artık doğuma kısa bir süre kaldı. Gebelik süresince dikkat ettiniz. Her şey o gün yaptırdığınız hcg testi ile ortaya çıktı ve artık siz sona yaklaştınız. Nasip İse artık bebeğinizi kucağınıza alacağınız o an gelmek üzere. Başta belirttiğim üzere Yer ve Gök dua üstüne kurulmuştur. Mümin bir kulun en büyük gücü duadır.


Doğuma girerken okunacak Dua Nihat Hatipoğlu'nun programında doğmun kolay olabilmesi için şu dua önerildi sizlere. Program olarak bulamadım ama youtube den yazılanları aynen sizin için aktarıyorum.


DOĞUMU KOLAYLAŞTIRAN ŞİFALI DUALAR ŞUNLARDIR


1 * Öncelikle doğumdan önce hamilelik esnasında 900.000 defa Subhanallah denilir ise doğum kolay olur ve çocuk salihlerden olur.

2 * Doğumun kolay olması için her gün 316 defa " Ya Rakip ( cellecelalühü ) ismi şerifi okunur.


Bunun haricinde üzerinizde şunları taşıyabilirsiniz. Ayet ve Allah-u Teala'nın isimlerini muska yapıp üzerinde taşıyan kişi bunlarla helaya ya da banyoya girmesi abdestsiz dolaşması mümkün değil iken bunalrın üzerinde bir kılıf olar ise naylon ya da deri parçası ile sarılı ise taşıyabilir.

Doğuma gidecek olan kişi doğum zorluğu çeken kimse eğer Ashab-ı Kehfin isimlerini yazıp sol baldırına bağlar ise kolay doğum yapar İbni Abbas şöyle demiştir." Bir gün isa ( aleyhisselam ) doğum yapmakta olan bir ineğin yanından geçiyordu ve şöyle dedi. " Ey Allah'ın peygambedi dua et ben bu sıkıntıdan kurtulayım dedi. İsa da bunun üzerine Doğumu zor olan kadına, bu dua yazılır üzerine asılır buyurdu.

Doğumu zor olan kadının üzerine Nalin-ii şerifi taşır ise doğumu Allah'ü Tealanın izni ile kolay olur.

Hamile olan kadın üzerine Yunus suresinin 31. ayetini bir kağıda yazarak sancı başlayınca sağ koluna bağlar ise. Kantaşı amozonitin taşını bulundurur ise doğumu çok kolay olur.


Rahmin Açılmasını kolaylaştıran Ayetler

Doğuma yakın eşiniz mürekkepli bir kalem ile Abese suresinin 19 ve 20. ayetlerini yazar ve bunu da bir su içerisinde bırakıp, doğuma doğru size içirir ise rahmin açılması için bir duadır bu bu dua yeterlidir.

Yine doğmuun kolay olması için Ahkaf suresi 35. ayet Naziat suresi 42. ayet yusuf suresi 111. ayet yazılıp suda silin bu sancı başlayınca içilirse kolay doğum olur.
Tarık suresi okunabilir kolay doğum için nisan yağmuruna şu sure ve tespihler okunursa kolay doğum olur. Fatiha, ayetel kürsi, ala suresi, inşikak suresi, kadir suresi, kafirun,ihyas falak-nas, sureleri de yağmur suyuna okunup içilir se Evel Allah'ın izni ile çok kolap bir doğum yapabilirsiniz.Doğum yapacak hanımın sıhhat ve kolaylıkla doğumunu yapması niyetiyle, Önce Âyete’l-Kürsî okunur, sonra (Felâk ve Nâs) sûreleri okunur. Bunlardan sonra da şu âyet okunur:

İnne rabbekümüllahüllezi halekas semavati vel erda fi sitteti eyyamin sümmesteva alel arşi yuğşil leylen nehara yatlübühu hasisev veş şemse vel kamera ven nücume müsehharatim bi emrih ela lehül halku vel emr tebarakellahü rabbül alemin. (Araf 54)

Sizlerin de diğer doğum yapacak anne adayları için tavsiye edeceğiniz tatbik ettiğiniz ve şifa bulduğunuz kolay doğum yaptığınız dualar var ise lütfen konumuzdan bizlere değerli yorumlarınız ile yazınız.

Saygılar. Melekler Mekanı
 
Moderatör tarafında düzenlendi:

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
Ayrıca doğumun kolay şekilde geçmesi ve sağlıklı bir bebek dünyaya getirmek, az acı çekmek kolaylık ile bu sıkıntıdan kurtulmak için okunacak bazı dualar aşağıdaki resimdeki gibidir.
dogumu kolaylastiran dualar.jpg
 
Son düzenleme:
Üst