Doğumun başlayacağı nasıl anlaşılır? Ne zaman hastaneye gidilir?

M

Misafir

Forum Okuru
Doğumun başlayacağı nasıl anlaşılır? Ne zaman hastaneye gidilir?
Normal bir gebelik süresi 38- 40 haftadır. Doğumların çoğu bu süreçte gelişir. Tabi gebelerin bir kısmı daha erken dönemlerde doğum yapabilir. Doğum zamanı bir çok akdın için ürkütücü bir deneyim olabilir. Özelliklede ilk defa anne olacaklar için . Deneyimli anneler bu konuda daha rahat olurlar. Doğum sürecinin başladığını gösteren bir kaç emare vardır. Bu beliritileri makalemizin devamın da bulabilirsiniz..


doğum sancısı.jpg


Gebelikte lekelenme ve kanama neden olur ?Doğuma yakın dönemde gebelerin nerdeyse hepsi yürümekte ve hareket etmekte zorluk çekerler. Bebek aşağıya indikçe vücudun hareketleri kısıtlanabilir. Doğuma yakın bir ağırlık hissedebilirsiniz. yürümekte zorlanabilir, oturup kalkmakta güçlük yaşayabilirsiniz. Bunlar gebeliğin ilerleyen dönemlerinde olduğu gibi doğuma yakın bir zamanda da olabilir.

Doğumun ilk işareti kısa sürelerle gidip gelen kasılmalar ve sancıdır. Akabinde kan lekesi ve suyun gelmesidir. Sancı ve suyun gelmesi doğumun başladığını gösterir. Bu noktada yapmanız gereken size yakın bir kliniğe gitmenizdir. Sancı ve suyun gelmesi doğumun başladığını göstermektedir. Lekelenme ve suyun olmadığı ara sıra seyrek olan sancılar yalancı doğum sancısıdır. Gerçek doğum sancıları daha sık ve keskindir. Doğum sancısı olduğunda belinizde ve sırtınızda ağrılar gerçekleşebilir. 2-3 saatte bir olan sancılar gerçek doğum sancısı değildir. Yalancı doğum sancıları düzensizdir rahimde açılmaya neden olmaz. Gerçek doğum sancıları düzenli ve sıklıkla gelmektedir. Rahmin açılmasına neden olur.

Bir çok gebe doğuma yakın zamanda lekelenme ve kanama yaşamaktadır. Burda kanın miktarı önemli değildir .Bu durum rahim ağzının açılmaya başladığını doğumun gerçekleşmek üzere olduğunun sinyalini vermektedir.Yukarıda belirttiğimiz gibi vajinadan su gelmeside doğumun göstergesidir. Bu durumda yamanız gereken hemen bir hekime görünmek olucaktır. Çünkü doğuma bağlı olmadan da su gelebilir. Yani doğumunuza henüz zaman varken suyun gelmesi iyi değildir.
 
Moderatör tarafında düzenlendi:
Sevgili takipçilerimiz ; doğumun başlayacağı nasıl anlaşılır adlı konumuz yeni bilgilerle güncellenmiştir. Bu konuda doğumun başlangıcı, doğumun belirtileri ile ilgili ayrıntılara değindik. Sizlerde doğum süreciniz ile ilgili deneyimlerinizi bizlerle bu başlık altın dan paylaşabilirsiniz. Doğum süreci ile ilgili merak ettiğiniz sorularınız da bizlere yöneltebilir , en kısa sürede yanıt alabilirsiniz.
 
Geri
Üst