Doğurganlık masajı nedir nasıl yapılır ?

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Doğurganlık masajı nedir nasıl yapılır ?
Doğurganlık Masajı üreme sağlığının, adet döngüsünün ve doğurganlığınızın desteklenmesine yardımcı olan bir dizi masaj tekniğidir . Bu doğal doğurganlık tedavisi , bebek sahibi olma olasılığını artırmak için yüzlerce yıldır kullanılmaktadır.Bu masaj gebe kalma şansınızı artıracak bir terapidir ve tek başına bir tedavi olarak önerilir veya diğer doğurganlık tedavi formlarıyla birlikte kullanılabilir.Doğurganlık masajı, üreme organlarına kan akışını arttırmaya yardımcı olur. Doğurganlık masajı stresinizi etkili bir şekilde azaltabilir ve böylece gebe kalmaya yardımcı olabilir. Doğurganlık masajının yararları hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin.


doğurganlık masajı.jpg

Doğurganlık masajının faydaları


Doğurganlık masajı , bu günlerde muazzam bir popülarite kazanan yeni bir konsepttir. Bu masaj, üreme organlarına kan akışını artırmaya yardımcı olur. Düzenli bir kendini üreme masajı yapmak, üreme sistemi için çeşitli avantajlar sağlamaktadır.Doğurganlık masajının bazı faydaları aşağıda vurgulanmaktadır.

Kan dolaşımını arttırır.

Doğurganlık masajı yumurtalık sağlığına, kana oksijen akışını artırarak, genellikle beslenme yetersizliğinden ve düzensiz ovülasyonu düzenler . Hormonal dengeyi korur

Eğik bir uterusun yerini doğru bir şekilde yeniden düzenlemeye yardımcı olur

Polikistik yumurtalık sendromu vakalarında , doğurganlık masaj hareketleri kisti parçalayacaktır.

Adet döneminde ağrı ve krampları azaltır.Adet döngüsünü düzenler

Doğurganlık masajı üreme organlarını güçlendirir


Doğruganlık masajı nelere iyi gelir ?

Artık, doğurganlığınıza yardımcı olmak için masaj terapisinin kullanılması çok yararlı olduğunu görebilirsiniz. Doğurganlık masajının yardımcı olabileceği birçok konu var

Endometriozis

Düzensiz Ovulasyon

Bloke fallop tüpü

Bükümlü Fallop tüpü

Rahim myomları

Açıklanamayan İnfertilite

Hormonal dengesizlik

Adet döngüsünün olmaması

Ağrılı Menstruasyon

Zayıf yumurta sağlığı

Stres yüzünden infertilite

PKOS

Yumurtalık kistleri

Zayıf dolaşım


UYARI !

Gebe kalmaya Çalışan Kadınlar doğurganlık masajını lutel faz döneminde yapmamalıdır.Doğurganlık masajı için en uygun zaman menstrüel fazın ardından yumurtlama evresine kadardır. (6. günden 14. güne).


Tam olarak masaj nereye yapılır ?

Etkili bir kendi kendine üreme masajı için, kadının üreme organının nerede olduğunu bilmek önemlidir, ki bunların hepsi pelvik bölgede bulunur.kadınların anatomisi yaşam tarzı, genetik gibi farklı faktörlere bağlı olarak değişebilir. Uterusun yaklaşık konumu kasık kemiği ile göbek arasındadır. Bu bölgeye parmak uçlarıyla masaj yapılır .Masaj, kadınların doğurganlıklarını arttırmasına ve sağlıklı bir rahim yaratmasına yardımcı olmak için yüzyıllar boyunca kullanılmıştır. Kendi Doğurganlık Masajınızın nasıl çalıştığını anlamak için kadın üreme anatomisini anlamanız gerekir. Kendine Doğurganlık Masajı'nın etkili olacağı üç büyük doğurganlık organı vardır. Rahim, fallop tüpleri ve yumurtalıkların yanı sıra mide, karaciğer ve bağırsaklar.


Dikkat!

Adetliyken bu masajı sakın uygulamayın !Rahim yapışıklığı için doğurganlık masajı !


Masajın en büyük yararlarından biri yapışıklıkları parçalama becerisidir .Masaj, tıkanmış fallop tüpleri olan kadınlar için müdahaleci olmayan bir seçenek sunar . Endometriyal dokular rahim dışında vücudun diğer bölgelerinde büyümeye başladığında tahriş oluşur ve bu da skar dokusu oluşturabilir.Masaj yapışıklıkların dağılmasına yardımcı olmak, iltihaplanmayı azaltmak ve vücudun endometriyal dokulardan kalan eski kanından kurtulmasına yardımcı olmak için kullanılabilir


Polikistik Over Sendromu ve doğruganlık masajı


Polikistik Over Sendromu vücudumuzda durgunluğa neden olan bir başka doğurganlık sorundur. Yumurtlama oluşmaz ve yumurtalıklarda bir kist gelişmeye başladığında, bu bir dizi dengesizliğin oluşmasına neden olur. Bunlardan başlıcaları hormonal dengesizliktir. Doğurganlık masajı pko ya iyi gelmektedir. deti düzenler ve yumurtlamayı sağlar.


Dikkat!

Yumurtalık kisti olanlar yumurtalık masajından kaçının, özellikle yumurtalık kisti oldukça büyükse.


Açıklanamayan İnfertilite


Açıklanamayan infertiliteye gelince, en iyi yaklaşım, sağlıklı bir beden, sağlıklı bir zihin oluşturma ve yaşamınıza denge getirmeye odaklanmaktır. Doğurganlık masajı açıklanmayan infertilide için en iyi seçenektir.


Hormonal Dengesizlikler

Masaj, hipofiz, hipotalamus ve yumurtalıklar arasındaki sağlıklı iletişimi teşvik eder.


Doğurganlık masajı yaparak, zihninizi ve bedeninizi birbirine bağlarsınız ve şifa kuvvetlerinin zihinsel ve fiziksel seviyede sağlık yaratmasına izin verirsiniz. Öz doğurganlık masajı ayrıca üreme sağlığınızla ilgili korkularınız ve endişelerinizle baş etmenize yardımcı olarak duygusal refahınıza yardımcı olur. Tüm üreme organları bu masaj türünden olumlu bir şekilde etkilenir. Ayrıca, masaj, sindirim ve toksinlerin vücuttan atılmasına yardımcı olur.Bunu bir fizyoterapiste yaptrabilirsiniz.


NOT: Bu masaj yalnızca menstruasyon ve ovulasyon arasında uygulanmalıdır. Bunu hamilelik sırasında, aybaşı sırasında veya luteal faz sırasında ovulasyondan sonra yapmayın.
 
Melis ank

Melis ank

Aktif Üye
Üye
İlk defa doğurganlık masajı diye bir makale okuyorum. Bu bizim göbek kaldırma , göbek çekme uygulamasına benziyor. Bu kadar çok faydası olan bir yöntem mutlaka uygulanmalı diye düşünüyorum.Kendi kendimize de bu doğurganlık masajını yapabilirmiyiz acaba ?
 

Benzer İçerikler

Uzman SühaN
Cevaplar
2
Görüntüleme
2K
yumurta kalitesii
Y
Uzman SühaN
Cevaplar
3
Görüntüleme
4K
Uzman SühaN
Uzman SühaN
Uzman SühaN
Cevaplar
1
Görüntüleme
1K
lammiaaa
L
Üst