Doktora gitmeden bebeğin cinsiyet tahmini

Ecem ;)

Aktif Üye
Üye
Doktora gitmeden bebeğin cinsiyet tahmini
Hamileyseniz ve doğmamış bebeğinizin cinsiyetini bilmek istiyorsanız, 18-20 hafta boyunca bir ultrason genellikle size merak duyduğunuz bilgileri verebilir, ancak bu durum bazıları için uzun bir zaman. Neyse ki, aramızdaki sabırsız ruhlar için, bebeğinizin cinsiyetini (yüzde 50 doğrulukla) tahmin etmenin bazı yolları vardır. İşte bunlar dan bir kaçı ;

bebeğin cinsiyeti.jpg

Alyansınıza bir ip bağlayın ve karnınızın üzerine dik tutun.Sonra nasıl sallandığını izleyin. Bir sarkaç gibi yan doğru sallanırsa, muhtemelen bir erkek bebek taşıyorsunuz demektir. Eğer dairesel bir hareketle salınırsa muhtemelen bir kız bebek bekliyorsunuzdur.

gebeliğiniz boyunca sabahları sürekli kusuyorsanız kız bebeğiniz olabilir.Elbette hamile kadınların çoğunda bulantı olur ama işte tahmin ..

kalçanız ve karnınız genişse bebeğiniz kız olucak demektir. Dar kalça ve sivri karın erkek bebek doğuracağınızı gösteriyor.

Sürekli tatlı besinler aşeriyorsanız bebeğiniz erkek, ekşi besinlere ilgi varsa bebek kızdır. Eee ne demişler ye tatlıyı doğur hakkıyı, ye ekşiyi doğur ayşeyi :D

Gebelikte çirkinleşmeye başladıysanız bebeğiniz kız, güzelleşmeye başlarsanız bebeğiniz erkekmiş :D

Gebelikte burnunuzda genişleme olursa bebeğiniz kız değişmezse erkek olurmuş.

Göz küresinin beyaz kısmına bakın. V ya da dallara benzeyen bir damar görüyorsanız bebeğiniz kız olucak demektir.

Karnınız aşağıya doğru ise bebeğiniz erkek yukarı doğru ise bebeğiniz kız olur.

Bebeğin kalp atışı 140-160 arasında ise bebeğiniz kız Bebeğin kalp atışı 120-140 arasında ise bebek erkektir.

Evet hanımlar bunlar sadece efsane haline gelmiş hurafe bilgiler. Bebeğinizin cinsiyetini en net olarak 18-19-20. haftalar da öğrenebilrisiniz. Eli ayağı düzgün ve sağlıklı olsun cinsiyet mühim değil. Maksat biraz eğlenmek. Hamişlerimize sağlıklı gebelik süreci diliyorum.

Bunların çoğu hurafede bana göre kadının kalçasının ve karnının genişliği bebeğin cinsiyeti ile ilgili ipucu veriyor. Çoğu kimsede tahminde bulundum hepsi tuttu. Bir gebenin kalçası ve karnı genişse bebek kesinlikle kız oluyor. Kalça dar karın sivri ise bebek erkek oluyor:D

Bunların çoğu hurafede bana göre kadının kalçasının ve karnının genişliği bebeğin cinsiyeti ile ilgili ipucu veriyor. Çoğu kimsede tahminde bulundum hepsi tuttu. Bir gebenin kalçası ve karnı genişse bebek kesinlikle kız oluyor. Kalça dar karın sivri ise bebek erkek oluyor:D
Acaba resim atsam banada bakar mısınız göbeğimi ve kalçama

Geri