Dolma Kalemle Tükenmez Kalem Arasında ki Farklar...

T

TİTAN

Forum Okuru
Dolma Kalemle Tükenmez Kalem Arasında ki Farklar...
dolma kalemle tükenmez kalem, arasında ki farklar, nelerdir, nedir, resimleri, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz.

kalemler-339.jpgSevgili melekler,
Her gün sürekli kullandığımız kalemlerdir tükenmez kalemler.Yayıldıklarından beri dolma kalemlerinpabucu dama atılmıştır.Ama dolma kalemde ki asalet hiç bir zaman tükenmezde olmamıştır.

Dolma kalem ve tükenmez kalem tarihi süreçte insanların kullanması için ortak bir süre zarfında satışa sunulmuştur. Yani bu iki kalemin birbirinden pek farklı zamanlarda yapıldığı pek doğru olmayan bir bilgidir. Yapılış malzemesi farklı olan bu ürünler aslında çalışma prensiplerininde bu seçilim sayesinde olduğu açık bir şekilde anlaşılmaktadır.

Tükenmez kalem daha dolgun bir mürekkebin kullandıldığı kalem türüdür. Uçu metal bir kısımdan yapılan bu kalem aslında uzun süre kullanım için tercih edilen bir kalemdir. Ayrıca her türlü zeminde düzgün bir sonuç alınan bu kalem insanlar tarafından daha fazla tercih edilmektedir. Ayrıca bir tükenmez kalem ortala 3 kilometrelik bir yazıyı bitmeden sunabilir.

Dolma kalemler ise daha farklı bir yapıdan oluşur. Ucunda haznesi bulunan bu kalemler mürekkebi dışarıdan ve sürekli olarak alır. Bu işlem sırasında mürekkebe daldırılan kalem daha sonra kağıtta kullanılmaya başlar. Bu süreç içinde kullanıma göre mürekkep sürekli olarak gücünü kaybeder ve yazı gitgide daha fazla belirginliğini kaybeder. Bu nedenle de dolma kalemler fazla tercih edilmeyen ve kullanılmayan kalemlerdir.
 
Üst