Dolunay Kız Yurdu

  • Konbuyu başlatan *MeleK*
  • Başlangıç tarihi
Dolunay Kız Yurdu
yurt için gerekli eşyalar yurt için gereken eşyalar yurtta gerekli
TELEFON : 0 ( 222 ) 231 13 69
0 ( 222 ) 231 13 68
İRTİBAT : 0 ( 222 ) 231 55 56
ADRES : DELİKLİ TAŞ. MAH. GÜLCEMAL SOK NO :24

YURDUMUZUN KURALLARI

ÖZEL DOLUNAY KIZ YURDU

Resmi tatiller dahil olmak üzere yılın 12 ayı kesintisiz olarak hizmet vermektedir. Yaz okullarına devam eden öğrencilerin yaz aylarında da yurtta kalmaları mümkündür. Ayrıca, imtihanlara girmek veya kayıtlarını yaptırmak üzere gelen öğrenciler, yurtta yer bulunduğu taktirde, durumlarını belgelendirmek ve ücret ile depozitolarını peşin olarak ödemek kaydı ile yurda kabul edilirler. Üniversitelerin kapanmasından sonra, yurdumuzda konaklayan veya konaklamak isteyen öğrenciler, depozitolarını iade almamak veya yatırmak şartıyla, seçtikleri odayı rezerve edebilirler. Öğrenciler, Yurt Müdürlüğü tarafından belirlenmiş bulunan kendileri ile ilgili hükümlere ve yurdun günlük çalışma düzenine uymak zorundadırlar. Uyulması gereken kurallar aşağıda belirtilmektedir.
YURT KURALLARI1. Yurt Müdürlüğü tarafından yapılacak her türlü tebligat ve çağrıya uyarak gereği yapılır.
2. Yurdun huzurunu ve düzenini bozacak hareketlerden titizlikle kaçınılır; görgü kurallarına uyulur; kıyafet ve hareketlere dikkat edilir; odalar ve yurdun diğer bölümleri temiz ve düzenli tutulur.
3. Yurt yöneticileri, nöbetçi yöneticiler ve yurt personeline karşı ölçülü, dikkatli ve saygılı hareket edilir; personelin görevini engelleyici ve güçleştirici hareketlerde bulunmak; işlerine müdahale etmek; görevli personel ile özel sohbet toplantıları yapmak ve özel işler için kullanmak yasaktır.
4. Kişiler ile olan ilişkilerde kaba ve saygısız davranmak; gürültü etmek; başkalarını rahatsız edecek şekilde ve yüksek tonda müzik dinlemek ve TV izlemek; aynı şekilde herhangi bir müzik aleti çalmak ve şarkı söylemek yasaktır.
5. Yurt Yönetimi tarafından belirlenen son giriş saatlerine uyulur.
6. Yurda giriş çıkışlarda, görevli personele veya sorulduğunda yurt idarecilerine yurt kimlik kartı gösterilir; gerektiğinde Yurt Müdürlüğü tarafından kontrol edilmek üzere öğrencilere ait dolap, bavul, vb. yerler açık bulundurulur.
7. Yurt Müdürlüğü tarafından tahsis edilen oda, yatak, dolap, masa, sandalye, vb. 'den başka yer ve eşya işgal edilemez.
8. Odalarda bulunan yatak, dolap, masa, vb. gibi demirbaş eşyaların yerini değiştirmek veya başka yerlerde kullanmak yasaktır.
9. Dolaplarda ve odalarda akan, kokan ve bozulan yiyecek maddesi bulundurmak yasaktır.
10. Odalarda ütü, aydınlatma, ısıtma cihazları, elektrik ocağı, su ısıtma cihazı gibi cihazları kullanmak yasaktır.
11. Yurt idarecilerine verilen değerli eşyaların dışında herhangi bir değerli eşyanın kaybolması durumunda Yurt İdaresi sorumlu tutulamaz.
12. Odalarda yatılı misafir kalamaz.
 
Üst