Dolunayin Üzerimizdeki Etkileri

karakuzu

Daimi Üye
Üye
Dolunayin Üzerimizdeki Etkileri
dolunay nedir
dolunay hakkında bilgi
dolunay hakkında kısa bilgi

Bu dolunay beni deli ediyoooooo.Uyuyamiyorum ne uyku kaliyo ne sabir.Sabaha kadar dolasiyorum evin icinde.Kendi kendime kiziyorum konusuyorum ha bire:hmm:.Bakalim dolunay hakkinda daha neler var.:)

imagesCAK3ZNVI-367.jpg

DOLUNAY NEDiR ?

Dolunay Ay´ın evresi.
Ay´ın tam bir daire olarak dolgun, parlak görüldüğü evre.

ÜZERiMiZDEKi ETKILERi NELERDiR?

Enerji potansiyeli çok yüksektir fakat bu kez negatif yönde. Ay'ın insan üzerindeki güçlü çekim kuvveti vücuttaki sıvı miktarının çoğalmasına yol açar. Bu durum bedensel ve ruhsal değişikliklere zemin hazırlar.

Duygu taşkınlıkları kavgalar cinayetler çoğalır. Yangın çıkmasında tecavüz olaylarında artış görülür. İntiharların çoğu bu dönemde gerçekleşir. Kanamalar artar. Bu zamanda yapılan ameliyatlar çok kanamalı olur. Hastalıkların iyileşmesi uzar.

Ayın ikinci yarısında damarlardaki kan azalır büyüme ve gelişme yavaşlar. Hasta olanların bedenleri zayıflayacağından şikayetler artar. İnsan zekasında düşüş görülür. Bu dönemde dikilen bitkiler ya kurur veya büyümesi yavaş olur.Dolunay zamanları saç tırnak sakal kesmek için uygun zamanlardır.

kendimi bir tür yaratık gibi hissediyorum.sanki ben degiilmişim gibi oluyor.çevremdekilerde bu tür garip davranışlarımın farkındalar.dolunay oldugunda yalnız olmayı tercih ediyorum.aynalara bakamıyorum ve baktıgımda ise kendi yansımamdan korkuyorum ve gece geç saatlere kadar uyuyamıyorum ve çok korkuyorum. tavsiyesi olan var mı? ne yapabilirim

kendimi bir tür yaratık gibi hissediyorum.sanki ben degiilmişim gibi oluyor.çevremdekilerde bu tür garip davranışlarımın farkındalar.dolunay oldugunda yalnız olmayı tercih ediyorum.aynalara bakamıyorum ve baktıgımda ise kendi yansımamdan korkuyorum ve gece geç saatlere kadar uyuyamıyorum ve çok korkuyorum. tavsiyesi olan var mı? ne yapabilirim

Size en kısa zamanda bir psikoloğa gitmenizi tavsiye ederim :)

Geri