Domuz gribinden korunmak için neler yapmalıyız

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Domuz gribinden korunmak için neler yapmalıyız
domuz gribinden korunmak için ne yapmalıyız domuz gribine yakalanmamak için neler yapmalıyız gribinden korunmak neler gribine yakalanmamak ne yapmalı
Ya arkadaşlar harbi paranoya olduk millet olarak sanırım en ufak soğuk algınlığında acaba domuz gribimiyim diye korkuyor insanlar soluğu hastanelerde alıyor

Dünyayı kasıp kavuran bu illet hastalık maalesef ülkemizde de görüldü haliyle millet olarak korkar olduk

Bu illet hastalık olan domuz gribine yakalanmamak için korunmak adına neler yapılabilir işte cevabı
domuz-gribi11-5232.jpg

Klasik griple aynı korunma yöntemleri izlenmeli. Hasta kişilerle temastan ve aynı ortamda bulunmaktan mümkün olduğunca kaçınılmalı. Kirli ellerle göz, burun ve ağza kesinlikle dokunulmamalı. Bulunulan ortam sık sık havalandırılmalı. Domuz çiftliklerinden uzak durulmalı, kaynağı bilinmeyen etler tüketilmemeli. Bol sıvı tüketilmeli, iyi beslenilmeli. İstirahat edilmeli. Acil durumlarda mutlaka doktora başvurulmalı. Öksürük ve aksırık esnasında ağız ve burun tek kullanımlık mendille kapatılmalı. Ev ahalisini korumak için yakın temastan kaçınılmalı, maske takılmalı, kişisel eşyalar paylaşılmamalı.

Ben ve oğlum okulda,kızım kreşte daha çok risk altında.Önlem olarak çok sık el sabunlama,kolonya kullanmaya özen gösteriyorum.Bunun dışında normal grip aşısı olacağız.Domuz gribi aşısını olmayı düşünmüyorum.bayağı tehlikeli olduğunu anlatan mailler aldım.Kafam karıştı.Her gün kaç kişiyle görüşmek zorundasın korunmak çok da kolay değil aslında.Okullar büyük tehlike altında

Geri