Dondurmalı soğuk kahve nasıl yapılır deneyen var mı?

• Konbuyu başlatan Coffelike
  • Başlangıç tarihi
C

Coffelike

Forum Okuru
Dondurmalı soğuk kahve nasıl yapılır deneyen var mı?

Dondurmalı soğuk kahve melek kadınlar kulübü dondurmalı soğuk kahve Nescafe forumda.​

Dondurmalı soğuk kahve nasıl yapılıyor hanımlar ben bir kahve tiryakisi olarak bunu merak ettim size sormak istedim. Dondurmalı soğuk kahve nasıl yapılıyor? Herhalde çakma latte de deniyor buna? Tarifi bilen varsa yazabilir mi yoruma? Denemek istedim açıkçası tadını merak ediyorum.

Merhabalar
Dondurmalı soğuk kahve yani çakma latte diyenler de var buna nasıl yapılır tarifi sizinle paylaşmak isterim. Dondurmalı soğuk kahve ben de hiç denemedim ama yeni tatlar denemek çok güzel bir deneyim olabiliyor. Aşağıda hemen dondurmalı soğuk kahve tarifini bulabilirsiniz.

"Dondurmalı soğuk kahve tarifi"​

• 2 tatlı kaşığı granül kahve
  • 1 yemek kaşığı sıcak su
  • 1 bardak süt
  • 1 tatlı kaşığı şeker
  • 3 yemek kaşığı istediğiniz dondurma benim tercihim vanilya olacaktır
  • 2-3 küp buz
Bir kabın içinde granül kahve, sıcak su ve şeker blender ile kopurtulur. Süt ve 1 yemek kaşığı kadar dondurma eklenerek yine karıştırılır. Büyük bir bardağa alarak içine buz ekleyebilirsiniz en üstüne de 2 yemek kaşığı kalan dondurma eklenir ve servis yapılır. Blender yoksa kavanoza konulup çalkalanabilir. Dilerseniz arkadaşlar aşağıdaki linkten "kahve nasıl yapılır" konumuzu da inceleyebilirler.

Geri