1. TİTAN

  TİTAN Forum Okuru

  Dördüncü Haftada Gebelik Belirtileri Nelerdir ?

  Konu, 'Gebelik belirtileri' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

  Hamilelik Belirtileri Dördüncü Haftada Neler Olur?


  Gebelik Belirtileri Dördüncü Hafta


  Sevgili melekler, anne olmak için yanıp tutuşan kadınlar her adet gecikmelerinde kendilerinde gebelik belirtileri aramaya başlarlar. Biz de lafı fazla uzatmıyor ve gebelik belirtileri dördüncü hafta konusunda sizlere bilgiler vermek istiyoruz...

  < Konu Resmi..>
  Hamileliğin ilk belirtileri 4.haftada görülmeye başlar. Hafif bir akıntı bunlardan biridir.4 haftalık hamile olduğunuzda hamileliğinizi bir kan ya da idrar testi ile doğrulamak mümkündür. Bu haftadaki belirtiler şöyledir:

  Tuvalate daha sık gitmeye başlarsınız. Artık eskisi gibi kendinizi tutamazsınız ve sadece az miktarda yaparsınız. Çünkü kan hacmi artmış ve dolu uterus alttaki mesaneye baskı uygulamaktadır.

  Bazı alt pelvik krampları ve “şişkinlik” hissedebilirsiniz. Gazınız olabilir ya da normalden daha fazla gaz çıkarabilirsiniz.

  İmplantasyon kanaması nedeniyle hafif bir akıntı olabilir.

  Özellikle bir süredir aç iseniz bir miktar mide bulantısı ve kusma hissi yaşayabilirsiniz.

  Göğüsleriniz narinleşebilir ve göğüs uçlarınız daha hassaslaşır. Özellikle küçük göğüslere sahipseniz göğüsleriniz daha dolgun ve yuvarlak görünebilir.

  HAMİLELİĞİN EN BELİRGİN BELİRTİLERİ İÇİN ERKEN GEBELİK BELİRTİLERİ KONUMUZA BAKMANIZI TAVSİYE EDİYORUZ. AYRICA TÜM HAMİLELİKLE İLGİLİ BELİRTİLER İÇİN GEBELİK KATEGORİMİZE BAKABİLİRSİNİZ.


   
  Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 3 Kasım 2015
Dördüncü Haftada Gebelik Belirtileri Nelerdir ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Gebelikte İlk Hafta Belirtileri nelerdir lütfen cevap verin

  Gebelikte İlk Hafta Belirtileri nelerdir lütfen cevap verin

  Gebelikte İlk Hafta Belirtileri nelerdir bana bu konuda bilgisi olan gebe kalmış arkadaşlarım cevap verirse çok sevinirim ama biraz acil cevap istiyorum:)
 2. Hamilelik Belirtiler Üçüncü Hafta belirtileri neler buyrun öğrenelim

  Hamilelik Belirtiler Üçüncü Hafta belirtileri neler buyrun öğrenelim

  Gebelik Belirtiler Üçüncü Hafta Üçüncü Hafta Hamilelik Belirtileri Hafta hafta gebelik belirtileri konumuza bir yenisini daha ekliyor ve sizlere gebelik belirtileri üçüncü hafta belirtileri hakkında bilmeniz gerekenleri bu yazımızda aktarıyoruz Melek'lerim. Buyrun gebelikte üçüncü hafta belirtileri neler öğrenelim. Bu hafta hamileliğin en erken dönemi olarak kabul edlir ancak...
 3. hamilelik belirtileri nelerdir

  hamilelik belirtileri nelerdir

  Ben yeni evliyim bebek istiyoruz, günüm de geçti, ama belirtiler neler tam bilemiyorum, sadece mide bulantısıyla baş dönmesi mi,yaşayan annelerden açıklamalar bekliyorum..:)
 4. Boş gebeliğin belirtileri nelerdir?

  Boş gebeliğin belirtileri nelerdir?

  boş gebelik nedir,boş gebelik nedenleri,boş gebelik sebepleri,boş gebelik tedavisi,boş gebelik hakkında bilgiler Genel olarak halk arasın da su gebeliği de olarak bilinir. Boş gebelikte gebelik kesesini oluşturan plasenta ve zar oluşurken bu materyalin içersin de bebek bebek oluşmaz. Tanısı çoğunlukla ultrason da embriyonun ve kalp atımlarının görülmesi gereken haftalar da gebelik kesesinin...
 5. Gebelikte 37. Hafta Belirtileri Ve Neler Olduğuna Bir Bakın

  Gebelikte 37. Hafta Belirtileri Ve Neler Olduğuna Bir Bakın

  Gebelikte 37. Hafta Belirtileri- Doğuma artık 3 var. Artık günleri hatta saatleri sayabilirsiniz. Bebeğiniz de son derece artık doğuma hazır e artık siz de hazırsanız problem yok. Normal doğum olacaksa mutlaka doğum hakkında bilgi edinmiş olun. Sezaryen günü verdiyse doktorunuz yine aynı şekilde sezaryen nedir son yıllarda yapılan epidural spinal anestezili sezaryen nedi bunları mutlaka...

Sayfayı Paylaş