1. MEÇHUL

  MEÇHUL Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  18 Ekim 2008
  Mesajlar:
  7.813
  Beğenilen Mesajlar:
  65
  Ödül Puanları:
  48
  Şehir:
  şehr-i MEÇHUL

  Dört harf

  Konu, 'Duygu Yüklü Yazılar' kısmında MEÇHUL tarafından paylaşıldı.

  [​IMG]
  Şimdi bir şarkı yaz bana, adı dört harf olsun. Sözlerinin içinde bir bakışının dilencisi olduğum en çok özlenilen gözlerin olsun. O gözlerki anlamsızlıklara bin anlam katan. Ağlamanı gördüm, gülmeni gördüm, en acimaz bakışlarını gördüm. O gözlerde en çok uçsuz, buçaksız huzur vadisini gördüm.

  Şimdi bir şarkı yaz bana adı dört harf olsun. Bu şarkının müziği ılık yağan nisan yağmurları gibi ruhuma işleyen gülüşlerin olsun. O gülüş ile kurumuş bir ağaca baksan dayanamaz yeşerir. Bir zamanlar kurumuş bir ağaçtım, sende yeşeren. Ne zamanki bakışların üstümden çekildi ben kurudum.

  Şimdi bir şarkı yaz bana adı dört harf olsun. Bu şarkıda sen gül, ben bülbül olayım. Labirent yollardan kapına geleyim, sevgimi hürmetle sana sunayım. Sen gül'ün rolüne burun, isteme beni kapında, kov acizane sevgimi. Bu hep böyle olsun! Varılmaz olan sana, varmak değildi amaç! Senin yolunda ölmekti amaç. Boş ver bu sözleri, sen gül'sün bunuda anlamazsın, bülbül'ü asırlardır anlamadığın gibi. Sen gül'sün, ben gülünü kaybeden bülbül.

  Şimdi bir şarkı yaz bana adı dört harf olsun. Bu şarkıda sen güneş ol. Her yeniden doğmak için battığında, seni izlerken ben kendi içimde bir daha doğmamak üzere tek bir defa batayım. Şimdi doğuyorsun her sabah sevdiğinin gönlünde. Bense o akşam battım içimde bir daha doğmamak üzere.

  Sensiz yaşayamam, sensizliğin içinde ölürüm demiştim. Sen alaycı gözlerinle bana bakarak kimse, kimse için ölmez dedin. Evet kimse, kimse için ölmedi. Kimse olmayan sen için ölündü! Şimdi bir şarkı yaz bana, adı dört harf olan "ölüm" olsun.

   
Dört harf konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. harf

  harf

  Görülen harfe çok dikkat etmek gereklidir. Harfler ile birlikte görülen şeylere de çok dikkat etmek gerekir ve yorumunu bunlara göre yapmak lazımdır.
 2. Dört

  Dört

  Uyum, huzur ve mutluluğu temsil eder.
 3. Harf İnkılabı

  Harf İnkılabı

  harf inkılabı öncesi harf inkılabı öncesi ve sonrası inkılabının inkılabının ve sonrası inkılabından önce HARF İNKILÂBI HARF İNKILÂBI* Prof. Dr. Zeynep KORKMAZ Sayın Bakanlar, Sayın Milletvekilleri, Sayın davetliler, değerli meslektaşlarım. Türkiye Cumhuriyetinin 75'inci, dil inkılâbının 66'ncı, harf inkılâbının da 70'inci yıl dönümü dolayısıyla, kültür inkılâbının ilk yapı taşı...
 4. harf inkılabı

  harf inkılabı

  islami açıdan harf inkılabının önemi nedir?

Sayfayı Paylaş