Dostluk Üzerine Söylenen Anlamlı Sözler

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Dostluk Üzerine Söylenen Anlamlı Sözler
Herkesin hayatın da acı ve mutluluğunu paylaştığı özel dostlukları vardır. Dost kolay elde edilip kazanılmıyor. Herkesle belki arkadaş olunabilir ve herkes sizin dostunuz olamaz. Dostluk üzerine söylenen en anlamlı güzel sözleri sizler için melekler mekanı olarak bu yazımız da paylaşıyoruz.
dostluk.jpg


Hiç ellerin taşı bana değmez, ille bir arkadaşımın gülü yaralar beni. Kırma kalbimi ey dostum sen benim kardeşimsin.

dostluk sözleri İyi güne aldanıp dostlarım var sanırsın, Unutma! Gerçek dostu, kötü günde tanırsın..

dostluk sözleri Riya ile paranın padişahı değiliz biz. Parçalanmış gönül hırkalarını yamar giyeriz biz. Arkadaşlarla ağlar arkadaşlarla güleriz biz. Canım Arkadaşım!

dostluk sözleri Dostluk iki yürek arasında akan bir nehir gibidir; gittiği yeri de temirler, geldiği yeri de.

dostluk sözleri Garip insan, hiç dostu olmayandır. (Hz Ali)

dostluk sözleri Dost deniz kenarındaki taşlara benzer.Önce tek tek toplarsın sonra birer birer denize atarsın ancak bazılarına kıyamazsın. İşte sen o kıyamadıklarımdansın.

dostluk sözleri Dostluk; Unutulmayacak kadar güzel ve sadece ender insanlar yaşanacak kadar özeldir.

dostluk sözleri Acıların bir kum tanesi kadar küçük,mutlulkların nisan yağmuru kadar bol olsun.Hayatta bir kere ağlarsan oda mutluluk olsun.Dostum.

dostluk sözleri Dostlarımı azalttım, birde baktım düşmanlarım da azalmış!

dostluk sözleri Dostluk SözleriZaman gelir yollarına kar yağar,etrafını hüzün bulutları sararsa,ne zaman bir dosta ihtiyaç duyarsan dost olabildiğim kadar burdayım.

dostluk sözleri Ben elindeki değeri kaybedince bilenlerden değil, değer verdiği için kaybedenlerdenim.

dostluk sözleri Hep zamana yenik düştük esiri olduk anlamsız koşuşturmaların.ama bir kez adını yüreğimize kazıdığımız dostlarımızı hiçbir zaman unutmadık.

dostluk sözleri Dostluk para gibidir; elde ediImesi kolay, korunması zordur!

dostluk sözleri Dostluk ağlamaksa, yüreğindeki acıyı paylaşmaksa, üzüldüğünde sıcak bir kucaksa ve dostluk için ateşe atılmaksa, dünya durana, can bedenden çıkana dek sevdiğimsin.

dostluk sözleri Gerçek dostlar yıldızlara benzer, karanlık çökünce ilk onlar görünür!

dostluk sözleri Kayan yer görünce su gibi akma, menfaat uğruna dostunu satma, eğer bu dünyada huzur arasan; olur olmaz herkesi dost olur sanma.

dostluk sözleri Sen gülerken yanındakilerde güler ama ağlarken yalnız ağlarsın onun için öyle bir ağaca yaslan ki asla yıkılmasın öyle bir dost edin ki seni asla bırakmasın.

dostluk sözleri İnsanların arkamdan konuşmasını izliyorum, benim kendim hakkında bilmediğim ne kadar çok şey varmış..

dostluk sözleri Sahte dost sabuna benzer; Elini yüzünü temizledikten sonra ayağını kaydırır.

dostluk sözleri Biri olmalı varlığını daima bildiğin kendini güvende hissttiğin. Biri olmalı üzülme üzülürüm diyen biri olmalı hayatınızda.

dostluk sözleri İnsanlar fanidir; doğar,büyür ve ölür. Fakat hatıralar ebedidir; ne ölür, nede gömülür.

dostluk sözleri Yalnızlığıma değer veriyorum ben sevgili dost. Oturtuyorum onu karşıma. Susturuyorum önce. Çünkü benimle en çok konuşan o.

dostluk sözleri Bu zamanda az dostun olsun, daha iyi… Herkesle uzaktan hoş beş edip geçmeli, can gözünü açınca görüyor ki insan; en büyük düşmanıymış en çok güvendiği.

dostluk sözleri Hiç ellerin taşı bana değmez, ille bir arkadaşımın gülü yaralar beni.

dostluk sözleri Bir insana tamamen güvendiğinizde iki sonuçtan birini elde edeceğiniz kesindir. Ya yaşam boyu dost, ya hayat boyu bir ders…

dostluk sözleri Arkadaşını severken ölçülü sev. Belki bir gün düşmanın olabilir. Dargın olduğun zaman da ölçülü ol ki bir gün arkadaş olursun. Sonra da yaptığına pişman olursun.

dostluk sözleri Kusursuz arkadaş aramak, dost edinmeyi istememek demektir. Ben seni olduğun gibi kabul ediyorum canım arkadaşım.

dostluk sözleri Koca bir çölde kum tanesi olmak ya da okyanusta su damlası, ama en güzeli milyonlarca insan arasında senin arkadaşın olmak.

dostluk sözleri Yalnızca bizim gibi insanlar, benim gibi yaşama delicesine âşık olanlar ve mücadelemize ve eskisinden çok daha iyi olan çalışmaya âşık olan insanlar amacı doğru olarak olduğu gibi görünmeye başlayan ancak bizim gibi insanlar bize kalmış tek bir şans bile olsa dostlarını terk etmezler.

dostluk sözleri Hakiki arkadaşlık sıhhatten farksızdır; kıymeti, ancak elden gittikten sonra anlaşılır.

dostluk sözleri Doğruların borcu arkadaşlara iyilik etmektir, kötülük etmek değil. Dostlar aynadır o yüzden hep bana doğruları söyle, dostumun doğruları yaralamaz beni.

dostluk sözleri Arkadaş vurulunca değil unutulunca kahrından ölürmüş. Biz arkadaşlarımızı kır çiçekleri gibi avucumuzda değil, kurşun yarası gibi yüreğimizde saklarız.

dostluk sözleri Dostlarınla öyle yaşa ki düşman olduğunda hakkında söyleyecek sözleri olmasın. Düşmanlarınla öyle yaşa ki dost olduğunda yüzün kızarmasın.

dostluk sözleri Gerçek arkadaşı olmamak, yalnızlığın en kötüsüdür. İyi ki varsın ve hep yanımdasın can dostum.

dostluk sözleri Mutluluk, çamurdan pastalardı Mutluluk, oyuncak Çizgifilmler tozpembe anlatırdı hayatı. Bende bu kadar ağlamazdım istediğim olmadığında bile bu denli yıpranmazdım.

dostluk sözleri İyi insanlarla arkadaş olunuz. Kötü kimseyle arkadaşlık etmektense, yalnız olmak evladır.

dostluk sözleri Arkadaşlık ağlamaksa, yüreğindeki acıyı paylaşmaksa, üzüldüğünde sıcacık bir kucaksa ve arkadaşın için ateşe atılmaksa dünya durana dek arkadaşımsın.

dostluk sözleri Dostluk, mantar yemeği gibidir. Zehirli veya zehirsiz olup olmadığı ancak yendikten sonra belli olur.

dostluk sözleri İyi bir arkadaşı olanın aynaya ihtiyacı yoktur.

dostluk sözleri Gülü gülene, dikeni zalime, nefreti haine, kalbini sevene ver ki mutlu olasın. Arkadaş uğruna ölmek kolaydır ama uğrunda ölünecek arkadaş bulmak çok zordur. Sana tavsiye; yüzüne gülen hiç bir zaman dost değildir.

dostluk sözleri Dost düğünde halaya, ölümde tabuta omuz verendir. Biz dostumuzun her daim yanındayız, ayrılmayız.

dostluk sözleri Yürek umutlara gebe olduğundan beri arkadaşlıklar ayrılıklara yenik düşmedi, yüreğimiz darağacındayken bile ölüme koşup arkadaşımızı sevmeyi bildik.

dostluk sözleri Güller, laleler, bütün çiçekler solar. Çelik ve demir kırılır ama sağlam arkadaşlık ne solar ne de kırılır.

dostluk sözleri Arkadaşlık ağaca benzer, kurudu mu yeşermez artık.

dostluk sözleri Hayatı yenecek kadar güçlü, hayattan beklentilerini alacak kadar umutlu, umudunu yitirmeyecek kadar inançlı, mutlu ve sevgi dolu günler senin olsun can dostum.

dostluk sözleri Dostluk çukurda biriken yağmur suyu değil ki güneş vurunca kurusun. Bizim dostluğumuz deniz misali buharlaşsa da yağmur misali geri döner iyi ki varsın.

dostluk sözleri Kaybetmeyi göze alamayacak kadar az arkadaşım var.

dostluk sözleri Zaman gelir yollarına kar yağar, etrafını hüzün bulutları sararsa, ne zaman bir dosta ihtiyaç duyarsan dost olabildiğim kadar buradayım.

dostluk sözleri Arkadaşlık çukurda biriken yağmur suyu değil ki güneş vurunca kurusun. Bizim arkadaşlığımız deniz misali buharlaşsa da yağmur misali geri döner iyi ki varsın.

dostluk sözleri “Arkadaşlar, arkadaşlık diye bir şey yoktur” diye haykırdı ölmekte olan bilge; “Düşmanlar, düşman diye biri yoktur” diye haykırıyorum ben, yaşayan aptal.

dostluk sözleri Arkadaş, hem iyi görünen, hem iyi olan insandır; iyi görünen ama iyi olmayan insan ise dost görünür, ama dost değildir.

dostluk sözleri Bir arkadaşınız, yemiş bahçesini geziyorsa, dalgın görünmeniz en büyük nezakettir.

dostluk sözleri Yaşam gülmeyi, sevgi hak etmeyi, vefa unutmamayı, dostluk sadık kalmayı bilenler içindir.

dostluk sözleri Gülmek senin tutkun olsun, eğer bir gün ağlarsan, o"da sevinçten olsun, bugünün dünden, yarında bugünden güzel olsun. Canım arkadaşım!

dostluk sözleri Hayata değer bir yaşam, sevmeye değer bir aşk, dostluğa değer bir arkadaşlıktan asla vazgeçme.Ne eksik ne fazlasını ara ve seni üzenle asla uğraşma !

dostluk sözleri Arkadaşlarınla öyle yaşa ki düşman olduğunda hakkında söyleyecek sözleri olmasın. Düşmanlarınla öyle yaşa ki arkadaş olduğunda yüzün kızarmasın
 
Geri
Üst