Etiketler:
 1. TİTAN

  TİTAN Forum Okuru

  Dövme Yaptırmak İsteyenlere Öneriler

  Konu, 'Cilt Bakımı' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

  dövme yaptırma yaşı sevgili dövmeleri dövme , yaptırmak isteyenler, öneriler, tavsiyeler, ipuçları, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz


  < Konu Resmi..>
  Sevgili melekler,

  Şahsen hiç tavsiye etmiyorum ama zevk meselesi,dövmeden hoşlanıyor olabilirsiniz.İlk defa yaptıracaksanız,size birkaç tavsiyemiz var.
  Kaç yaşından itibaren dövme yaptırılabilir?
  Bu yasalarımızda 18 yaş olarak belirlenmiştir. Daha alt yaşlar için dövmeyi yaptıracak kişinin velisinin yazılı izni gerekmektedir. Ama yine de 16 yaşın altında vücutsal gelişimi tamamlanmamış birine dövme yapmak sakıncalıdır. Çünkü vücut geliştikçe dövmenin yeri de değişecektir.

  Dövme yaptıracağım mekanı nasıl seçmeliyim?
  Maalesef başka ülkelerde olduğu gibi ülkemizde de ev, güzellik salonları, kuaförler gibi profesyonellikten uzak mekanlarda dövme yapan kişiler bulunuyor. İyi bir dövme sahibi olmak ve daha da önemlisi sağlığınızı tehlikeye sokmak istemiyorsanız, yaptıracağınız yerin ve kişilerin sadece bu konuda hizmet verdiğinden emin olun. Bu konuda en öncelikli kriter, dövmenizi yaptıracağınız yerin kesinlikle sadece dövme stüdyosu olması ve yapan kişinin de bu konuda uzman olmasıdır. Bu sayede dövmenizle bir ömür boyu mutlu olabilirsiniz.

  Ayrıca dövme yaptıracağınız yerin senelerdir hizmet veren bir stüdyo olmasına dikkat edin ve daha önce yaptıkları işleri hiç görmediyseniz, yaptıkları işlerin fotoğraflarına bakmak isteyin. Böylece işçiliğin kalitesini anlayabilirsiniz.

  Dövme yapılan yerin hijyeninden ve dövme yapan kişinin ustalığından nasıl emin olurum?
  Dikkat edilmesi gereken şeylerden ilki, dövmeyi yapan kişinin referansları ve sanatçı kişiliği olmalıdır. Sonuçtan memnun kalmak ve yapılanı beğenmek çok önemlidir çünkü dövme bir beden süsüdür. Ayrıca kreatif yanı güçlü bir uygulayıcının, uygulamayla ilgili kişiye özel önerileri karar vermede kolaylık sağlamakta ve memnuniyeti arttırmaktadır.

  İkinci en önemli nokta uygulamanın hijyenik olup olmadır.

  Dövmenin yapıldığı ortamda şunlara dikkat edilmelidir:
  - Yer ve tüm yüzeyler kısaca ortam temiz mi?
  - Titizlikle eldiven kullanılıyor mu ve değiştiriliyor mu?
  - Tek kullanımlık iğne kullanılıyor mu ve iğne sizin yanınızda açılıyor mu?
  - İşlem sonrası dövmeyi örten malzeme steril paketlerde mi?
  - Boyalar steril halde mi?
  - Uygulamayı yapan kişiye özellikle ilk 24 saatte ve sonraki günlerde gerekli hallerde ulaşmak kolay mı?

  Dövme yaptırmak ne kadar sürer?
  Dövme yaptırma süresi 5 dakikadan (basit bir harf, ufak bir yıldız gibi) onlarca saate kadar uzayabilir. Burada dikkat edilmesi gereken husus, bir seansta üç saatten fazla çalışılmaması gerektiğidir. Onar gün ara ile seanslara devam edilebilir. Profesyonel bir dövmeci 45 dakika içerisinde 50 cm2 lik bir alana dövme yapabilir.

  Yeni yapılmış dövmeye nasıl bir bakım uygulamalıyım, nelerden sakınmalıyım?
  Dövme bakımı: Dövmenizin bandajını iki ile beş saat sonra açınız. Tavsiye edilen solüsyon ile tarif edildiği şekilde temizleyerek ince bir tabaka Bactroban krem sürünüz. Bir hafta boyunca size tavsiye edilen periyotlarda bu bakımı sürdürerek 24 saat sudan, bir hafta boyunca havuz ve denizden uzak tutunuz. Dövmenizi bir hafta boyunca direkt güneş ışığı ve solaryumdan koruyunuz. Dövmenin üzerinde kabuklar oluşabilir, bunları soymayınız.

  Yaz aylarında dövme yaptırılabilir mi? Bir ay güneşe çıkmamak gerekiyor mu?
  Dövme yılın her mevsiminde yaptırılabilir. Dövmenizi yaptırdıktan 5 gün sonra denize girebilir ve güneşe çıkabilirsiniz. (Eğer dövmeniz renkli ise bu süre 7 gündür.) Fakat burada üzerinde önemle durulması gereken nokta, dövmenizin renginin hayatınız boyunca ilk günkü gibi kalması için yanmak amacı ile güneşe çıktığınızda en az 30 faktörlük koruyucu krem sürmenizdir.
  tattoomatic   
Dövme Yaptırmak İsteyenlere Öneriler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Dövme yaptırmak

  Dövme yaptırmak

  Allah (cc) insana özel bir önem vererek onu en güzel biçimde, azalarını son derece dengeli ve bir o kadar da âhenkli bir şekilde yaratmıştır. Güzel yaratılan insanın güzelliklerine güzellik katması için süslenmesine de izin verilmiştir. Yüce Allah Kur’ân-ı Kerîm’de şöyle buyurmuştur: “Allah’ın kulları için yarattığı süsü ve güzel rızıkları kim haram kıldı? De ki; onlar dünya hayatında,...
 2. Gebelikte dövme yaptırmak?

  Gebelikte dövme yaptırmak?

  Gebelikte dövme yaptırmak? Normal şar tlarda olduğu gibi gebeliktede steril ortamlarda yapılmayan dövmeler çok büyük tehlikeler taşır. Başta hepatit B ve C olmak üzere, aids, tet anos, frengi, tüberküloz kan yoluyla bulaşan en riskli hastalıklardır. Özellikle hepatit C hastalığının yayılmasında dövmenin büyük önem taşıdığı söylenmekte. Gebelerde özellikle artan gebelik hormonlarına bağlı...
 3. Dövme Yaptırmak Zararlımıdır?

  Dövme Yaptırmak Zararlımıdır?

  dövme, zararları varmıdır, dövme resimleri, bilgileri için yazımıza buyrun arkadaşlar. şu sıralar dövme yaptırmak çok moda oldu melekler. kimi görsem orasına burasına dövme yaptırmış hatta artık kapalı bayanlar bile dövme yaptırmakta. peki dövme yaptırmak zararlımıdır? işte sorunuzun cvbıiçin sizi yazımızı okumaya davet ediyoruz melekler ::D:D Uzmanlar, dövmelerin gerekli hijyen...
 4. dövme yaptırmak günah mıdır melkler

  dövme yaptırmak günah mıdır melkler

  Dövme yaptırmak istiyorum, abtest tutar mı dövme yaptıranların yani abdesti kabul olur mu onunla ilgili bi ton bişeyler söylüyorlar yok efendim dövmeli kişinin apdesti olmazmış vs bilgi varmı yada kaynak elimizde teşekkürler.
 5. Kalıcı Dövme Yaptırmak İsteyenlere 2012 Model Tattoo Dövme Örnekleri

  Kalıcı Dövme Yaptırmak İsteyenlere 2012 Model Tattoo Dövme Örnekleri

  kalıcı dövme modelleri kalıcı dövme şekilleri Kesinlikle dövme yaptırma taraftarı değilim ancak bazı dövmeler de var ki gerçekten çizenin ellerine sağlık dedirtiyor insana melekler :) İlla yaptıracağım diyorsanız, dövme sanatı konusunda uzmanlaşmış, hijyenik ortam ve koşulları sağlamış yerleri tercih etmenizi tavsiye ediyoruz. Yani ucuz diye önünüze gelen herhangi bir dövmecide bu işi...

Sayfayı Paylaş