Dr. Mehmet Öz'den zayıflayacaklara öneriler

handanca

Daimi Üye
Yönetici
Dr. Mehmet Öz'den zayıflayacaklara öneriler
meleklermekani30-9341.jpg

Sabahları TV'deki programlarındada bu tavsiyeleri söylemeyi ihmal etmiyor sayın ÖZ. Bende burdan paylaşmak istedim arkadaşlar...

*Beyazlardan uzak durun: Beyaz ekmek, makarna, beyaz pirinç ve şeker kesilmeli. Bunlara ilaveten şeker, basit karbonhidratlar, yüksek früktozlu mısır şurubu, trans yağlar, doymuş yağlar, tam buğday olmayan ya da beyazlaştırılmış un, buzdolabınızdan ve mutfak dolabınızdan uzak olmalı.

* Ekibinizi kurun: İyi bir beslenme uzmanından tavsiyeler almaktan korkmayın. Ancak ekibinizdeki en önemli eleman sizi destekleyen ortağınız olmalı. Bu sizi yüreklendirecek ve başarısız olmanızı engelleyecek kişi olacaktır. Yakın bir arkadaş, sevgili ya da eşinizin sizi motive etmesine izin verin.

* Yeni bir yemek stratejisi geliştirin: Şu anki yemek stratejiniz muhtemelen çok temeldir. Günde 3 öğüne ve arada atıştırmalıklara müsaade eden yeni bir yemek modeli geliştirin. Böylece hiç açlık hissetmezsiniz. Akşamları yedikten en az 3 saat sonra yatın ve gün aşırı kendinizi bir tatlıyla ödüllendirin.

* Kalori alımını yavaşlatın: Her gün yediklerinizden 100 kalori azaltın. Böylelikle beyninize sizi tatmin edecek miktarda leptin ve gherlin salgılaması için iyi bir şans vermiş olacaksınız. Yemeğinizi doğru servis edin ve yemek için yeterli vakit ayırın. Böylelikle doymuşluk hissinizi ayarlarsınız.

* Hareketli olun: Egzersiz kilonuzu kontrol etmenize yardımcı olur. Ayrıca kalbinizi zorlayabilecek yüksek tansiyon, kolesterol ve diyabet gibi rahatsızlıkların gelişmesini engeller. Egzersiz kalp hastalığına sebep olan stresi de azaltır. Hiç bir şey yapamıyorsanız, size önerim günde 10 bin adım atın. İlerlemenizi takip edebilmek için kendinize bir adım ölçer alın.

Geri