Dr oetker kabartma tozu ile poğaça tarifi var mı?

M

Misketlimon

Forum Okuru
Dr oetker kabartma tozu ile poğaça tarifi var mı?

Dr oetker kabartma tozu poğaça tarifi melek kadınlar kulübü dr oetker kabartma tozu poğaça forumda.​

Kızlar de oetker ürünlerini çok kullanırım ben hiç poğaça yapmadım. Dr oetker kabartma tozu poğaça yapan var mı hiç nasıl oluyor. Böyle kıyır kıyır ağızda dağılan poğaça oluyor mu acaba? Tarif varsa yazabilir misiniz? Çocukların beslenmelerine de iyi oluyor poğaça kek.

Merhabalar
Valla ne yalan söyleyeyim ben de çok severim böyle kıyır kıyır poğaça. Poğaça zaten mayalı olursa yumuşacık kabartma tozu olursa kıyır kıyır oluyor yani damak zevkinize göre de yapabilirsiniz. Çocukların için de farklı gelecektir. Şimdi dilerseniz size dr oetker kabartma tozu poğaça tarifi verelim. Mayalanma beklemeden harika bir poğaça tarifi olacak emin olun. İçine peynir ya da dereotu da eklerseniz daha bir hoş oluyor.

"Dr oetker kabartma tozu poğaça tarifi"​

• 125 Gr margarin ya da tereyağı
  • 1 su bardağı yoğurt
  • Yarım çay bardağı sıvı yağ
  • 1 tatlı kaşığı tuz
  • 1 paket Dr oetker kabartma tozu
  • 3.5 su bardağı elenmiş un yavaş ekleyin
  • 1 yumurta sarısı üzeri için akını hamuruna ekleyin
  • Üzeri için yine çörek otu ve susam tercihe göre
  • İçi için peynir maydanoz
Malzemelerden hamur elde ederek bekletin. Dinlenen hamurdan mandalina büyüklüğünde parçalar alın ve elinizde açın içini koyun kapatın. En son yumurta sarısı sürün üzerine ve susam çörek otu serpebilirsiniz. 25-30 dk kadar 180 derecede altlı üstlü pişirin. Kıtır kıtır harika oluyor deneyin mutlaka. Dilerseniz aşağıdaki linkten yine benim paylaştığım "lavisten poğaça tarifi" ne bakabilirsiniz.

Geri