Dua köşesi

Melekler bugün sizlerle atamız H.z İbrahim a.s in duasını paylaşmak istedim

Ey Rabbimiz onlara içlerinden senin ayetlerini kendilerine okuyacak onlara kitap ve hikmeti öğretecek onları temizleyecek bir peygamber gönder çünkü üstün gelen herşeyi yerli yerince yapan yalnız sensin (bakara 129)

Allah-36c.gif

Rahman ve Rahim olan Allah'ın adı ile

Lekad câekum resûlun min enfusikum azîz(azîzun), aleyhi mâ anittum harîsun aleykum bil mu’minîne raûfun rahîm(rahîmun).

Andolsun ki; size, sizin içinizden azîz bir Resûl geldi. Sizin üzüldüğünüz şey, O'na ağır gelir (O'nu üzer). Size çok düşkün, mü'minlere şefkatli ve merhametlidir.
Tevbe suresi
(128.ayet)

Unutmadan köşende hayırlı olsun cnm

köşen hayırlı olsun canımm güzel bir köşe olucak dualarımız sayesinde unutmadan repimide vereyim :)

Allahım haktan ayrılmaktan iki yüzlülükten ve kötülüklerden sana sığınırım.

Melekler bugün sizlerle hz. asiye validemizin okuduğu duayı zalim kocanın şerrinden korunma duasını paylaşmak istedim

Rabbim bana katında cennete bir ev yap beni firavundan ve onun kötü işinden koru ve beni zalimler topluluğundan kurtar (tahrim suresi 11)

Melekler bugün sizlerle mahcup edilmeme duasını paylaşmak istedim

İnsanların dirilecekleri gün beni mahcup etme (şuara suresi 87)

Melekler bugün sizlerle ayakların şifası için okunacak duayı paylaşıyorum

Sabah ve akşam namazlarından sonra üç defa kureyş suresi okunur

sabah duası

ey allah'ım! Acizlikten,tembellikten,korkaklıktan cimrilikten, eli kolu dökülür derecede takatsizlikten kasvetten,gafletten,zilletten,azlıktan,meskenetten sana sığınırım. Fakirlikten,küfürden,fısktan,şekavetten,nifaktan, yaptığını insanların duyması ve medh etmeleri için yapmaktan, riyadan, sana sığınırım. Sağırlıktan, dilsizlikten, delilikten, cüzzamdan, abraşlıktan ve kötü hastalık..

Geri