1. *BEYZA*

  *BEYZA* Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  16.356
  Beğenilen Mesajlar:
  2.405
  Ödül Puanları:
  113

  Dudak dolgusu kalıcılığı ne kadardır?

  Konu, 'Güzellik ve Bakım Önerileri' kısmında *BEYZA* tarafından paylaşıldı.

  Dudaklar çekici bir yüz görünümü için vazgeçilmez estetik unsurlardır. Pek çok ve önemli fonksiyonel işlevlerinin yanında parlak, dolgun ve estetik açıdan güzel şekle sahip dudaklar günümüz kadınlarının ilgi odağı durumundadır.
  İlerleyen teknoloji ile birlikte ameliyat olmaksızın istediğimiz şekil ve dolgunlukta dudaklara kavuşmanın kolaylaşması, konuya ilgi ve talebi dahada artırmıştır.

  Düşünsenize 10dk. da dolgun ve parlak dudaklara sahip olacaksınız, acı çekmeden, ameliyat olmadan, hemde normal yaşantınıza devam edeceksiniz. Bu gerçekten de muhteşem bir kolaylık. Şimdi isterseniz dudak dolgusu ile dudak büyütme işlemi hakkında en çok merak edilen konuları birlikte inceleyelim.

  Dudak dolgusu zararlı mıdır?

  Kliniğimizde dudak dolgusu için Juvederm Smile ve Juvederm Volbella ürünleri kullanılmaktadır. Tüm dolgu uygulamalarında olduğu gibi ürünün kalitesi olumsuz sonuçlar yaşanmaması açısından son derece önemlidir.

  < Konu Resmi..>
  Juvederm Allergan ın üretmiş olduğu dünyadaki en kaliteli 2-3 dolgu markasından birisidir. Dudak dolgusu içeriği Hyaluronik asitolması sebebiyle, vücut ile son derece uyumlu, alerjik reaksiyonu neredeyse hiç olmayan bir üründür. Dolayısıyla gösterilmiş bir zarar söz konusu değildir.

  Dudak dolgusu ile neler yapılabilir?

  Dudak dolguları ile, dudak asimetrisi giderilebilir, alt ve üst dudak arasındaki altın oran sağlanabilir, dudakların hacimi artırılarak daha dolgun gözükmesi sağlanabilir, dudak şekli değiştirilebilir ve son olarak dudak hatlarında belirginleştirme (dudak konturu çalışması) yapılabilir.

  Dudak dolgusu uygulaması ne kadar sürer, işlem ağrılı mıdır?

  Dudak dolgusu ile dudak estetiği işlemi yaklaşık olarak 10dk. kadar sürmektedir. İşlem öncesinde eğer kişi ağrıya çok hassas ise, sinir uyuşturması yapılır ve hastanın hiç ağrı duymaması sağlanır.

  Ancak bu işlemin dezavantajı yaklaşık 2 saat kadar dudakların uyuşuk kalmasıdır. Diğer taraftan hastalarımızın büyük bir kısmında, uyuşturucu kremler kullanarak ve buz uygulaması ile işlemi kolaylıkla gerçekleştirmekteyiz.

  Bu arada kullandığımız Juvederm marka dolgu maddelerinin içinde bulunan anestezik madde sayesinde uygulama sırasında ağrı hissetme ihtimaliniz dahada azaltılmaktadır.

  Dudak dolgusu kalıcılığı ne kadardır?

  Kullandığımız Juvederm Smile dolgumuzun kalıcılığı genelde 6-10 ay iken Juvederm Volbella isimli dolgumuzun kalıcılığı 12-14 ay arasında değişmektedir. Bu süreler genellikle kişinin metabolizmasına ve uygulama tekniğine bağlı olarak değişim gösterir.

  Bu sebeple uygulamanın uzman bir hekim tarafından yapılması sonucun başarısı ve kalıcılığı için büyük önem taşır.

  Daha uzun süreli yada kalıcı olduğu söylenen dolgular olduğu söyleniyor doğru mudur?

  Dolgu maddesi olarak kalıcı dolguların kullanılmasını hiçbir zaman önermiyoruz. İleride bu dolgular herhangi bir probleme sebep olduklarında dokudan temizlenmeleri neredeyse imkansızdır.

  Dolayısıyla dolguların eriyen maddeler olması önemli bir avantajdır. Ancak eğer kişi birkaç geçici dolgu uygulaması sonrasında kalıcı bir dudak estetiği istiyorsa, Permalip dudak silikonu, dudağa yağ enjeksiyonu veya diğer dudak estetiği ameliyatları ile kalıcı sonuç sağlanabilir.

  Piyasada daha uzun kalıcılığı olduğu söylene dolgu maddeleri ise, hiçbir zaman gerçeği yansıtmaz, bu türden uygulamaları başka merkezlerde yaptıran çoğu hastam kalıcılığın hiç de söylendiği gibi olmadığı (5 senelik kalıcılıktan bahsedilmiş kendilerine) 3-4 ayda dolgunun eridiğinden yakınırlar.

  Ayrıca üretici firmanın güvenilir olup olmaması,sağlıkla ilgili konularda son derece önemlidir. Bu sebeple Juvederm gibi güvenilir dolgu markalarının kullanılmasını her zaman tavsiye ediyoruz.

  Geçici dudak dolgusu uygulamasında uygulayıcı neden önemlidir?

  Tüm dolgu uygulamalarında olduğu gibi estetik dudak dolgusu uygulamasının mutlaka deneyimli bir estetik plastik cerrahi uzmanı tarafından yapılmasını öneriyoruz.

  Estetik cerrahın sanatsal görüsü, estetik dudak formu değerlendirmesi ve anatomi bilgisi, kişinin isteklerini karşılayan bir uygulama yapılmasını sağlayacaktır. Dolayısıyla her uygulayıcının farklı sonuçlar elde etmesi de son derece doğaldır.

  Estetik cerrah adeta bir heykeltraş gibi, dudak dolgusunu kullanır ve ortaya bir sanat eseri çıkar, bu noktada kişisel farklılıkların devreye girmesi son derece doğaldır.
   
Dudak dolgusu kalıcılığı ne kadardır? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Rujunuza kalıcılık

  Rujunuza kalıcılık

  Rujunuz dudak kenarlarınıza mı taştı? Önce çubukla taşan kısımları temizleyin; sonra pamuklu çubuğun ucuna bir parça fondötene batırıp lekeleri kapatın, pudralayın, rujunuzu yenileyin. Rujunuzu sürmeden önce dudaklarınıza biraz fondöten sürüp pudralayın. Bir kat ruj sürün, fazlasını almak için iki dudağınızın arasına bir kağıt mendil koyup dudaklarınızı bastırarak kapatın, 2.katı...
 2. Neden Dudak Kalemi Kullanmalısınız?

  Neden Dudak Kalemi Kullanmalısınız?

  dudak kalemi kullanımı, dudak kalemi ne işe yarar, dudak kalemi Sevgili melekler, dudak makyajınızın belirlenmesine yardımcı olan dudak kalemini makyajınızda eksik etmemeniz gerekiyor. Makyajınızın tamamlayıcı unsurlarından biri olan dudak kalemi bakın hangi sebeplerden iyi sonuç alınmasını sağlıyor... 1- Kalıcılık sağlar Rujunuzun daha kalıcı olmasını istiyorsanız dudak kalemi...
 3. Dudak dolgusu Hyalüronik Asit Nedir?

  Dudak dolgusu Hyalüronik Asit Nedir?

  en iyi dudak dolgusu hangisi,hyalüronik asit nedir,dudağa hangi dolgu iyidir,dudağına dolgu yaptıranlar,dudak dolgusu hakkında bilgiler Daha ziyade kadınlar arasında son dönem trendleri arasına giren dolgun dudak isteği, sağlık ve estetik sektörünün de konuya ilgisini yoğunlaştırmasıyla, uzun süreden beridir etkileri bilinen ve yan etkisinin neredeyse hiç olmadığı, çeşitli tedavilerde...
 4. Kalın dudaklar inceltilebilirmi?

  Kalın dudaklar inceltilebilirmi?

  Dudak Kalınlaştırma Daha dolgun ve hacimli dudaklar, daha belirgin dudak çizgileri, daha çekici kontürler daha özgün bir dudak şekline sahip olmak istiyorsanız, enjeksiyon yöntemi ile dudak estetiği (dudak dolgusu) en çabuk uygulanan, en az yan etki riski ile, doktorunuzun sanatına bağlı olarak en tatmin edici sonuçların alındığı yöntemdir. Enjeksiyon ile dudak estetiği, direk dudak dokusuna...
 5. Sürekli dudaklarım çatlıyor nedeni nedir?

  Sürekli dudaklarım çatlıyor nedeni nedir?

  Kronik biçimde, sık sık çatlayan dudaklar ne kadar dudak kremi sürerseniz sürün herhangi bir iyileşme göstermeyebilir. Bu durumda en iyisi öncelikle bir cilt uzmanına başvurmak olacaktır. Bu arada aşağıda sıralanan, olası dudak çatlaması nedenlerinden bazılarına bir göz atabilirsiniz. Dudak çatlamasına karşı dudak kremi seçerken boyalı, aromalı ürünlerden ziyade anti-alerjik ve güneşten...

Sayfayı Paylaş