Etiketler:
 1. TİTAN

  TİTAN Forum Okuru

  Dudak Uçukları İçin Bitkisel Öneriler

  Konu, 'Alternatif Tıp' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

  Dudak Uçuklaması Bitkisel Dudak Uçuğı Bitkisel çözüm
  Dudak Uçuğuna ne iyi gelir
  Genelde korkulduğunda çıktığı söylene oysa herpes adlı virüs sebebiyle oluşan uçukların bitkisel tedavileri için tavsiye edebilecekleirmiz şöyle melekler :)

  [​IMG]


  Ekinezya (Echinaceae purpureae herba)
  Güçlü bir antiviral bitki olan ekinezya, beyaz kan hücrelerinin üretimini tetiklediği kanıtlanan polisakkarid fazlalığından enfeksiyonu önleyebilir. Yeni yapılan bir araştırma sonucu ekinezya bitkisinin soğuk algınlığına neden olan influenza virüsü, solunum sinsityal virüsü ve uçuk virüsü gibi virüsleri öldürücü etkiye sahip olduğunu göstermiştir.

  Kökten elde edilen taze bitki sıkma suyu içeren merhemi uygulanır. En fazla sekiz hafta kullanılır.

  Oğulotu (Melissa)
  Latincede Melissa diye bilinen oğulotu iyileşmeyi hızlandıran ve aynı zamanda herpes virüsünün baş göstermesini engelleyebilen antiviral maddeler olan tannik asitlerine sahiptir.

  Yineleyici Herpes simplex virüsü enfeksiyonu olan dudak ve genital bölge uçuğunda ilk tercih edilecek olan standardize melisa yaprağı ekstresidir. Taze ya da kurutulmuş yapraklardan üretilen standardize krem kullanılır. Avrupa Bilimsel Fitoterapi Kooperasyonu ESCOP melisa yaprağının uçuğun tedavisinde harici olarak kullanılabileceğini belirtmiştir.

  Propolis: Ağaçların tomurcuk ve yapraklarından bal arılarınca toplanan bitki özütünden üretilmiş standardize hazır preparat merhem olarak kullanılır. Alerjiye hassasiyeti olanlar kullanmamalı.

  Sarı Kantaron
  İyi bir stres giderici bitki olan sarı kantaronun aynı zamanda virüslerin büyümesini yavaşlattığı da kanıtlanmıştır. Hypericin maddesi herpes virüsünün büyümesini kontrol altına almakta özellikle iyidir.

  Çay Ağacı Yağı
  En iyi kalitedeki çay ağacı yağı yüksek miktarda terpinen ve az miktarda sineol içerir. Mükemmel bir antiseptik olan çay ağacı, Yeni Güney Galler yerlileri tarafından eski zamanlardan beri enfeksiyonla mücadele temsilcisi olarak kullanılmaktadır.

  Adaçayı Yaprağı (Salviae folium)
  Taze ya da gölgede kurutulmuş kıyılmış yapraklardan hazırlanan ekstre krem şeklinde kullanılır.

  Adaçayı özütü ve ravent kökü özütünden üretilmiş bir kremin uçuk virüsüne karşı asiklovir adlı ilaç kadar etkili olduğu saptanmıştır.

  Buz ; Deri sızlamaya başladığında herpes virüsünün ilerlemesinin ilk aşaması boyunca buz kullanılabilir.

  En azından herpes virüsünün daha yavaş ilerlemesi için düzenli buz uygulamaları dokuların ısısını ve metabolik hızı azaltır. Buzu tannik asit içeren siyah çay kesesi tamponları ile birlikte kullanınız. Bu kesinlikle herpes virüsü için kullanılabilecek en basit doğal yollardan biridir.

  Uyarı! Hasar görmüş deride virüs enfeksiyonu yayılma eğilimi gösterdiği için deri hastalığı durumunda dikkatli olunması gerekir. Bu durumun mevcudiyetinde oral antiviral tedavi gerekir.

  Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Uçuğu olan kişinin uçuğa temas etmemesi temas olduğu takdirde ellerini yıkması gerekir. Uçuk varken kesinlikle gözlere dokunulmamalıdır. İnsanlarla yakın temastan kaşınmak ve de özellikle küçük yaştaki çocukların öpülmemesi gerekir. Uçuklu bir kişiden bulaşan virüs nedeniyle yeni doğan bebek ölümlerine ait vakalar mevcuttur. Ayrıca uçuk yarasının kabuğuyla oynanmaması gerekir.
   
Dudak Uçukları İçin Bitkisel Öneriler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Dolgun dudaklar için bitkisel formül

  Dolgun dudaklar için bitkisel formül

  dolgun dudaklar dudakların dolgun görünmesi için dudaklar için bitkisel yöntemler balın dudaklara faydası Dolgun dudaklara sahip olmak istiyorsanız sizler için gerekli olan bitkisel formülü veriyorum Dolgun ve dudaklara sahip olmak bir çok kadının arzuladığı birşey. Hem güzellik açısından hem de çekiçi görünmek için dudaklarınızın güzel görünmesi çok önemlidir. Dolgun dudaklara birkisel bir...
 2. Ahmet Maranki'den Bitkisel Uçuk Tedavisi Önerileri

  Ahmet Maranki'den Bitkisel Uçuk Tedavisi Önerileri

  Ahmet Maranki uçuk nasıl tedavi edilir Ahmet Maranki uçuk tedavisi bitkisel Ahmet Maranki bitkisel uçuk tedavisi Uçuk hemen her insanda zaman zaman çıkar ve hayli zorluk yaşatır melekler :) Biz de bitkisel tedavi uzmanı Ahmet Maranki'nin önerisi bitkisel uçuk tedavi yöntemlerini sizlerle paylaşıyoruz :tik: Uçuk çıkacak bölgede 0-24 saat önceden zonklama, karıncalanma, kaşınma, yanma,...
 3. Dolgun Dudaklar İçin Öneriler

  Dolgun Dudaklar İçin Öneriler

  dolgun dudaklar için dolgun dudaklar için ne yapılmalı dolgun dudaklar için öneriler Dolgun dudaklar herkes tarafından güzel bulunur melekler. Yapısal sebeplerle dolgun olmayan dudaklara sahip olan kadınlar da nasıl o hale getirebilecekleri konusunda çeşitli güzellik yöntemleri ile çare ararlar. Aslında dolgun dudakları niçin güzel buluyoruz biliyor musunuz melekler? Çünkü dolgun dudaklar...
 4. Uçuk İçin Bitkisel Tedavi şekli var mı

  Uçuk İçin Bitkisel Tedavi şekli var mı

  Kızlar uçuklar kabusum oldu ay güzelliğime kötü yönde çok etki ediyor sizlerden bilginiz var ise bir kaç Uçuk İçin Bitkisel Tedavi yöntemi önerisi rica ediyorum.
 5. Uçuğa iyi gelen bitkisel çaylar

  Uçuğa iyi gelen bitkisel çaylar

  Uçuk türü rahatsızlıklar insana fazla bir ağrı vermese de gündelik yaşam içinde uçuk gibi sorunlar dışarıya kötü bir görüntü verdiği için kişilerin canını sıkabiliyor. Fakat uçuktan ötürü doktora gitmek istemeyenler doğal olarak evde uçuğu geçirmek için kendince araştırıp bulduğu en iyi çarelere başvuruyor. Biz de bu sayfada uçuk tedavisi için sizlere şuana kadar gördüğümüz en hızlı bitkisel...

Sayfayı Paylaş