Dudak Yaralarına Ne İyi Gelir?

THESECRET

THESECRET

"Adalet olunca yiğitliğe lüzum kalmaz"
Dudak Yaralarına Ne İyi Gelir?
dudak çatlamasına ne yapabilirim,dudak çatlamasına ne iyi gelir,dudak yaraları nasıl geçer,dudak yarası nasıl iyileşir,dudak yaraları nasıl tedavi edilir,dudak yaralarını geçirme hakkında bilgiler,
dudak-çatlaması-300x238.jpg


Yaralı ve kuru dudaklar yaygın bir cilt problemidir. Dudaklarda bulunan yaraların kuruması nedeni ile dudak aktivitesi gerektiren gülme, ısırma yada esneme gibi basit faaliyetler sonucunda yaralar bir türlü iyileşme fırsatı bulamaz. İyi bir bakım yaparak bu süreci son derece kısaltmanız mümkün.
1- Çatlamış dudaklar için petrol bazlı bakım ürünü olan vazelinden uzak durun. Vazelin yaraların iyileşmesi için uygun değildir. Fakat yaraların iyileşmesinde uygun olmaması, diğer bakım konularında da yararsız olduğu anlamına gelmez.
2- Kullanacağınız kaliteli bir dudak kremi size yardımcı olabilir. Balmumu ve bitkisel kökenli yağlar içeren kremler tercih edebilirsiniz. Bal içeren kremler belki de en iyisidir, çünkü bunlar havadaki nemi tutma özelliğindedir. Dudak kremi, ruj gibi şeyler satın alırken içeriğine bakarak dudaklarınıza yardımcı olacak şeyler içerip içermediğini kontrol edebilirdiniz.
3- Sık sık melisa içeren kremler kullanın.
Dudak Çatlaması Nedenleri? Bu Konuda Ne Yapabilirim?
4- Dışarıda soğuk hava olduğunda her zaman yüzünüzü örtecek bir şeyler kullanın. Düşünsenize, soğuktan vücudunuzu korumak için giysiler giyiliyor fakat neden yüz için aynı şeyler yapılmıyor?
5- Dudaklarınızın ölü derisi uzaklaşması sonucu dudaklarınız olabildiği kadar güzel görünecektir.
Dolgun Dudaklar İçin Formüller
6- İyi bir nemlendiriciniz olsun. Bu nemlendiriciler kortizon bazlı olabilir. Gece yatmadan önce dişlerinizi fırçaladıktan sonra nemlendirici dudaklarınız çevresine uygulayın.
7- Tuzsuz tereyağını alın ve dudaklarınız üzerine uygulayın. Bu uygulama dudaklarınız hem daha sağlıklı hem de daha parlak yapacaktır.

Pembe Dudaklara Nasıl Sahip Olabilirsiniz?
Dudak Yaralarına Ne İyi GelirÖNEMLİ İPUÇLARI
Dudak bakımı yapılırken vücudun susuz kalmamasına dikkat edilmelidir. Vücudun optimum sulu hali diğer sağlık sorunlarını da ortadan kaldıracaktır.
Yatmadan önce odanızı nemlendirin.
Duşa yada dişlerinizi fırçaladıktan sonra sıcak bir bez ile dudaklarınızın biraz soyulmasına katkıda bulunun.
Dudaklarınızda yaralar varsa, üzerine buz küpleri koyarak daha hızlı uzaklaşmalarını sağlayın. Bu yaraların nedenine bağlı olarak doktora görünün ve düzenli olarak ilaçlarınızı kullanın.
Diş fırçası ile nazik bir ovalama yaparak dudaklarınızdan ölü deriyi kaldırabilirsiniz.
Uyumadan önce, bir kaba biraz ılık süt ve tuz koyarak düzenli olarak yüzünüze uygulayın. Bir ya da iki ay içinde cildinizdeki parlaklık ve nemi göreceksiniz.
 
Üst