Düğün fotoğrafçısı seçerken nelere dikkat etmeliyiz

Ayşegül AYRANCI

Daimi Üye
Düğün fotoğrafçısı seçerken nelere dikkat etmeliyiz
Evlilik hayatımızda en önemli kabul edilen olgulardandır. Evlilik yaşantısı tüm hayatımız boyunca zaman zaman hayalini kurduğumuz kadar özel olarak yaşama arzularımızla çalkalanır durur. Sizlerin önemli kabul ettiğiniz bu yaşam biçimi adına hazırlık aşamasında dikkatle araştırılan konulardan biri de düğün fotoğrafçısı seçimidir. Düğün fotoğrafçınızı seçmek için tercih edeceğiniz bir araştırma öncesi yolunuz yazımla kesiştiyse ne mutlu size. Düğün arabası yazısı, düğün arabası süslemesi, yeni evlenecek çiftelere dekor önerileri gibi kaliteli yazılarımdan da faydalanarak düğün arefesinde ihtiyaç duyacağınız önemli konulardaki araştırmalarınız adına bir irişimde bulunma fırsatını yakalayabilirsiniz.

Düğün fotoğrafı çekiminde son senelerde dış çekim yapma arzusu pek çok erkek için tercih edilen olgulardandır. Siz de düğün fotoğraf çekim alanı olarak bulunduğunuz çevredeki dış mekan ayrıntılarından faydalanma düşüncesi içine girme niyetindeyseniz sizlere vereceğim tüyolar üzerinde araştırma yapma tavsiyesinde bulunacağım.

*Düğün fotoğrafçısı seçerken web üzerinden ya da yakın çevrenizden yapacağınız araştırmada size sunulan örneklerin orijinalliğinden emin olmalısınız. Çünkü dolandırıcı fotoğraf çekim işi ile uğraşan ekipler maalesef ki etrafımızda pır dönüyor. Bu kişi ya da kişilerle web ortamında karşılaşma olasılığınız daha yüksektir.

*Düğün fotoğrafçısının size sunduğu biyogrofisinin gerçekçiliğinden emin olabilirsiniz.

*Düğün fotoğrafı çekimi yapan kişilerin fotoğraf çekerken ki renk, kombin bütünlüğü, anlık kareleri yakalama, ışık gelişi gibi ayrıntılar bütünüyle çalışma bilisine sahip olduğundan emin olmalısınız.

Bir ekip ile çalışan stüdyo işi fotoğraf çeken fotoğrafçılardan alacağınız portfolyo örnekleri daha unutulmaz anılara sahip olmanızı sağlayacaktır. Unutmamalısınız ki düğününüz bir daha olmayacak. Bu nedenle sizin en stresli anınızdan bile güzel fotoğraf yakalayabilme becerisine sahip birileriyle çalışmayı tercih etmeniz en doğru karar olabilecektir.

*Heyecan anınızda bile konsept bütünlüğünü yakalayabilecek deneyime sahip olanları tercih etmelisiniz.

*Fotoğraf çekim işi sonrası arka fon planı ve renk tonu ayarlamasını iyi yapan bir fotoğrafçı sizin albümünüzün profesyonel olmasını sağlayacaktır. Bu gerçeği bilerek işini iyi yapan birini tercih etmeyi denemelisiniz.

*Düğün fotoğrafçınızın size sunacağı albümde bulunan baskı kalitesi ile ilgili örnekleri incelemelisiniz. Ayrıca fotoğrafçınızla enerjiniz uyuşmalıdır ki fotoğraf çekinirken olabildiğine doğal çekimler yapılabilmesine müsaade edebilin.

*Sizlere yaklaşımı ile samimiyetini hissettirerek çekim yapacak kişi daha başarılı fotoğraflar yakalayabilecektir.
1271437_543027985768652_987773674_o(1).jpg
blog2_foto1-1.jpg
blog2_foto3.jpg
istanbul-dugun-fotografcisi.jpg
ozay-foto-dis-cekim-4.jpg
wp-1483119967422.jpg
 

Melis ank

Aktif Üye
Üye
Hiç böyle güzel karelerin olduğu bir düğün fotoğrafım yok. Stüdyoya yada özel çekim alanlarına gitmedik. Ki o zaman böyle güzel imkanlarda yoktu.Genelde evde vitrin önünde çiçek yanında ayna önünde çekilmiş resimlerim var. Yeni nesil gerçekten çok şanslı böyle özel anlar güzel alanlarda resmediliyor.
 
Üst