1. TİTAN

  TİTAN *Melekler Mekanı*

  Kayıt:
  21 Eylül 2012
  Mesajlar:
  14.147
  Beğenilen Mesajlar:
  1.646
  Ödül Puanları:
  113

  Düğün Harcamaları Ne Kadara Çıkıyor?

  Konu, 'Ben Evleniyorum:))' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

  Bu konu; Düğün Harcamaları Ne Kadara Çıkıyor hakkında bilgiler vermektedir.


  Sevgili melekler, bu zamanda düğün yapmak hayli zor ve masraflı. Hayatınızın insanını bulşduğunuz anda eğer başkaca bir maniniz yoksa dünyaevine girmek istersiniz. Tabi bunun için beşlli bir bütçe ayarlayabildiyseniz. Zira günümüz düğünlerinde pek çok ayrıntı var ve bu ayrıntılara ayrılan miktarlar da yekün teşkil eder. Eğer evlenmeye niyetiniz varsa aşağı yukarı olarak hesaplanmış bir düğün bütçesi kaça patlar aşağıdaki makaleden inceleyebilirsiniz...


  < Konu Resmi..>  %50 Tören

  Toplam bütçenizin yarısı törenle ilgili hazırlıklara gidecektir. Yani mekan kirası, yemek, dekor, pasta, çiçek dekorları, araba süslemeleri, garson masrafları düğününüz için ayırdığınız bütçenizin yarısını alacaktır.

  %10 Müzik

  İster DJ, ister orkestra, ister de gitarist tutun, genelde düğün bütçenizin %10 kadarı düğün müziğine gider. Bunun içine mekana kurulacak ses düzeni dahildir.

  %10 Fotoğraf ve Video

  Düğün gününe ait tüm çekimler, resimlerin basımları, fotoğrafçının ışık ayarları, kameramanın ayarları ve yardımcıları yine bütçenizin %10'una mal olacaktır.

  %10 Gelin Damat Hazırlık

  Gelinlik, damatlık, ayakkabılar, gelin çiçeği, gelinin saçı ve makyajı, takılar ve damat traşı gibi gelin ve damadın düğün hazırlıklarına yönelik masraflar yine düğün için ayırdığınız paranın %10'unu oluşturacaktır.

  %10 Ekstralar

  Düğün günü dağıtılacak bahşişler, personelin yemek masrafları, nikah işlem masrafları, ulaşım gibi masraflar çoğu zaman öngörülmeyip unutulsa da alt alta toplanınca %10 gibi önemli bir miktara denk gelir. Bütçenizde bu kalemlere de yer ayırmakta her zaman fayda var.

  %10 Davetiyeler

  Davetiyeler genelde masraf oluşturacak kadar önemli görülmese de, gerek posta masrafı gerek basım parası ile olsun hep tahmin edilenden pahalıya çıkarlar. Bu yanılgıya düşmemek için bütçenize mutlaka davetiye masraflarınızı ekleyin.


   
Düğün Harcamaları Ne Kadara Çıkıyor? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. yirmi yaş dişiniz neden geç çıkıyor?

  yirmi yaş dişiniz neden geç çıkıyor?

  İnsan vücudundaki bazı organların günümüzde pek işlevleri olmamasına rağmen insanlık tarihinin başlangıcında önemli roller oynadıkları sanılıyor. Vücudumuz sanki başka şeyler de yapabilmek için yaratılmış gibidir. Örneğin çok ilginç yerlerimizde kıllar vardır, dizlerimiz olması gerekenden çok büyüktür, ayaklarımızda bu kadar parmağa ihtiyaç var mıdır, apandisitimiz vücudumuzda ne arıyor?...
 2. Pes 2012 ne zaman çıkıyor

  Pes 2012 ne zaman çıkıyor

  pes 2012 ne zaman çıkacak Ya ben yazın oyun oynamaya bayılıyorum bu futbol oyunu pes 2012 tam olarak hangi tarihte çıkıyor videosu vs var mı yada tarihi teşekkürler.
 3. kiracının kiradan düşeceği harcamalar nelerdir

  kiracının kiradan düşeceği harcamalar nelerdir

  Merhaba, öncelğkle böyle bi,r bölüm oluşturduğunuz için teşekkür ederim. Benim sorum kiracıların hangi harcamalarını kiradan düşebileceği ?
 4. Windows 9 Ne Zaman Çıkıyor?

  Windows 9 Ne Zaman Çıkıyor?

  windows 9, windows 9 çıkış tarihi, windows 9 ne zaman çıkacak Sevgili melekler, hızla gelişen teknolojiyle birlikte Windows ailesi de gelişmeye devam ediyor. Bu yılın sonlarına doğru deneme amaçlı ilk versiyonunu tanıtacak olan Windows 9 hakkında henüz ayrıntılı bilgi bulunmuyor. Öyle ki yeni işletim sisteminin Windows 9 adıyla mı anılacağı yoksa farklı bir isim mi seçileceği bile henüz...
 5. Vücudumda sürekli ben çıkıyor nedeni nedir?

  Vücudumda sürekli ben çıkıyor nedeni nedir?

  Pek çok ben, çocuklukta meydana gelir ancak daha ileriki yaşlarda da yeni benler ortaya çıkabilir. Benlerin zaman içerisinde değişime uğraması, bazılarının yıllara yayılan bir süreçte büyümesi ya da tam tersi kaybolması gibi durumlar normaldir. Fakat özellikle yetişkinlerde, bir benin yapısında çok kısa bir süre içerisinde, ani bir değişim, (renk, kanama veya şekil bozukluğu benzeri) bir...

Sayfayı Paylaş