1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Düğün Organizasyonu Nasıl Yapılır

  Konu, 'Ben Evleniyorum:))' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  düğün organizasyonu nasıl yapılır Şüphesiz ki, herkes muhteşem bir düğünle, dünya evine girmek ister. Peki bu muhteşem düğün için ne yapmak gerekir; buyrun düğün organizasyonu hakkında yararlı bilgiler Melek'ler:)
  < Konu Resmi..>


  Ülkemizde en çok rağbet edilen düğün konseptleri nelerdir? Klasik mi, gösterişli davetler mi ya da sade organizasyonlar mı? Yaz ve kış aylarına göre nasıl farklılıklar gösteriyor?

  Her davetin tasarımı davet sahibinin bütçesine göre, hayallerine ve mekanın durumuna özel olarak hazırlanır. Son yıllarda en çok arzu edilenler, mekanı tümü ile değiştirecek özel tasarımlar. Genellikle kış aylarında klasik, yaz aylarında ise parti tarzı daha modern tasarımlar revaçta.

  Bir düğün konsepti nasıl oluşturuluyor?

  Genellikle evlenecek çift ile en az iki saatlik bir konuşma onların arzularını, hayallerini ve zevklerini anlamak için yeterli oluyor. Bundan sonra mevcut mekanların özelliklerini anlatıp, fotoğraflarını ve menü bedellerini sunarız. İlgilendikleri mekanları incelemek üzere randevular alıp, birlikte giderek kendilerine yardımcı oluruz.
  Mekan ve menüye karar verdikleri andan itibaren de davetin tümüne ve bütçelerine bağlı olarak etkinlik planlamasını, dekor taslağını hazırlamaya başlarız. Bundan sonraki toplantımız, üzerinde konuşmak, tartışmak ve sonra detayları belirlemek üzere yapılır. Düğün mekanında hazırlanacak sunumla da etkinliğin planlanması ardından konsepti son haline getirmiş oluruz.


  Bir organizasyon firmasının sağladığı kolaylıklar nelerdir?

  Görkemli davetler doğal olarak büyük bütçeler gerektirir. Ama her büyük bütçeli davet güzel olacak diye de bir kaide yok. Küçük bütçelerle ama doğru tasarımlarla ve yerinde yapılan harcamalarla çok güzel butik davetler hazırlanabiliyor.

  Ses ve müzik şirketlerinin organizasyondaki yeri nedir? Davette çalınacak müzik seçimlere neye göre ve nasıl yapılıyor?

  Davetlerde tasarım ve uygulama kadar diğer önemli unsur da müzik. Müzik firmalarının (orkestra veya dj) davetlerde neşeli bir ortam yaratabilmeleri çok önemli. Gençler seçtikleri müzik firmasına bir iki saat ayırarak giriş, ilk dans ve pasta müziklerini belirler ve ardından düğün süresince arzu ettikleri müzik türünü kararlaştırabilirler.

  Organizasyon firmalarının bir davete hazırlanma zamanları ne kadar sürüyor? Çiftler size ne kadar önce gelmeliler?

  Mekanın tümüyle değişime uğrayacağı büyük tasarımlı düğünlerde en az 4 ay, yalnız mekan dekorasyonu ve etkinlik düzenlemesi ile hazırlanacak düğünlerde 2 ay önceden gençlerin bize müracaat etmeleri yeterli olur.

  Size gelen çiftlerin isteklerini aynen yerine getiriyor musunuz? Ya da sunduğunuz alternatifler neye göre değişiyor?

  Düğün mekanının özellikleri, bütçeleri, arzu ettikleri çiçeklerin o mevsim bulunmaması gibi etkenlerle kendilerine değişiklikler öneriyor, başka alternatifler sunuyor, ancak daima müşterek noktalarda anlaşmaya varıyoruz.

  Düğün hazırlığında olan çiftlere tavsiyeler? Rüya gibi bir düğünün sırrı nedir?

  Hiçbir hazırlığa başlamadan, bizler gibi organizasyon firmalarına uğrayın, mekanları tanıyın, menülerinizi seçin, bütün bunlarda özel indirimlerden faydalanın. Tüm düğününüzü en ekonomik şartlar ve doğru ayrıntılarla planlamak için düğün organizatörlerinden yardım alabilirsiniz.


   
 2. samdanmarket

  samdanmarket Forum Okuru

  Düğün Salonu dekorasyonunda, farklı dekorasyon fikirlerinde ve düğün esnasında pasta kesme seramonisini görsel bir şölene dönüştürmek için metal den imal, yaldız boyalı, akrilik taş süslemeli özel tasarım pasta arabası modelleri ilginizi çekebilir.
   
Düğün Organizasyonu Nasıl Yapılır konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Davet ve düğün organizasyon

  Davet ve düğün organizasyon

  Beklentilerinizi gerçeğe dönüştüren detaylara önem veren, güler yüz ve yüksek müşteri memnuniyetini hedefleyen organizasyon firmaları kıyasıya yarış halinde. Bembeyaz ve ne yazık ki çok ayrıntılı bir rüya bu. Kendinizi o bitmez tükenmez ayrıntılara kaptırırsanız rüya kolayca kabusa dönüşebilir. Havalar pek de öyle ısınmadı; güneş, içimizi kıpır kıpır edeceğine saklıyor kendini. Fakat...
 2. düğün müziği organizasyonu

  düğün müziği organizasyonu

  düğün müzikleri listesi düğün müzikleri türkçe türkçe dans giriş listesi İşte düğününüzün ambiyansındaki en önemli faktörde sıra... Müzik seçiminiz... Müzik gecenizin akışını yönlendirecektir. Düğününüzü nerede ne şartlarda yaparsanız yapın müziğin kötü seçimi düğününüzü sıkıcı hale getirecektir. Unutmayın ki müzik mükemmel bir motivasyon sağlar. Davetinizdeki parçaları seçerken kendi...
 3. Düğün Organizasyon Şirketleri

  Düğün Organizasyon Şirketleri

  Düğün gününüzde herşeyin mükemmel olmasını istiyorsanız bırakın siz bu özel gününüzü doya doya yaşarken sizin yerinize her türlü işlemi organizasyon şirketleri yapsın son derece uyumlu bir şekilde çalışan ve sizlere unutamayacağınız çok özel bir gün vaad eden düğün organizasyon şirketlerinin bazılarının web adreslerini veriyorum. Düğüne adım adım ilerlerken düğün yapacağınız mekanı da...
 4. Düğün makyajı nasıl yapılır hataları burada arkadaşlar

  Düğün makyajı nasıl yapılır hataları burada arkadaşlar

  düğün makyajı hataları düğün makyajı nasıl yapılır düğün makyajı örnekleri önerileri bilgileri burada arkadaşlar. Niyahet onu etkilemenin yolları sizinde işinize yaradı ve sevdiğiniz erkek size evlilik teklifi etti, kabul ettiniz. Artık evleniyorsunuz! Düğün hazırlıkları içersinee girdiniz, gelinlik modeli arıyorsunuz, gelinbaşı modeli konusunda da henüz kararsızsınız. Peki ya gelin makyajı ne...
 5. Düğün organizasyonu nasıl olmalı ?

  Düğün organizasyonu nasıl olmalı ?

  Masalsı bir düğün herkesin hayalidir.Büyüleyici bir düğüne sahip olmanın yolu organizasyondan geçer.Hayalinizde ki düğünü gerçeğe uyaralamak zor değil.Siz düşünün organizasyon firmaları gerçekleştirsin.Organizasyona verecek param yok diyorsanız ,sandıklar da ,köşede sakladığınız bir çok nesneyi kullanarak değişik bir atmosferde düğün tasarımı yapabilirsiniz.Kavanozlardan,şişelerden...

Sayfayı Paylaş