Dukan Diyeti Tehlikeli Diyetlerden Biridir

  • Konbuyu başlatan nesliangelss82
  • Başlangıç tarihi
N

nesliangelss82

Yeni Üye
Üye
Dukan Diyeti Tehlikeli Diyetlerden Biridir
[FONT='Myriad Pro', MyriadPro, Arial, Helvetica, sans-serif][/FONT]
thumb.php


Yüksek protein- düşük karbonhidrat diyetleri yaparak tahmin edemeyeceğiniz kadar kilo verebilirsiniz. Bu mümkündür. Bu diyetleri yaparak zayıflayan birçok kişi de vardır. Bu diyetlerin her geçen gün daha çok popüler olmasının sebebi de budur Kısa zamanda zayıflamaya yardımcı olan bu diyetler aşırı kilolu kişilerin en çok tercih ettikleri diyetler arasındadır. Bu diyetleri yapmak isteyen kişilerin ileride sağlık sorunları yaşayabilme ihtimallerini de göz önünde bulundurmaları gerekir.
Dukan-Diyeti-Tehlikeli-Diyetlerden-Biridir-2.jpg

Dukan diyeti de bu diyetler arasında en çok bilinenlerden biridir. Fransız Doktor Pierre Dukan tarafından geliştirilmiştir. Bu diyette yüksek proteinli gıdalarla beslenerek kısa sürede zayıflama garantisi verilir. Diyetin ilk aşamalarında garanti edildiği gibi gözle görülür şekilde kilo verilir. Kişi bunu fark edince de diyete devam eder. Dukan diyeti yapanlar bol bol su içerler, her gün yürüyüş yaparlar ve protein bakımından zengin gıdalarla beslenirler.
Dukan diyetiyle alakalı birçok problem vardır. Bunlardan ilki ilk iki aşamada meyve ve sebze yenilmesine izin verilmediği için diyet vücudun isteklerini karşılayamaz ve diyeti yapanlar gerekli vitamin ve minerallerden yoksun kalırlar. Bunun yanı sıra lif eksikliği yüzünden kişiler kabızlık sorunu yaşayabilirler.
Bu diyetin zayıflamaya yardımcı olduğuna şüphe yoktur. Kısa zamanda çok kilo verebilirsiniz. Ama bu diyete başlamadan önce bu diyetin de diğer diyetler gibi uzun süreli sonuçlar elde etmenizi sağlamayacağını unutmayın. Bu yüzden sağlığınızdan da olmamak için diyeti uygulamadan önce iki kere düşünün.
Dukan-Diyeti-Tehlikeli-Diyetlerden-Biridir-1.jpg
 
Üst