Dul kadınlar

*MeleK*

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Yönetici
Dul kadınlar
antalyalı dul bayanlar antalyalı dullar dul kadın hikayeleri kadınların cinsel hayatı
Toplum olarak ne yazıkki boşanmış eşini kaybedip dul kalan kadınlara pek iyi gözle bakmıyoruz Erkeklerin bir av olarak gördükleri kadınlarında eşlerinden sakındıkları dul kadınlarının peki suçları ne?

Dul kadınların üzerindeki böylesindeki kötü imajı atabilmek mümkün değilmi aslında evt mümkün çünkü artık Dul kadınların kendi aralarında kurmuş olduklarını birbirlerine destek çıktıkları birleştikleri bir örgütleri var hayata ve insanların ön yargılarına karşı ayakta kalıp güçlü olmaya çalışan dul kadınlarının bu konudaki çalışmaları hakkında sizlere bilgileri vermek istiyorum

Kadınlar artık dul sıfatının getirdiği zorlukları çoktan aştılar... Bir zamanların kabusu olan dulluk artık eğlenceye dönüşüyor. Hiç kimseden ve hiçbir şeyden çekinmeyen dul kadınlar, hayatı sonuna kadar yaşamaya karar verdiklerinden beri hayatın onları vurmasına asla izin vermiyorlar...

Evlilik fikri kadınların kendi kendilerine ürettikleri güzel bir Sindrella hikayesi aslında. Sevdiği erkekle bir ömür boyu yaşam... Kulağa nasıl da güzel geliyor değil mi? Evlenme fikri her ne kadar güzel gelse de, bir kadın için asıl önemli olan düğünün cazibesi aslında. Bir günlüğüne bile prenses olmayı başaran kadınlar, evlilik sırasında ve sonrasında bile bu prenses rolünü devam ettiriyorlar. Kötü şans kadınların peşini boşanana kadar bırakmasa da, düğünün o kendine özgü çekiciliği boşandıktan sonra bile şeytansı cazibesini sürdürüyor.

Evlilik sonsuza kadar sürecek kuralı artık günümüzde geçerliliğini yitirdi. Bir kadın için boşanma nasıl bir bitişse, dulluğun başlangıcı da bir o kadar yeni ve etkili bir başlangıç... Artık hayat daha anlamlı ve güvenli bir hal alıyor. Düşünün, dul olmayı kendisine yakıştırmış bir kadın, erkekler tarafından nasıl da çekici bulunuyor? Dilediğinizce yaşamak, özgürce fikirler üretmek, mutluluk oyunları oynamak, hayatı farklı bir yönünden yakalayarak dulluğun tadına varmak. Belki de her erkeğin açmak istediği bir kapı.

İkinci kere hata yok

Hayattan bir kere ders almış olan kadınlar artık aynı hatayı yapmamaya kararlı. Kendi ayakları üstünde durmaktan zevk alan bu kadınlar, kimsenin kendilerine hükmetmesine izin vermiyorlar. Onlarda fazlasıyla varolan özgürlükçü ruh, erkeklerin ilgisini fazlasıyla çekiyor.

Dul kadınların bir diğer özelliği ise evlilik hayallerine son vermeleri. İşte bu noktada kendine özen gösteren kadın, seksiliğini ve cazibesini korumayı biliyor. Bekar bir kadın başladığı her ilişkinin sonsuza kadar sürmesini istiyor. İlk günlerde kurduğu evlilik hayalleri, ilişkinin yönünü belirliyor bir bakıma. Eğer erkek bundan mutluluk duyuyorsa, hiçbir sorun yok. Ama çoğu erkek bundan hoşlanmıyor! İşte bu yüzden de evliliği yaşamış dul kadınları tercih ediyor. Çünkü onlar evlilik fikrinden çok uzak yaşıyorlar ilişkilerini. Dul bir kadının en etkili silahı kendi mutluluğunu ön plana çıkarmaktır.

Ve işte bu silahla istediği erkeği avucunun içine alır.

Cinsellik unutulmuyor

Ve diğer cezbedici tarafları da seksle devam ediyor. Çoğu bekar kadın ilişkide ilk etapta romantizme önem veriyor. Cinsellik onlar için her zaman ikinci planda. Ama dul kadınlar için bunun tam tersi geçerli. Bir ilişkide cinselliğin ilk sırayı aldığını savunan kadınlar seksi bir paylaşım aracı olarak görmekten çok, zevk almanın bir yolu olarak görüyorlar. Kendileri zevk aldıkları gibi erkeğin de aynı zevki almasını sağlıyorlar.

Tecrübenin albenisi

Kendilerini tecrübeli sayan dul kadınlar, herşeyden bir ders çıkarıyorlar. Özellikle de erkekler konusunda... Onları nasıl elde edeceklerini, kendilerine nasıl bağlayacaklarını çok iyi biliyorlar. Kısacası av ve avcı durumu... Hayattan zevk almaya çalıştıkları için hiçbir şeyin onları üzmesine izin vermiyorlar. Kendilerini üzen şeyleri hayatlarından direkt atmayı bilen dul kadınlar, kendilerini üzen erkeklere ‘‘Güle güle’’ demeyi biliyorlar.

Çocukluktan yetişkinliğe

Evliliğin kadınları olgunlaştırdığı inkar edilemez bir gerçek. Evlenen kadını olgun olarak görmeye başlayan erkekler, boşanmış kadını daha da olgun görüyor. Bu olgunluk sayesinde gelen güven de cabası. Herşeyin başı güven olduğu için boşanmış kadın bu güven sayesinde herşeyi başarıyor. İşinde, evinde ve özel hayatında her zaman için ‘‘Ben buradayım’’ diye bağıran bir kadın başarısını da kendi elde ettiği bir ödül olarak değerlendiriyor. ‘‘Benden başka hiçbir erkek önemli değil! Aşkta, işte ve sekste!...’’ İşte bu felsefeyle hayatlarını devam ettiren dul kadınlar kendi kapılarını rahatlıkla açıyorlar.

Nergis Kumbasar

Eski manken Nergis Kumbasar, malumunuz Mehmet Ali Erbil’in eski eşi. Çapkınlıklarıyla tanınan Erbil için hala en önemli kadın gene Nergis Kumbasar oluyor...

Türkan Şoray

Türkan Şoray, ünlü tiyatrocu Cihan Önal’la evlendikten sonra, Yağmur adını verdikleri bir de kızları olmuştu. Şimdi Şoray tek başına ama mutlu ve başarılı bir kadın...

Yonca Evcimik

Ünlü popçu Yonca Evcimik , Harun Özakıncı ile on yıl süren beraberliğini daha sonra nikah masasına götürmüş, ancak çiftin evliliği bir süre sonra bitmişti. Boşanma sonrası Evcimik yenilenmiş bir imaj ve albümle karşımıza çıkmıştı..

Sibel Turnagöl

Kerem Alışık’la evliliği sona erdikten sonra Sibel Turnagöl oyuncu kimliğinin yanı sıra şarkıcı olarak da karşımıza çıkmaya başladı...

Bahar Korçan

Geçtiğimiz yıl eşinden boşanan ünlü modacı ayrılığın ardından iş hayatındaki başarılarına yenilerini ekledi...

Esin Maraşlıoğlu

İki evlilikten sonra işte karşımızda giderek daha gençleşen ve popülerleşen Esin Maraşlıoğlu...

Ebru Şallı

Son dönemlerin en çok konuşulan mankeni Ebru Şallı esas şöhreti, eski eşi Ozan Orhon’dan boşandıktan sonra yakaladı..
Dullar örgütlenip dernek kurdular

ANTALYA'da eşinden ayrılan veya eşleri vefat eden kadınlar, örgütlenerek Dullar Sosyal Kültürel Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'ni (DULDER) kurdu.

İngiltere'de biraraya gelen dullar, oluşturdukları loca sayesinde karar mekanizmalarını etkileyerek tüm dünyada isimlerinden söz ettirirken, Antalyalı dullar da örgütlendi. Eşini 2.5 yıl önce geçirdiği kalp krizi sonucu kaybeden emekli öğretmen Zeliha Efe ile hepsi dul olan arkadaşları emekli polis Miyase Öğe, ev kadını Hicran Ergül, ziraat mühendisi Melek Şanlı, emekli uzman Necla Gökoğlu, öğretmen Meral Anlaç ve emekli memur Gülsen Özdemir tarafından kurulan derneğe üye olanlar, daha sonra evlenseler bile üyeliklerini sürdürebilecek.

DULDER'in ilk üyeleri, derneğin kuruluşunu Öğretmenevi'nde düzenlenen bir geceyle kutladı. Dullar arasında sosyal ve kültürel dayanışmayı sağlamak istediklerini belirten DULDER Başkanı Zeliha Efe, şunları söyledi:

‘‘Dul olmanın alın yazısı olduğunu, ancak alın karası olmadığını insanlara anlatmak istiyoruz. Maalesef günümüzde bile eşinden boşanmış kadına kötü gözle bakılıyor. Toplum, özellikle dul kadınları seks metaı olarak görüyor. Bundan sonra 'dulum' demeyi utanarak değil, sevinerek söyleyeceğiz.’’
 
seerose

seerose

Daimi Üye
Üye
Kendi ayaklari uzerinde durabilen kadinlar ne guzel....yine de her konuda oldugu gibi i konuda da kadinlarin omuzlarindaki yukler daha agir.
 

Benzer İçerikler

Üst