Dumlupınar Üniversitesi Eğitim Fakültesi Tanıtımı

T

TİTAN

Forum Okuru
Dumlupınar Üniversitesi Eğitim Fakültesi Tanıtımı
dumlupınar üniversitesi, eğitim fakültesi, tanıtımı, iletişim bilgileri, yeri, resimleri, ile ilgili bilgiler burada melekler

dumlupinar-133.jpg

Kütahya'da bulunan Dumlupınar Üniversitesi Eğitim Fakültesi'nin kendi sitesinden aldığımız tanıtım yazısını yayınlıyoruz melekler :)

Dumlupınar Üniversitesi Eğitim Fakültesi 1999 yılında kurulmuştur. Fakültemiz, 2004-2005 Eğitim-Öğretim yılından itibaren Merkez Kampüste Fen-Edebiyat Fakültesi yanında tahsis edilen yeni binasında hizmet vermektedir. Fakültemizde 1 Profesör, 10 Yardımcı Doçent, 1 Öğretim Görevlisi, 3 Okutman, 6 Araştırma Görevlisi ve 1 Rehberlik Uzmanı bulunmaktadır. Fakültemizde; 127 Lisans, 191 Tezsiz Yüksek Lisans ve 128 İngilizce Öğretmenliği Sertifika Programında kayıtlı öğrenci bulunmaktadır.
2003-2004 Eğitim ve Öğretim yılından itibaren öğrenci kabul eden Dumlupınar Üniversitesi Eğitim Fakültesi'nin gerek Kütahya, gerek çevre il ve ilçeler ve gerekse Dumlupınar Üniversitesi için eğitim alanında yeni yönelimler, yeni açılımlar ve yeni bir dinamizm getireceği düşünülmektedir. Bu noktadan hareketle, Dumlupınar Üniversitesi Eğitim Fakültesi'nin çeşitli çevrelere sağlayabileceği başıca katkılar şöyle sıralanabilir:
* Hem Kütahya ve ilçelerinde hem de çevre illerde öğrenim gören ortaöğretim öğrencileri için bir cazibe merkezi olmak ve bu öğrencilerin öğretmen olarak yetişmelerini sağlamak,
* Ülkemizin, öğretmen ihtiyacının olduğu alanları sistemli bir şekilde analiz ederek Türkiye'deki öğretmen ihtiyacını karşılamaya yönelik programlar açmak,
* Üniversite-okul işbirliği çerçevesinde, okullardaki öğretmen, öğrenci ve yöneticilerin eğitim ihtiyaçlarını karşılamalarına yardımcı olmak,
* Üniversite içinde hem öğrencilerimizin hem de öğretim elemanlarımızın eğitim ihtiyaçlarını karşılamaya dönük etkinlikler gerçekleştirmek,
* Ülkemizdeki ve Kütahya'daki eğitim sorunlarının nedenlerini araştırarak, elde edilen bulgular ışığında çözümler üretmek ve öneriler getirmek,
* Fakülte bünyesinde bulunan Eğitimde Psikolojik Hizmetler Anabilim Dalı işbirliğiyle üniversitemiz öğrenci ve personeline psikolojik danışma hizmetleri sunmak.
Fakültemizde Sınıf Öğretmenliği, Sosyal Bilgiler Öğretmenliği ve Türkçe Öğretmenliği anabilim dallarında lisans düzeyinde eğitim verilmektedir. Fakültemize Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığınca öğrenci yerleştirilmektedir. Ayrıca, gerekli koşulları yerine getirerek yatay geçiş yoluyla da kayıt yapılabilmektedir. Fakültemizde öğretim dili Türkçe olup İngilizce zorunlu dil olarak okutulmaktadır. Ayrıca, İngilizce Öğretmenliği Sertifika Programı ve Ortaöğretim Tezsiz Yüksek Lisans Programları bulunmaktadır.

Adres : Dumlupınar Üniv. Merkez Kampüs Tavşanlı Yolu 10. km KÜTAHYA
Telefon : +90 274 265 20 31 - (3256) Faks : +90 274 265 20 57
mozden@dumlupinar.edu.tr

Ayrıntılı bilgi için LÜTFEN TIKLAYIN...

Geri