Dünyaca En Ünlü Diyetlerin İsimleri

Dünyaca En Ünlü Diyetlerin İsimleri
Dünyanın Ünlü Diyetleri
Dünyaca Ünlü Diyetlerin İsimleri


Fazla kilolardan kurtulmanın çözümleri arasında bir çok diyet önerisi yer almaktadır ve biz de o öneriler içersinde dünyaca en ünlü olmuş diyetlleri konu alıyor ve bu yazımızda dünyaca ünlü diyetlerin isimlerini sizlerle paylaşıyoruz Melek'ler.Dünyaca Ünlü Diyetler hangileri sizlere konumuzda dünyaca bilinen ünlü diyetlerden bazılarını paylaşıyoruz diyet uzmanlarının tavsiye ettikleri ve çok fazla trağbet edilen Dünyaca Ünlü Diyetler sizlerle..

PRENSES DIYETI
Ingiltere kaynakli diyet, adini Prenses Diana"dan almis, 1 haftada 5 kg-vermeyî vaadeden program, düsük kalorili diyetler kategorîsinde gösteriliyor. Besin ögeleri açisindan çok yetersiz.

DR.ATKINS DIYETI
Yagli maddeler ile proteinin tamamiyle serbest oldugu bu diyette sekerli tüm besinler yasak. Kalp hastaligina davetiye çikariyor. Karbonhidrat eksikligi vücutta ‘keton" adi verilen ve yüksek miktartan çok zararli olabilen cisimlerin artmasina yol açabilir. Ayrica kanda seker düsüklügü ve eksikligi de kendini gösterir.

MONTIGNAC DIYETI
Karbonhidrat içeren besinlerle protein içerenlerin birbirinden ayri alinmasi (gidalari ayristirma) esasina dayaniyor. Montignac prensiplerine göre, öncelikle gidalar sInifandiriliyor. Yani enerji veren proteinler, glusitler ve yaglar île enerjik olmayan lifler, su, vitamin, mineral ve olîgo elementler birlikte alinmiyor. Bu tür beslenme mide, bagirsak sistemini bozuyor ve ülsere yol açabiliyor. Ayrica sinir sisteminde tahribat yapiyor.

SALATA, MEYVA VE HASLANMIS PATATES DIYETLERI
Vücudun çok az miktarda kalori ve besin Ögesi almasina yol açiyor. Uzmanlar mide yanmasi, agrisi ve kazinmasi sikayeti olanlarin bu tür rejimlerden uzak durmalari gerektigi görüsünde birlesiyor.

KAN GRUBU DIYETLERI
Kisileri besinlerden uzaklastirarak yetersiz ve dengesiz beslenmeye yöneltiyor. Mesela bu diyet tipinde X kan grubu mensuplarinin kesinlikle süt ürünleri almamast salik veriliyor. Ancak uzmanlar, kisinin ilk tanidigi gidanin anne sütü oldugunu ve süt ürünlerinin çok yararli besin degerleri düsünüldügünde bunun zararli bir ögüt oldugunu Ifade ediyor.

SOGAN ÇORBASI DIYETI
Yagin kesi n l î kl e yasak oldugu bu 3 günlük diyette, anlasilacagi gibi dogru düzgün tek yemeginiz sogan çorbasi. Bir de beyaz peynir. Çay, meyve (üzüm ve muz hariç) ile pirinç lapasina çok kisitli otarak izin var. Vücutta doku (kas) kaybi yaratmasi nedeniyle bazal metabolizma hizini yavaslatiyor ve tekrar kilo almayi kolaylastiriyor.

ISVEÇ DIYETI
Vitamin ve mineral açisindan son derece yetersiz, vitaminleri açisindan fakir, kolesterol yönünden zengin oldugu için de kalp hastaligi ve diyabet açisindan da ciddi risk tasiyor. Bu diyette vücut kendini az yemeye adapte ettig inden bazal meta*bolizma hizi yavasliyor.

WORKINGGIRL (çalisan kiz) DIYETI
Alman diyetisyenler tarafindan hazirlanan, 2 haftada üç buçuk kg-kaybettirmeyi hedefleyen bu programda agirlik karbonhidratta. Yani kan sekeri ve insüiîn salinimi dengesizligine yol açiyor.

PATATES DIYETI
2 hafta sürdürülebilir olarak lanse edilen diyette hedef, bu süre zarfinda toplam 4 - 5 kg. kaybetmek. Verdigi zarar Working Girl diyetiyle ayni..

ALMAN DIYETI
Uygulama süresi 4 hafta olan diyette karbonhidrat orani oldukça yüksek. Ayrica, sebze ve meyve de dengeli olarak verilmiyor. Protein oran da hayli düsük. Insülîn salinimi ve kan sekeri dengesizligi ortaya çikiyor.
 
Üst